Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor

aoleu, mie nu-mi place dincolo, parca sunt pe alta planeta. da asa io mai conservatoare.
asa ca sed cuminte aici, pana migreaza lumea cu 'greutate' sa ma agat de aripa cuiva. nici macar nu stiu sa zbor si mai si amtesc daca ma ridic prea sus.

acuma fug, am program de veselie...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mie imi place dincolo, se poate raspunde mult mai usor, sunt multe functii noi carora le simteam lipsa de muuuuult :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am avut timp (asa, printre munci) sa rasfoiesc presa. Mai, lumea asta nu-i chiar foarte normala, citesc si ma crucesc.
-in Grecia muncesc emigrantii; cica nu stiu cat e somajul acolo, dar la cules de capsuni (si multe alte munci "grele") folosesc emigranti sau sezonieri din alte tari (inclusiv Romania)
-albina, nu cainele e cel mai bun prieten al omului; daca n-ar fi ea, ar disparea plantele;
-in Romania, puscariasii sunt vedete. Adrian nastase, primit cu surle si trambite in partidul care ne guverneaza noua viata; bine, si Becali a plecat in PE direct din puscarie...deci nu ne mai miram. Dar putem sa ne revoltam?
-un nou brand de lux intra in Romania; o fi stiind aia ceva ce noi nu stim?
-dupa revolutie s-au ridicat 5 biserici fata de o scoala. E drept ca Ceausescu le-a rarit...dar asa mare cautare or avea bisericile? Adica ma bucura credinta oamenilor, dar sunt chiar pline toate?
-cica cei prinsi la volan beti sau cu viteza mare, pe langa cursuri de conducere preventiva, psiholog, etc o sa faca si un stagiu de asistare în spitale a victimelor accidentelor rutiere. Faina treaba, poate isi revine si sanatatea. De ce toate astea? Pana in 2020 victimele din accidente trebuie sa fie mai putine, cu 50% (de la UE porunca, normal)
-s-au descoperit 2 planete pe care este posibila viata; nu stiu daca e o solutie sa se care unii de aici, sau sa vina unii de dincolo, se presupune ca aia sunt mai avansati. Deci sa vina aia de dincolo, ca poate au si cu ce.
-cica romanii vorbesc limba moldoveneasca, nu romana, care nu exista; asa crede Putin si o mai si zice in public.
-am gasit si o dieta-minune pentru voi: se baga (pe nas) un tub pana in stomac si pe el se introduc diferite solutii bogate in proteine, grasimi si apa. Nimic altceva de mancare. Dar cica nici nu ti-e foame. Miresele ar apela la aceasta dieta, sa incapa in rochia mult prea stramta pe care au cumparat-o deja.
-n-ar trebui sa faceti zilnic dus; nici vara nu trebuie mai des de 2-3 ori/saptamana. Stricati echilibrul acido-bazic al pielii. As adauga ca nici pentru grasimea de pe pene nu e un lucru bun, dar mi-am amintit ca pinguinii stau, totusi, zilnic in apa.
-nu dezvolt, doar enumar: Adriana Bahmutanu umbla cu un test de sarcina, Prigoana s-a despartit de iubita, Iulia si Mihai Albu s-au impacat (cu gaina?), Andreea Marin e bolnavioara, Teo Trandafir are fluturi in stomac. Si gargauni in cap.

Asta a fosr revista presei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

-n-ar trebui sa faceti zilnic dus; nici vara nu trebuie mai des de 2-3 ori/saptamana.


Corect, sebumul de pe piele ajuta la protectia impotriva soarelui si la asimilarea vitaminei D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Pfuuuui ce revista a presei...

Eu auzii la radio una ce m-a socat dimineata: Iliescu, intrebat despre prezenta lui Nastase la congresul psd de azi a spus ca acesta, Nastase deci e "un reper moral pentru tinerii din PSD". Nu importa ca tocmai a iesit de la inchisoare si ca mai are cateva procese pe rol cu sanse mari sa ajunga inapoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufi,rufi,de ce acu` ca-s suparata,mai esti si acid,cu mine?
Imi place si dincolo,parca merge mai repede....parca,parca..este un emoticon simpatic...care seamana cu mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Pai cineva trebuie sa si munceasca...



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Adica s afaca revista presei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
unde sunteti dincolo-am gasit doar manualul provizoriu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Aici:


http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/topic/71059-manualul-pinguinilor-nu-mai-e-provizoriu/page-39#entry5116417

Dar se scrie in ambele parti, acolo e o versiune provizorie din cate am inteles. Abia luni mutam tot calabalacul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza si o cafea de la mine
Rufus-mersi de revista presei, ar fi binevenita zilnic, ca eu si asa nu apuc sa citesc birfa de la voi.
Ieri am avut 22C,azi 15 si maine 5-abia d eluni revenim la primavara de 13C si mai sus,offf
Merg sa bag rufe la masina si sa trag o tura la gym si apoi iarasi administrative,ieri numai sedinte am avut..


Mergi la inceput