Explozia de la Boston

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sunt foarte foarte rezervat de aceasta afirmatie. Suntem la ani lumina de serviciile de USA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_mar

oy vey! Cambridge este un orasel in Middlesex County, Massachusetts (ce-i drept Harvard si MIT sunt acolo), este un orasel in Southern Ontario si, printre altele, o universitate ... in Marea Britanie. individul era student la University of Massachusetts at Dartmouth.


Dar a mers si la Cambridge HighSchool.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Nici eu nu cred ca in Romania ar fi posibila o asemenea desfasurare de forte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Si acum, din seria "cum sa te lauzi cand nu ai cu ce te lauda"[ unul dintre citatele mele favorite: "If I had had the opportunity to learn ..., i would have been a prodigy."(Lady Catherine du Bourgh, Pride and Prejudice)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Marius, fetita mea a vazut poza ta si m-a intrebat daca husky-ul este de plus sau adevarat. Am votat pentru plus. Am dreptate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui greieras

Marius, fetita mea a vazut poza ta si m-a intrebat daca husky-ul este de plus sau adevarat. Am votat pentru plus. Am dreptate?


Adevarat: http://4.bp.blogspot.com/_CEtvZC8_XO8/TTrY8_2_sQI/AAAAAAAAAGw/FamKKZEqdgs/s1600/husky_siberian_20.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mama da ce de-a treaba aveti.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Eu consider ca sunt foarte buni. In prezent cred ca au cel mai dezvoltat sistem din lume. Eram mai sceptic in privinta sanselor de reusita. Realmente sunt buni.

Marius- pe ce te bazezi cand spui ca au un sistem f bun,de securitate?
Sau ai uitat ce s-a intamplat cu 2 luni in urma in scoli cu cati copiii au murit si cati au fost afectati psihic..
Eu zic ca va trebuie niste informatii mai reale de la persoane care traiesc in state,inainte de a face niste statements-america se degadeaza pe zi ce trece din mai toate punctele de vedere si cand spun asta am surse si dovezi clare,eu am vazut zone de care clar ti-e frica pur si simplu..
Afirmatia iarasi ca libertatea la arme nu duce la aceste tragedii este falsa-tocmai ca accesul atat de usor la arme trebuie clar limitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Comparativ cu alte sisteme de securitate din alte state.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Mie mi se pare tot complotul asta cusut cu ata alba. Deci dupa ce fratel mic il calca cu masina pe fratele mare ( how convenient) fratele mic este prins dar in stare critica si nu poate vorbi fiind impuscat in git. Probabil o sa moara fara sa fie in stare sa spuna nimic si uite asa multimii i s-a servit singe, au fost razbunati iar politia americana e hero!
Tipic american, probabil or sa faca si un fim. Cine stie cine o fi vinovatul, sint sigura ca FBI analizeaza casetele CCTV as we speak, dar noi nu o sa aflam adevarul decit peste 50 de ani cind dosarele or sa fie facute publice ( in cazul cel mai optimist vorbind ) . Eu personal nu mai cred demult in basmele americane.

Mergi la inceput