Ne mutam pe platforma noua

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

imi pare rau ca nu ma pot loga, mi se spune ca datele nu sunt valide. de ce ?
probabil multi nu se mai pot loga si renunta.
de ce nu functioneaza si vechiul forum pana cand cel nou va functiona la toti parametrii ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Buna! M-am logat pe noua platforma cu acest user, si as vrea sa editez prima pagina de capitol a grupului nostru de mamici de delfinasi (ca odata cu migrarea s-a modificat nitel). Insa nu am optiunea de editare in cadrul acelui mesaj (scris de acelasi user , iul_aug2010, cu care sunt logata). Ce e de facut? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Blogurile vor mai fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

1. Sectiunea bloguri care era pana acum pe forum s-a inchis dar exista Bloguri in forma noua. Le gasesti sus pe bara albastra langa Grupuri.

2. Referitor la lista de la iul-aug2010, poti sa faci asa:
- apesi pe butonul "citeaza"
- ctrl+a/ctrl+c sa selectezi si copiezi tot textul din quote
- apesi pe "mai multe optiuni de raspuns"
- ctrl+a si delete tot textul original
- ctrl+v sa paste din nou textul fara sa apara in quote

( O gramada de pasi, stiu, dar alta solutie mai scurta n-am gasit)

Textul se formateaza diferit ca aici, va trebui sa refaci anumite lucruri:
- emoticoanele ca sa fie vizibile trebuie neaparat lasata o pauza intre ele, nu merg scrise lipit ca aici
vs
- inainte de fiecare data formateaza textul cu "bullets", ex:
[list ]
[* ] 09.06 - Andrei Ioan de racusor2010 [/* ]
[* ] 16.06 - Radu Gabriel de tina_80 [/* ]
[* ] 19.06 - Hannah Isabela de rodyka + Anca-Maria(26.06.2001) [/* ]
[/list ]

Eu am lasat o pauza acum ca sa vezi cum se scrie dar scris corect apare asa:


  • 09.06 - Andrei Ioan de racusor2010

  • 16.06 - Radu Gabriel de tina_80

  • 19.06 - Hannah Isabela de rodyka + Anca-Maria(26.06.2001)


Daca pui bullets, de fiecare data cand o sa vrei sa editezi textul se va pastra formatarea, altfel chiar daca le aranjezi in pagina, de cate ori vei edita se va da totul peste cap, le va arata simplu in linie ca acum.

3. Simonia, inainte sa te loghezi pe noua platforma ar trebui intai sa resetezi parola. Link-ul de resetare il gasesti in cadrul acestui subiect pus de Admin in primul mesaj, punctul 4. Sau mergi la profil personal si apasa pe link-ul care zice acolo "reseteaza parola in platforma noua".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Oana_B, referitor la lista de la iul-aug2010, daca urmam pasii descrisi de tine, nu cumva vom scrie un mesaj care va aparea dupa toate celelalte mesaje scrise deja la subiectul respectiv? Pe noi ne intereseaza sa modificam primul mesaj.

iul_aug2010, eu cred ca nu se poate edita acel mesaj pt ca a fost scris cu mult timp in urma (dupa o anumita perioada, nu mai poti edita mesajele). In cazul asta vom aranja listuta in momentul in care vom crea subiect nou (daca a ramas optiunea asta).

A ramas optiunea de crearea e unui subiect nou la sectiunea CLUBUL SCUTECELOR? Sau se va continua discutia la nesfarit la subiectul de pe noua platforma? Aceeasi intrebare a pus-o si nanne16 si nu a primit raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Crissy, yeap ai dreptate, am uitat un amanunt se lucreaza cu doua pagini in paralel, cea de la subiectul vechi si cea de la subiectul nou. Sunt mai putini pasi:)). Imi cer scuze, era tarziu cand am scris mesajul aseara.
- apesi pe butonul "citeaza" de la subiectul vechi
- ctrl+a/ctrl+c sa selectezi si copiezi tot textul din quote
- ctrl+v sa paste din nou textul fara sa apara in quote, in subiectul nou

Dar tot trebuie facute modificarile alea la formatare text, munca de chinez batran:))).
Si, exact, la asta ma refeream, inainte sa postezi subiectul nou se fac modificarile la text. Este aceeasi metoda ca aici cand nu se mai putea putea edita textul primului mesaj, cand subiectul era mai vechi.

Referitor la subiect nou, n-am vazut adminii sa specifice ceva, eu cred ca ramane ca pana acum cu subiectele pe forum, capitole etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Oana, multumim de lamuriri. Deci asteptam sa schimbam subiectul si atunci vom face modificarile.

Nu e chiar munca de chinez batran (o sa-mi fie dor de emoticonul asta ), la ultima schimbare de genul asta am facut modificari cu copy/paste in Word si apoi folosita functia FIND/REPLACE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Super idee sa faci in Word
Este rostogolitu' si pe forumul nou:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonia

imi pare rau ca nu ma pot loga, mi se spune ca datele nu sunt valide. de ce ?
probabil multi nu se mai pot loga si renunta.
de ce nu functioneaza si vechiul forum pana cand cel nou va functiona la toti parametrii ?


o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite, al treilea neterminat



Citeste prima pagina te rog este foarte clara.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178291&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui iul_aug2010

Buna! M-am logat pe noua platforma cu acest user, si as vrea sa editez prima pagina de capitol a grupului nostru de mamici de delfinasi (ca odata cu migrarea s-a modificat nitel). Insa nu am optiunea de editare in cadrul acelui mesaj (scris de acelasi user , iul_aug2010, cu care sunt logata). Ce e de facut? Multumesc.

Va creati un grup:
http://comunitate.desprecopii.com/groups
procedand astfel va puteti gestiona o gramada de informatii altele decat discutiile cum ar fi aniversari, liste, evenimente in cadrul grupului, membrii noi, stiri...

Mergi la inceput