Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

Bobitza, eu daca merg sau sunt in verva nu o simt pe bubulina mea, dar daca ma asez pe scaun sau pe pat imediat da din picioruse si manute. Poti sa mananci ceva dulce...

Legat de col si eu am 3 cm si ceva...dar cred ca depinde cum e pozitionata sarcina. Fetelor cu mai multa experienta spune-ti daca gresesc...

25+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

LAURA lA MULTI ANI FERICITI iti doresc!!!

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

buna dimineata tuturor Bobitza esti tare daca te culci la 3 si la 8 te trezesti,eu am o saptamina decind maninc numai dulciuri nu pot altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

LAURA LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata burtici
Azi merg la "destelenire" si poate mai bramburesc prin oras, sa vad ce stare am.
Bobita nu stiu ce sa zic, seful tau are o nesimtire crasa in el. Nu e corect sa te trimita la acel targ, sa stai atatea ore in picioare. Pt el ai fost in con med, deci ai avut ceva . Nu stiu care e situatia la voi si cat iti poti permite, dar daca se poate as face obrazul mai gros, asa cum practic l-a facut el cand ti-a cerut sa mergi , m-am enervat eu in locul tau. (asa sunt patronii mei si stiu cum e)


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:


Neata, fetelor!

Laura, La Multi Ani!!!!

Betty, Flory Imi pare rau pentru intamplarile voastre. Linistez vous!

Mony, hai ca o sa fie bine!

Olimp, Bobitza, eu am iesit cu fetele aseara Apoi am pus un film sa ma uit cu sotul si bineinteles ca am adormit

Bobitza, uff ce complicaciune... Ce urat imi este de oamenii care se sustrag mereu de la munca.... Sper sa se resolve in cel mai bun mod posibil pentru tine

O zi minunata va doresc, fetelor!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Monirina nu te-am mai vazut de mult timp, sau mi se pare?


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Cea de sus eram eu, am uitat sa ma deloghez, astept raspuns de la fetele cu copilasi mai mari dar nu asa mari ca ai mei daca lista cu hainute de mai sus este suficienta pt. prima luna. Majoritatea sunt marimea 56. Eu am cezariana la 38 saptamani si 5 zile deci nu cred ca va trece de 3500 g fetita, fata cea mare a avut 3550 g si 53 cm la peste 40 saptamani. Baiatul 3 kg fix si 49 cm la 38 saptamani.

27+

bebitza


in principiu se nasc la 52-53 cm si in prima luna iau 4 cm. ai sanse sa poarte ce cumperi tu max in prima luna. eu am cumparat pt 0-3 luni de la george - englezii le fac nitel mai mari - si asta inseamna sa ii ajunga pana pe la 62 cm.

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 23 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ama ti s-a simtit lipsa, foarte bine ca ai iesit , as iesi si eu pe terasa, dar n-am cu cine. Prietenele mele sunt tot timpul ocupate, nu reusesc sa ma sincronizez cu ele. Cand ele pot, nu pot eu


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna dimineata!
Laura la multi ani! Multa sanatate si fericire iti doresc!

Bobitza, stiu ce inseamna targurile astea. Eu cred ca as fi refuzat politicos. Mie imi placeau f mult dar nu eram gravi. Este extrem de obositor dar noi fiind din alte localitati nu plecam acasa si se lasa cu dezmat dupa, ne culcam spre dimineata si nu ti zic ce fete aveam a doua zi. Eu abia asteptam targurile astea. Te duci prima zi si stai numai asezata si te plangi nonstop, pana te trimit ei acasa.:)

Betty cred ca este suficient ce ai luat tu acolo. Eu am de gand sa iau chiar mai putine. Iar legat de marimi cred ca are importanta doar la body cu picior, caci la o rochita sau la pantalon scurt nu conteaza daca bebe se naste cu 51 sa 54 cm. La kg conteaza.


Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput