Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Neata'
Apar si la schimbul 1
M-am trezit in bumbaceala. Nu m-a lasat Medeea pana nu m-a trezit si apoi s-a culcat
Bobitza gandeste-te la tine in primul rand. Trebuie sa existe o solutie sa nu te chinuie cu targuri.
Ce sa cumpar pt un copil de 1 an cadou?
Oxana probabil de-asta scrie pe body-uri astea ce le-am gasit 50/56.


27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Delia, eu sunt lesinata sa ies, sa ma vad cu lumea. As sta numai in oras Si la noi e greu sa ne sincronizam, mai ales ca una are si bebe...dar din fericire mai reusim din cand in cand...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Diana, depinde cat vrei sa dai... sunt niste chestii faine gen cuburi, mingi in care bagi/scoti forme geometrice, cei de la fisherprice au multe variante, iar bebeii sunt innebuniti dupa ele. Dar sunt si scumpute in jur de 100 lei. Mai sunt jucarii care se trag/ imping, iar ei acum inecp sa mearga asa ca or sa fie incantati. Astea se pot gasi si la tarabe si sunt cam 30 ron.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Diana la trei copii de un an eu le-am luat niste jucarii din lemn in care bagi un fel de discuri(de fapt sunt forme geometrice diferite) pe o tija (tija fiind gen masinuta, buburuza etc) Le palace f mult sunt interesati de varat pe tija


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza, burtici dragute!!!

Eu am dus picea la gradi, tusea de dimineata sa vedem pe parcurs cum va fi, sper ca nu o luam de la capat

Offf, fetelor, Olimp, Bobitza, Ele si restul, ce va compatimesc ca trebuie sa mergeti la munca si sa mai si prestati serios, se targe de voi in ultimul hal; eu am noroc de sefi f intelegatori, mare lucru nu fac, daca e vreo problema (raceste L, de exe) pot suna ca nu ajung, macar din punctul asta de vedere nu am avut probleme!

multi si de la mine si mai e putin si scapati!


Diana merg si eu sa prospectez piata sh, am cateva in cartier si le iau azi la pas, apoi merg si in mall sa ma uit de rochite; eu pantaloni nu-mi mai iau, ma deranjeaza f f tare, eu am burtica toata crescuta in fata cum zice Betty si efectiv ma strange banda aia, nu mai zica ca toata se strange sub burtica de la cat de tuguiata e, nu sta sa o acopere si ma apasa jos acolo, il mai deranjeaza si pe bubu mic! Asa am ajuns eu acum, cu tricourile si hanoracele sotului, efectiv nu ma mai suport si trebuie sa-mi iau ceva sa arat a femeie

Betty si eu zic ca ai luat arhisuficiente! Eu la fel am luat la L, putine pentru prima luna (niciuna NB si a avut 49cm, dar cum zice Maitreyi iau repede in inaltime, azi o cuprinde un body si peste 2 zile, cand are un puseu de crestere vezi ca abia-l mai poti incheia) si multe de 3 luni, pe care i le-am dat de pe la 2 luni asa, ca se facuse cald rau afara si oricum erau cu maneca scurta si pantaloni scurti, putin mai largute nu incomodau si le-a purtat pana aproape la 5 luni unele (marimi de UK mai marei), deci toata vara!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Oxana pe aceeasi lungime de unde am fost


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Laura, LA MULTI ANI si sarcina usoara in continuare! Sa te gandesti si la noi cand mananci tort!
Nu am mai intrat in ultima perioada, dar v-am citit, ca am numai complicatii pe la serv si ieri am fost plina de nervi toata ziua, iar Bubu a resimtit din plin starea mea si a fost si el agitat mereu.
Azi sunt mai bine.
Bobitza, vorba Oxanei: te vaiti si tu in prima zi si poate scapi .
Ama, ce te invidiez ca mai iesi in oras, cu fetele. OAm de gand sa organizez si eu saptamana asta o ieseala!
Delia R esti o adevarata "modeala" de mamica!
In week-end am probat hainele pt. perioada calda si m=am ingrozit de cat de putine am care sa ma incapa. Cred ca saptamana asta mai dau si eu o raita pe la cumparaturi, sa vad ce mai e nou. Mi-am cumparat si eu de la Takko o camasa inflorata care e super si un tricou care chiar are pense la solduri si material mai mult la burtica.

21+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Diana, jucarii! Daca ai vreun Auchan prin zona treci pe la raionul de jucarii, au unele marca proprie si sint f OK, raportul pret/calitate e super, eu i-am luat de mosi (Craciun/Nicolaie) trenulet pe sine cu f multe melodii la cca 60RON, masinuta electrica cu comanda tot asa vreo 45RON si mai au o masinuta de politie cu sunete si forme de bagat in incastru (noi asa ceva aveam), telefon cu melodii si sunete de animale, toate nu depasesc 65RON, dar L a fost megaincantata de trenulet, merge singur pe sine si s-a jucat cu el incontinuu cate 15 minute zilnic vreo luna (mamicile cu copii stiu ce inseamna asta, e WOW!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Da Rodica, gand la gand .
Yvy nici eu nu suport pantalonii de gravi, exact din motivul pe care l ai mentionat. Dar nici nu cred ca e cazul sa luam pantaloni caci vin caldurile. Incearca rochite din jerse sau modele care sa te cuprinda, mai vaporoase. Eu nu port nici acum haine de gravi. Miam luat rochii cu 1-2 marimi mai mari. Astept sa se incalzeasca si sa vad cat mai cresc si dau o tura la sh-ul meu de suflet unde pot gasi lucruri tare faine. E drept ca e scump si asta ca are 100 lei per kg, si cand aduc haine de vara cresc si pretul la 150.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna dimineata!!!

Laura LA MULTI ANI MULTA SANATATE SI TOT CE ITI DORESTI


27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput