Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ar trebui sa incerc sa dorm , ma bag in pat, poate vine nenea Ene


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Teodora eu am o senzatie de apasare jos la burta, cand sunt obosita, in general cand merg la cumparaturi, cum zici. remediul meu, merg acasa si ma bag in pat , o sa radeti de mine ca v-am inebunit cu bagatul meu in pat


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Nu cred nici eu ca au vreo treaba kg acumulate de mama cu marimea copilului. Doar ca de la vitamine pot sa ia mai mult putin in greutate copilasii (cel putin asa am citit).
Mama sotului meu a castigat in greutate 22 si 25 kg in sarcini cu f f mult lichid si el si sora lui au fost micuti avand in vedere ca tatal lor era inalt si kg multe
Mama mea 8 kg in ambele sarcini si eu si sora-mea am fost mai mari ca ei si ambii parinti pigmei (mama avea 47 de kg si 150 cm)
Pe vremea aia nu se luau vitamine prenatale.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Graphy sa ne traiesti iubito, multi, multi ani si buni, buni sa fie!!!!

27+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

He he, ce frumos, sampanie, mi-e dor
Mai degraba mai pun de un ceai, m-au luat foarte brusc niste serii de stranut, ochi stang plangacios + muci aposi si-mi fac calculul cum voi dormi cu plasture (respir usor) pe nas, special sa pot respira + tona de servetele aferente. M-am gandit sa fac cumparaturi la 10 noaptea, pt niste ingrediente de tort ce voi presta maine (blat negru cu ciocolata amaruie si crema de almette cu scortisoara si zahar)...si m-a luat in zona vitrinelor frigorifice. Dar ma culc cu gandul ca maine vor fi fresh - mi s-a mai intamplat.

V-am citit din umbra, mai exact am recuperat azi fraza cu fraza, post cu post si tin sa va spun ca-mi sunteti tare dragi, imi place sporovaiala voastra (eu sunt mai tacuta, genul care asculta si mai invata cate ceva), iar daca nu va intalneam pe voi, cu siguranta nu as fi stiut multe, as fi intrat in panica pt multe simptome, intr-un cuvant (ca sa nu ma intind), sunteti niste femei frumoase si fizic si sufleteste, va admir pt puterea de care dati dovada (in muuuulte situatii) si veti fi/sunteti niste mamici extraordinare! Va pup si va imbratisez pe toate, fara exceptie!

Laura24 + Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

Bety eu zic ca e suficient cam asa e si lista mea ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Laura deschidem sampania?...papam tort?
Ce planuri marete ai pt ziua de azi?
Eu de ziua mea am vomitat cu o ora inainte sa vina musafirii de mi s-au crapat venele pe fata

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

Delia si eu la fel daca nu ma pun in pat nu ma lasa ma ia si cu dureri pe jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Laura subscriu
Teodora simteam eu ca o sa vi Si eu mai patesc asa . Odihneste-te!

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

deabia astep sa treaca timpu sa nasc ca nu ma mai suport ,la sarcinile anterioare eram f sprintena nu ma durea nimic acum sunt mai rau ca o baba de 100 ani

Mergi la inceput