Toate forumurile Sertarul albastru  Best of DC

stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19
ulisernic
ulisernic

360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiulisernic Adauga semn de carte la raspuns Trimite ulisernic un Mesaj Privat
Cand esti pasnic de felul tau, ai oroare de violenta fizica si verbala, nu-ti place sa spui celor din jur lucruri neplacute, dar, cu toate acestea, sari sa-l gatui pe administratorul de retea cand nu-ti merge externul si nu poti sa intri pe DC...
Cu drag,
Mihaela
Mergi la inceput
HelleneC
HelleneC

1908 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite HelleneC un Mesaj Privat
Ce dependenta? Este putin spus! Dimineata inainte de a merge la serviciu dau o raita pe DC, renunt la cafea, apoi merg cica la munca... inca nu am net acolo (slava Domnului! ca la fostul aveam si deja am molipsit un birou cu DC). La serviciu le spun celor 2 colege ale mele, nemaritate si fara copii, ca "am citit pe forum... X", sau sa vezi copilul Y ce facea... sau toate povestile pe care le vad le povestesc si ma rog sa nu se plictiseasca si sa nu ma injure in gand! Cand revin acasa dau buzna, deschid calculatorul, bat repede parola, ma descalt si intru pe... DC, ma enervez daca se logheaza greu, bangui ceva la adresa retelei... intru din nou! Repede repede un subiect, doua... intra sotul pe usa si imi spune "iar stai acolo?" (nu va spun ca l-am prins si pe el citind povestea nasterii feciorului, cred ca i-a placut)... Astept sa isi faca jocul si il intreb mereu: "mai ai mult?" Ca si cum treaba multa as mai avea. De cate ori nu am facut mancare sau curat ca am stat uitata aici, ma uitam ca trecusera 4 ore si eu... cu ochii rosii de oboseala mai gaseam cate ceva!
Concluzie: de s-ar face un grup de suport pentru cei dependenti de DC... nu m-as duce ca e tare dulce dependenta asta! Si acum am listate amanuntele cu fiecare saptamana de sarcina, si imi amintesc cum citeam toate povestile si totul in perioada aia. Si cat mi-a lipsit in primul an de viata al lui bebe, cand il mai rugam pe sotul sa intre la serviciu sa mai citeasca ce e nou!
Pupici si dependenta indelungata pe DC!
Elena & George & huzband

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Mergi la inceput
S.L
S.L

25 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui S.L  Trimite mesaj yahoo luiS.L Adauga semn de carte la raspuns Trimite S.L un Mesaj Privat
Eu?Eu am noroc ca nu am barbat!Daca aveam,cred ca zbura ori calcatorul ori eu!Ce bine ma simt,nu-mi cere nimeni socoteala,stau ore intregi.Hm...adorm cu DC in cap,ma trezesc cu DC in cap.Cred ca se cheama dependenta,nu?
Mergi la inceput
maryam
maryam

944 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui maryam Adauga semn de carte la raspuns Trimite maryam un Mesaj Privat
Sfidand orice reguli matematice,important e ca indiferent de situatie,de neampartasiri sau neampliniri,de cuvinte spuse aiurea...daca aduni,scazi,imparti,rezultatul e mereu pozitiv,in primul rand pentru ca aici gasesti sprijin,raspuns,alinare,liniste...si pentru asta nu pot sa va spun decat ca meritati cu totii.Eu va multumesc!

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam
Mergi la inceput
mamicaluitheo
mamicaluitheo

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mamicaluitheo Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamicaluitheo un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by maryam

Sfidand orice reguli matematice,important e ca indiferent de situatie,de neampartasiri sau neampliniri,de cuvinte spuse aiurea...daca aduni,scazi,imparti,rezultatul e mereu pozitiv,in primul rand pentru ca aici gasesti sprijin,raspuns,alinare,liniste...si pentru asta nu pot sa va spun decat ca meritati cu totii.Eu va multumesc!

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Maryam

DUMNEZEU este acolo sus pentru fiecare dintre noi.

Cu dragoste
Andreea mami lui theo si florin
Mergi la inceput
pojogam
pojogam

594 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pojogam un Mesaj Privat
Dragele mele sunt f dependeenta de DC si
prin intrarile mele repetate pe la ore tarzii ca sa reducem costurile, l-am facut curios pe sot... Si uite asa a inceput sa intre si el , sa citeasca si pana la urma ne-am pus net non-stop.
Iar el a ramas in continuare un bun vizitator si care din cand in cand isi mai face curaj si scrie prin discutiile noastre
E foarte bine ca existati!

Mihaela si Flaviu
Poze Flaviu
Mergi la inceput
bia
bia

776 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibia Adauga semn de carte la raspuns Trimite bia un Mesaj Privat
...cand esti in inchidere de luna si ai pe birou tone de acte,dar in loc sa-ti vezi de calcule,facturi si ordine de plata,intri pe DC si nu poti sa te dezlipesti de computer.Ieri abia asteptam sa ajung la birou sa vad pozele si impresiile de la marea intalnire a DC de duminica.Chiar i-am spus colegei mele ca maine(adica azi)sa ma traga de mana daca ma vede ca intru pe DC,sa-mi termin si eu lucrarile,ca acum vine sefa sa-mi ceara actele si eu nu le am gata.Ma declar dependenta convinsa si nici n-as vrea sa fiu altfel.

dori
Mergi la inceput
lucia_cs
lucia_cs

1560 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lucia_cs Adauga semn de carte la raspuns Trimite lucia_cs un Mesaj Privat
...cand zici, renunt, renunt, dar tot mai mult te adancesti.

...cand sunt reclame la filmul la care te uiti, fugi la calculator si mai dai un "Subiecte active" sa vezi ce mai misca.

...cand ii convingi si pe cei din jur ca e un forum de minune.
(Ieri sotul meu mi-a trimis o lista de discutii de pe DC.)

Lucia sotia lui Csaba.
Mergi la inceput
Andreea_si_Doru
Andreea_si_Doru

494 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAndreea_si_Doru Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andreea_si_Doru un Mesaj Privat
Mda... DEPENDENTA si eu...
Dimineata... azi nu intru pe DC - am de-a treaba, fata vrea mancare... am teme de facut...mrrr

Ah... dar parca ieri am postat si eu un mesaj... daca mi-a raspuns cineva? Huh... nu pot, nu pot... trebuie sa intru, macar oleaca sa vad ce au mai scris fetele...
Promit... stau numai cateva minute... nici nu scriu mesaj azi, orice ar fi, ca doar am atata treaba...

Ziua urmatoare se intampla la fel... pentru ca eu nu m-am abtinut si am mai postat un mesaj

Cam asta e... ce sa-i faci?
Sanatate si sa traiasca DC -ul :D

Andreea, Doru si Nathalie

Minunea noastra, Nathalie
Mergi la inceput

Mik

4739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mik un Mesaj Privat
... cans ai putin timp renunti sa mai citesti ziarul si te uiti direc la DC !

Mik.
Mergi la inceput
Pag. din 19 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com