Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata, fetele!!

Laura, am vazut clipul de la prima ora. Am plecat toata un zambet la serviciu Azi ma simt tare frumoasa

Monirina, Delia, prezent si eu! Sunt cu cafeaua in botic!

O zi minunata va doresc!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

neata lume. sunt cu o cafea la bord si tot vad in ceata, nu m-am odihnit deloc azi-noapte
paula sar-mana pt compliment pt burta explodata, dar nu e poza noua ce ai vazut tu, aia e burta de la 18 saptamani. stai sa pun acusica poza cu burta de la 27 saptamanic sa vezi explozie
stiti ca ma tot dadeam rotunda ca nu am pus prea mult pe mine, ei bine, cantarul meu mo-a aratat dimineata ca sunt si eu cu 9+, sunt ca o gogoasa, dar ma simt bine in pielea mea
amalia am trecut si copilul bolnav in listuta,sar'mana. ai grija de burtica

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

'neata fetele,

Vin si eu in club cu o cana de lapte de soia! pete 1 ora plec la eco morfofetala de trim 2 si am emotii ca il vad pe Bubu!
Raportez si eu 7 kg +, dar in ultimele saptamani m-am stabilizat.

21+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

va multumesc din suflet pt urarile voastre pt sot, sunteti niste dragute
laura la multi ani si tie, sanatate si bucurii multe
happy si in cazul meu, am folosit tampon+vata in tifon steril primele zile dupa nastere, apoi tampon always din ala are pt noapte
vorbeati de haine de gravi, m-am socat de preturile lor din magazinele mari. mi-a luat sotul din lidl un tricou, ceva mai lung 25 lei si e asa fain materialul. am mai luat din carrefour tricouri largi, o camasa din metro cu 15 lei, din aia cu cordon in talie. se gasesc si prin alte locuri haine sa ni se potriveasca pe burtica. nu mai aruncati banii pe haine speciale, dupa nastere veti fi mirate cat de nasol stau pe voi, dupa ce dispare burtica
ele, mony hai, mai fetelor, cum sa va interneze? aveti grija de voi, multe nu le intelegem, dar voi si burticile sunteti pe primul loc
diana asa m-am amuzat cand am citit postul tau ca numai prospectul de la calciu il citesti fara sa te plictisesti . ma mai apuca si pe mine vrednicia, seara, sa citesc ceva rugaciuni in genunchi si mereu ma trezeste barbatu-meu sa ma duc in pat. deci, adorm pe jos, ca vitica, dupa 2-3 pagini de citit
eu am fost ieri la scoala, la servici, dupa ceva adeverinte, ca tot vrea statul sa ne puna pe drumuri si am avut o stare de bine, au venit colegele mele sa puna mana pe burtica, una m-a pupat pe burta. mi-au zis ca arat asa bine, ca sunt luminoasa la fata, cum sa nu iti faca ziua mai frumoasa, asa cuvinte?

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, burtici!!!


Diana acum am vazut pozele, sint f frumoase bluzele si fustele mi-au placut; eu n-am gasit fuste, in schimb am si eu acum cat de cat in ce defila si etala burtica mea tuguiata!
O sa fac o sesiune foto ca si asa n-am mai prestat demult!

Eu am mai zis, am plus 12 , sint (mai ales ) pe fund si pe coapse, in rest destul de uniform m-am balenit, dar inca n-am dat jos verigheta

Azi-noapte am avut cosmar, am visat ca eram in spital internata cu probleme grave, aveam burtica mareee ca acum si multe perfuzii la ambele maini si trebuia sa impart patul de spital cu un nene ca erau prea multi bolnavi si stateau cate 2 in pat si eu refuzam sa ma intind langa ala acolo si stateam in picioare langa pat cu perfuziile atarnand si cu niste dureri mari de burta Venisera dr la vizita si ma miram ca niciunul nu s-a simtit sa-mi dea un scaun, ceva, macar sa stau pe el, toti mai invitau sa ma bag langa nene in pat ca asta e situatia si au trecut indiferenti pe langa mine si eu am inceput sa plang Api in secunda urmatoare a sunat ceasul si am sarit ca arsa, uff ce vis naspa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna dimineata! Vin si eu cu

Vad ca e asa frumos afara . Astazi cred ca fac o plimbare prin parc. Fetele cum va simtiti?? Vin si eu cu 8 kg luate ceea ce inseamna 2+ in 3 saptamani. V-am spus ca nu ma bucur vin acusica si kg din urma

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Neata!
Ele, Mony aveti grija de voi. Lasati munca si odihniti-va ca nu e de gluma. Pe mine m-a ajutat statul in pat si sa se potoleasca contractiile si sa revina la o lungime decenta colul. Si tot din proprie experienta acasa tot gasim ceva de facut, mai spalat o cana, mai copilul, in spital si fara altceva chiar e numai odihna asa ca uneori ajuta o internare si de cateva zile pana se amelioreaza situatia. Mai bine luati masuri din timp inainte sa ajungeti sa va spalati cu caramizi sub picioare in pat.

Oxana imi pare rau pt durerile tale stiu sunt crunte. Poate ar fi util sa mergi o data pe saptamana la masaj, iti amelioreaza starea macar temporar. Numai sa fie cineva profi cu recomandari ca altfel iti poate face mult rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Eu sunt mai mult la orizontala decat verticala dar v-am citit.
Yvy ai avut cosmaruri din cauza noastra , cu spitalul si internarile.
Amalia Aseara m-am simtit tare bine dupa discutia cu tine , am pus utro si tare bine am dormit. poti sa faci consultanta cu mine zilnic, pana la 9 luni? Esti o persoana deosebita!!!
Bobitza radiezi toata!!! esti frumoasa , ai o burtica super si ranjetul ala e perfect.


Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna dimineata si de la mine! Acum v am citit ca aseara eram varza psihiceste vorbind.cred ca si sotul si a dat seama ca nu glumesc ca a devenit pupacios.
Ele, Mony, va pup ca altfel nu am cum sa va ajut. V as incuraja si eu cu "nu mai este mult" cum ma incuraja si pe mine sotul aseara, dar nu mai este mult... si ce? plecam in vacanta in bora bora? :))))) Dar trecem noi cu bine peste toate!

Diana tare asta cu prospectul de la calciu! Fac echipa cu tine, eu de multe ori ma gandesc cum se scrie corect un cuvant si parca am problema asta la din ce in ce mai multe cuvinte. :)).

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata cu soare si de la Ms!

Elena, ce ma bucur ca esti mai bine!! Si intr-adevar, Amalia e o fata de nota 10! Nu ai mai mers la munca, nu?

Mony, tu cum te prezinti?

Eu sunt la 81 kg, deci +14. Si asta la cantarirea de dimineata, ca seara e cu un kg mai mult...



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput