Burtici cu STELUTE de iulie-august 2013 (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor, voi cat de des simtiti ca sughite bebe si pt cat timp? La mine dureaza de vreo 5 minute si sughite cam in fiecare zi, chiar si de mai multe ori pe zi...si n-am imbatat-o cu nimic

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana deja mi-i te imahinez cu gherute la maini si picioare ce sa fac imaginatia bogata , cat despre manusi stiu senzatia e oribila mai ales dupa ce stai mai mult timp in ele..oare cum or fi rezistat doctorii care opereaza ore in sir ?...au talc poate in ele dar si ala se umezeste...

dana bine ai facut doar consumi gazul...ea e fiarta doar bobul ramane tare...

stefania
ce trasaturi finute are bubu




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Stefana felicitari pt bubu

Ama al meu baiat avea la morfof de 22 sapt 466 g, cat avea fetita ta?


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy eu nu am remarcat pana azi ca sughite , posibil sa mai fi sughitat dar nu am realizat...cam 3-4 minute incontinu dupa care s-a potolit ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fetele, sunt asa de suparata si descumpanita...

M-au sunat acum de la clinica si m-au anuntat ca nu mai fac morfo de tr 2 cu dr mea, ci cu altul, ca dansa a anulat mai multe programari printre care si eu.

Am sunat-o si m-a luat tare la tel...ca daca am sunat-o pt concediu o sa il ia la ea cand ne vedem ca i-am dat 20 de mesaje numai azi...am ramas masca pt ca eu i-am dat un singur mesaj, si zice: mai e si alta problema? si i-am zis ca am fost anuntata ca nu mai putem face impreuna morfo si a zis ca da...ca trece printr-o perioada mai naspa si ca are vreo 10 paciente pe care le-a reprogramat la alt dr sa nu mai stea dupa 18...eu i-am zis ca vreau sa nasc cu ea si sa fac cu ea si m-a flituit...ca vede ce programari sunt si ma suna cei de la receptie...

situatie e cu atat mai aiurea cu cat eu puteam sa fac aceasta morfo gratuit la Medlife, nu cu 550 ca la Academica si am anulat programarea ca data trecuta cand am fost mi-a zis: "banuiesc ca facem morfo impreuna nu?" ...si am zis sa fac cu ea ca tot m-am dus la 19 sapt si e tarziu...


acum normal ca nu mai gasesc loc liber pe nicaieri, peste tot e full si ma vad nevoita sa fac morfo cu un dr de care nu a auzit nimeni si mai dau si 550 Ron...nu e vb de bani dar macar de stiam o faceam la Medlife cu un dr bun...


Intrebarea e ce ma fac eu acum? Incotro o iau?

Sincer, mi-am pierdut increderea si in dr asta ataaaaat de laudata! Probabil se poarta asa ca m-am dus tarziu la ea (19 sapt) si nu-i pasa....daca imi face asa si la nastere...plus atitudinea de la tel...

Imi vine sa plang intr-una si nu stiu ce sa fac...

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Fetelor, voi cat de des simtiti ca sughite bebe si pt cat timp? La mine dureaza de vreo 5 minute si sughite cam in fiecare zi, chiar si de mai multe ori pe zi...si n-am imbatat-o cu nimic

Happy Ama 27+ si Eva


sughite zilnic si des, cand il apuca nu se mai opreste, ca un betivan mic


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Stefana, felicitari pt Bubu !!! Sa fiti sanatosi si voiosi!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bobitza imi pare rau, dar nu te descuraja, linistestete si cauti atunci o solutie. Si eu am patit exact ca tine, ba mai rau, nu m-a sunat ca nu are timp, m-a intors de la usa. Am fost la sotul ei la masuratori si apoi si-a auzit el multe
Am mwers acasa, am cumpanit cateva zile si am incercat sa gasesc o solutie. Fac unele compromisuri eu, doar eu, pt a fi bine Lorand si ai asigura un medic de incredere. Fruntea sus ca se rezolva lucrurile


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Delia, la vreo 23 de saptamani avea 490g piticuta mea...deci suntem pe-acolo...

Olimp, eu simt ca o palpitatie in burtica asa. Are un ritm...

Bobitza, eu te sfatuiesc sa te linistesti putin inainte de a decide... Poate are si ea un moment prost.... Nici eu nu fac morfo cu dr meu. Le-am facut mereu cu altul la care m-a trimis el. De dat, atat dau si eu... Cred ca te-a deranjat cel mai mult atitudinea dar poate e doar o intamplare Hai, linisteste-te putin

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobita darga mea , poate avea o pasa proasata ..nu stiu , si mie mi-ar fi picat tare rau sa se fi comportat asa dr cu mine...mai stai si rumega putin situatia pana la urama gasesti o solutie...doar in Bucurestiul ala mare sunt multi doctori in cel mai rau caz...

happy asa am simtit si eu miscari ritmate la interval de timp regulat ca si ceasul...





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput