Unde petrecem la 10 ani ?

Unde petrecem la 10 ani ? | Autor: geniest

Link direct la acest mesaj

Buna !

am postat si in alta parte si n-am fost bagata-n seama, asa ca intreb si aici unde intra parinti multi.

Asadar, petrecere la 10 ani, in curand. Unde in Bucuresti? Locatie, tematica, distractie ???

Multumiri anticipate !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Unii colegi de-ai fetei mele au facut pe la Lasertag, la Semanatoarea. Noi si altii am facut la Mayateka. Altii au mai facut la Unirea la etajul 4, la bowling si/sau jocuri.

Mai sunt si alte cluburi de petreceri de copii mai mari, mai este unul langa Pizza Hut de pe Mosilor dar nu mai stiu cum se numeste.

Din pacate pretul nu e prea mic, ajungi la 2000 RON imediat. (spatiu + distractie + mancare + tort). Mancare - la noi in clasa se practica comandatul de pizza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

O alta idee e sa ii duci la film. Exista cinematografe care organizeaza petrecere+film. Noi am facut la Grand Cinema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Daca petrecerea e in perioada calda se poate alege cataratul in copaci la Cernica. La noi, marea majoritate vor Lasertag ori la Semapark, ori la CityMall. Mai exista unul la Apimondia (Stalingrad). Astea 3 le-am incercat noi( si inca unul pe la Iuliu Maniu - de care nu stiu nimic).
Am mai auzit de party-uri pe la piscine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

O alta idee e sa ii duci la film. Exista cinematografe care organizeaza petrecere+film. Noi am facut la Grand Cinema.




Imi place ideea asta foarte mult, insa nu in zona Baneasa. Noi suntem in sectorul 6 si m-ar fi avantajat ceva mai aproape. Oricum o sa intreb la mall-urile din sectoarele apropiate noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Citat:
citat din mesajul lui Lali

O alta idee e sa ii duci la film. Exista cinematografe care organizeaza petrecere+film. Noi am facut la Grand Cinema.




Imi place ideea asta foarte mult, insa nu in zona Baneasa. Noi suntem in sectorul 6 si m-ar fi avantajat ceva mai aproape. Oricum o sa intreb la mall-urile din sectoarele apropiate noua.




Intreaba, nu cred ca e singulara ideea, noua ne-a venit manusa zona. La noi a fost tare dragut si inedit pentru copii. Nu-ti spun ca in afara de petrecerea propriu-zisa si-au furat popcornul unul altuia pe intuneric in timpul filmului si a iesit o distractie mama, mama...

Edit: Orice ati alege, distractie frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Noi am facut acum 3 saptamani ziua de nastere (9 ani) la pizzerie, mai exact www.dominos-pizza.ro/petrecere-copii.php" target="_blank">aici.
Distractia a fost sub 500 de lei (ma rog, 480 parca ), cu tot ce-au consumat parintii, dar au venit ce-i drept putini copii (au fost 9 cu tot cu sarbatorita). Fara tort si sampanie, care nu erau incluse in pret.
Sunt la munca si nu pot pune poze, dar cred ca am urcat cateva pe net aici. Daca vrei detalii, intreaba si-ti povestesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Grozava idee, Mickky, iau si eu in considerare pentru la anu ' !
Asa mai vii de-acasa pret rezonabil !

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ideea cu facut pizza e tare, doar ce ar merge, zic eu, la copii mai mici 7-8 ani. La 10 ... Ma uit la ce fitze au fetele de la al meu. Ce rochii isi cata pe net pt petrecerea de sfarsit de an. La zilele de nastere incep sa se coafeze.. si la baieti am vazut gel, creste... Nu-i imaginez cu mainile in aluat. Depinde de grupul de copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Frumoase locatii si idei superbe! Ce greu este in provincie cu organizarea zilelor de nastere...si pretul...of, of!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioana s-a hotarat ca isi va face petrecerea de 9 ani, in octombrie la AFI la patinoar. A fost acolo la o petrecere si s-au distrat extraordinar. Dar asta merge numai daca stie sa patineze si ii place.

Mergi la inceput