stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Si YO... Si YO...

Sau... Cand, dupa ce ai stat toata ziua pe DC (de cand a plecat sotul la servici si pana s-a intors) el se roaga de tine sa-l lasi si pe el la calculator... Il lasi dupa 2 ore de rugaminti dar dupa ce intra si el 15 min si face o pauza de o tigara sari repede sa vezi cine ce a mai scris si iti vine sa dai cu el de pamant ca pana ajungi la pagina pe care o vrei a terminat sotul tigara...

Sau... cand pana sa descoperi DC-ul intrai doar o data pe luna pe internet si de cand l-ai descoperit, sotul iti zice... "Stii ceva ... ia sa platesti tu internetul de acum ca eu vad ca nu mai am acces la calculator..."

Sau.. eu acum pe DC si sotul abia venit de la servici pregateste masa, - tocmai a iesti cu gunoiul....

Sau ... cand nu merge internetu si iti vine sa mergi la o cunostintza cu care nici nu prea ai mari tangentze si sa-l rogi sa te lase sa arunci un ochi pe DC...

Si tot ce ati mai zis si voi e perfect valabil...




Felis, 36 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

...sau cand zambesc cald si fericit citind toate aceste randuri si stiind ca www.desprecopii.com este atat de dorit de atatea si atatea persoane.

Marius Pernes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Cand iti pica ochii in gura de oboseala cand vii de la servicu, dar primul lucru pe care-l faci e sa te conectezi si sa intri pe DC si dai gata 3 ciocolate in timp ce tastezi mesaje... in timp ce kopil plange in brate la tata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cand navighezi prin toate forumurile si cand ajungi la sfarsit te gandesti "da' daca a mai scris cineva la Discutii generale" si o iei de la capat.
Sau cand esti atat de prinsa, incat determini colegii de la serviciu si prietenii sa se inscrie sa vada ce am gasit eu asa de nemaipomenit (am "racolat" 2 membre noi pana acum, dar promit sa mai aduc)

Alexandra

Cristina, sper o viitoare mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

quote:
Originally posted by cera
daca-mi pui net acasa, ma las de fumat




Asta a fost poezia si la noi, dar la noi din cauza banilor, adica eu am promis ca renunt la cheltuiala cu tigarile ca sa am internet prin cablu... vez'de treaba, acum le ducem cu stoicism pe amandoua!!! Inainte ziceam, despre tigari: "lasa-ma, dom'le, ca un viciu am si eu!!" Acuma nu mai pot, ca ar trebui sa zic: "lasa-ma, dom'le, ca doua vicii am si eu!", si deh!, nu mai suna bine



To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Sunteti fantastici!!! Ma regasesc in mai toate cazurile!!!

Primul lucru pe care il fac dimineatza: deschid calc, pana se deschide imi pun ibricul sa imi incalzesc laptele si revin la calculator, dintr-odata simt un iz de ars.....

Am sterilizat ceva pana s-a topit din cauza despre copii, + 2 ibrice care a trebuit sa le arunc...


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RELY27 spune:

Mai adaug si eu ceva : seful tau este in biroul alaturat si iti cere o situatie si tu mai citesti in continuare articolul pe care l-ai inceput,
- de cate ori intra seful tau in birou ieside pe forum si desi stii ca se va intoarce in mai putin de 1 minut, revii iar pe forum,
- intra clientii in magazin si tu inainte sa vorbesti cu el te scuzi 1 minut sa termini de scris mesajul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

...copilul imi vine dabuselea la calculator si spune A-mama nani nanimerg il pun la nani si dupa citeva minute aud ca striga A-ma-ma Mu-muuu (adica Nu Nu) sa ma intorc la elsi ma uit la ceas si este ora 2 noaptea si eu fac ture in camera la copil si la calculator care este conectat 24 cu 24 pe
Acum sunt sigura ca a devenit si el dependent ca toata ziua sta cocotat numai pe calculatorul stricat si striga baby baby .(asa ii spun eu cind stau la calc care este deschis numai pe ca ma uit dupa babypoate apare si la el un fratior ceva)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-
Halloween


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Atunci cand esti la cursuri, predai, si stai in picioare in fata laptopului, vorbesti, predai cursul si tastezi sau butonezi pe DC, pentru ca numai ai rabdare sa termini de predat si apoi sa intrii...

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cand dimineata la 7 deschizi calculatorul si-l inchizi dupa miezul noptii si nu-l inchizi nici cand iesi la plimbare cu fie`ta si faci ture de la munca zilnica la bb si calculator, cand prepari lapticul si in timp ce agiti biberonul te uiti pe DC ... Si cand faci scandal la sotu` care ar vrea sa lucreze sa-si deschida naibii laptopul, ca d`aia il are, si te oferi sa-l ajuti la munca doar sa stai pe aici ...

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput