Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Bobitza, esti atat de dragalasa in toate pozele!

Eu acum am ajuns acasa de la birou. Am terminat ce mi-am propus, l-a luat mama pe Alexandru de la cresa. Chiar daca sunt obosita, ma simt intr-un fel bine. N-am mai stat stresata ca nu-mi termin treaba, ca eu la 6.30 maxim trebuie sa plec sa-l iau pe Alexandru de la cresa... Statul asta peste program imi aduce aminte de vremurile alea mai usoare, de cand eram tanara si libera.

Sa inteleg ca ne vedem la mare in august?

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Am pus fata la somn si ma asteptam sa fie discutii lungi....
Acum ce e la una nu e regula sa fie si la alta. Chiar nu are rost sa va legati la cap daca nu va doare. La prima sarcina tot de la 8 saptamani am stat la pat. Al meu sot e mandru de mine ca am mers pana acum la munca. :))

Paula , nu a fost in stare sa ii ia masuratori colului. Doar lui bebe. :)
Olimp ,raspund eu in locul Monicai..ca si eu l-am intrebat ce imi face in spital daca ma interneaza: perfuzii cu gynipral sau scobutil, echilibrat cu diazepam ca sa nu mai faca pulsul ca nebunul, injectii cu papaverina si nu stiu ce teste , sa vada daca bebe e stresat.

revenind la egoista de mine: vreau o cantina aproape de casa si o tanti multufunctionala care sa spele, calce si sa joace sotron cu Denisa.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Paula, multumim de capitol! Sa fie plin de vesti bune!

Nopate buna, Olimp!


Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Multumim de capitol

Ele, Mony eu va bat, nu vreau sa aud de probleme Stiu ca e greu, aveti copii, nu pot da sfaturi...dar ma gandesc ca poate e cineva care sa va ajute cu copii

Mony unde te internezi?


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bobitza ce radiezi draga

NB fetelor


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Doxy, imi pare rau ca treci prin asemenea stari...stiu ca durerile de spate sunt cumplite... Te pup si iti doresc multa sanatate!

Carmen, suntem aici draga mea! Tinem pumnii si asteptam vesti bune!

Oana, LA MULTI ANI, sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti!!!

Dana
, felicitari, sa-ti traiasca feciorul!

Amalia
, pupam cele 3 fetite

Rodica
, foarte dragute lucrusoarele achizitionate! Sa le porti sanatosa si sa te bucuri de ele!!!

hadrianae
ma bucur sa aflam vesti bune de la tine


Olimp
, ma bucur sa aud si de la tine ca exista diferente intre masurarea colului pe burtica si transvaginal. Vineri sau Sambata (urmeaza sa ma anunte cand ramane) am si eu programare la morfo de trim 2 si sper sa mi se spuna ca e de 4 cm.Altfel, ma cumintesc cu efortul si nici la munca nu mai merg...

Mony
suntem alaturi de tine, draga mea! Multa sanatate si fruntea sus, mult a fost, putin a ramas si ne tinem in brate minunile.

Ele, Mony
, va doresc din suflet multa sanatate si sa fie totul bine! Inteleg ca nu e de gluma si trebuie s-o las mai moale cu munca si efortul...Oamenii oricum ne sunt recunoscatori cat suntem 100% dedicate muncii, apoi uita, asa ca trebuie sa ne menajam noi, nu sa asteptam de la altii si nu merita sa riscam pentru nimic in lume.

Va pup cu drag pe toate!

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Burtici ce vad eu aici?

Hai ca ma ingrijorez...

Ele, Mony mergeti la spital, internati-va cum v-a zis dr si de acolo vedeti ce si cum, nu mai este mult!!!
Eu cand am fost internata in trim I era o graviduta cu gemenasi careia i se scurtase si intredeschisese colul de prin S24 si n-a respectat recomandarile dr de repaus la pat, mai avea 3 copilasi mici acasa (ultimul avea un an jumate) si-i ridica in brate cand ii schimba, deci a facut efort la greu; prin S26 i s-a deschis colul de tot si avea undeva pe la 2 cm, a internat-o si urma sa stea in spital la pat, la orizontala pana la nastere, cand am cunoscut-o eu era in S29; eu am stat o saptamana in spital si ei i se scurtase colul la 1.9cm, nu mai avea voie nici la baie, manca culcata, o spala sotul in pat la cap etc. cum spune Maitreyi si cand am plecat eu i-a mai ridicat si patul ca sa fie mai sus picioarele decat capul (au pus efectiv caramizi sub picioarele patului), saraca abia respira noaptea in somn! Dr ii spunea ca spera sa ajunga macar la 34S, dar telul ei erau 36S si ea regreta acum ca n-a stat cuminte, unde mai pui ca facuse si efort ridicand copii de 15 kile!

Deci aveti grija de voi!


Diana n-am vazut pozele, unde sint?

Delia rochitele tale le-am vazut, sint f frumoase!

Am umblat si eu la shoping azi, am decartat 600RON in total dar mi-am luat cam tot ce-mi trebuie, vreo 8 tricouri si bluzite, 2 perechi de pantaloni de vara si 3 rochite, o sa ma pozez maine! Pe la sh n-am gasit nmk, chiar erau numai tampenii, iar la sectiunile pentru gravide la fel, numai porcarii; am urmat pana la urma sfatul Bobitzei si am luat la rand magazinele din mall, am gasit la C&A, Bershka, Obaibi, TinaR, House of Art si Takko ce mi-a trebuit, marimi mai mari cu 2 numere fata de cat purtam eu.
Am ajuns acasa franta, am bataturi la picioare...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Yvy, sa le porti sanatoasa iubita! Ma bucur ca te-am putut ajuta si eu cu ceva , doar de-asta suntem aici, nu?

Fetele, va multumesc pt complimente!
Chiar sunt fericita si implinita si de fel sunt o "ranjita".
Mai am si eu probleme uneori si ma simt complesita, dar ca principiu de viata incerc sa tratez lucrurile cu cat mai mult optimism posibil. Ma ajuta mult, pt ca nu am avut parte numai de intamplari fericite in viata, dar am reusit sa le depasesc.

Cred ca fericirea suprema mi se trage de la faptul ca, slava Domnului, ma inteleg minunat cu sotul. El e echilibrul meu...si de cand a aparut si Rebecuta, simt ca l-am prins pe Dumnezeu de picior.

Le inteleg pe fetele care nu au o situatie tocmai ok in cuplu...cred ca este teribil sa te confrunti cu astfel de probleme si in perioada asta atat de delicata, dar cu diplomatie, rabdare si credinta, toate sse revolva.


Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Yvy mai pun o data acum. Am crezut ca ai vazut.
Delia_R acum am vazut pozele cu noile achizitii f frumoase ! Sa te bucuri de ele si sa le porti sanatoasa!
Yvy Meriti! Sa te bucuri de sarcina si de perioada de dupa asa cum trebuie!

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Bobitza cat esti de radioasa!
Inca ai buricul in interior. Al meu sta sa se rupa


27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput