Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Neatza!
Mie mi se pare draguta propunerea, dar cunoscand-o pe soacra-mea ar strange banii si i-ar da nepotului.
Intr-adevar ar fi util si pt gradi, bone etc sau alti membri ai familiei care ajuta cu copilul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna dimi!

Semnam si noi prezenta pe-aici, ca doar nu puteam dormi mai mult de 7,30. Poate astazi as fi lenevit mai mult in pat, dar s-au apucat astia de spart asfaltul cu picamerul pe langa bloc si va dati seama ce minunat e.
In sfarsit e cald si soare si la noi, iar eu am un chef sa rastorn casa cu fundul in sus sa fac curatenie, chiar daca joi si sambata va veni doamna care ma ajuta de obicei.
O sa incerc sa ma calmez in acest sens si mai bine sa merg la o plimbare sa ma bucur de soare si liniste.

Cam astea-s noutatile noastre.

pupici

Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata!

Be_one imi pare rau ca inca sunt dureri, daca nu te poti relaxa incearca sa faci lucrurile mai usor si mai ia no-spa, sper sa mai stea bebe la caldurica.
Vio sper ca o sa treaca durerile si sa fie doar bebe si nu un pui de infectie ca tare sunt pacatoase infectiile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Buna fetelor!

Nu am citit in detaliu propunerea aceea cu bonificatia pentru bunici, dar suna bine asa la prima vedere. Orice stimuleaza nasterea si cresterea unui copil in conditiile natalitatii din Romanica, suna bine si trebuie apreciat.

Edit: gata am citit si eu de pe mediafax. Suna bine, dar sunt foarte sceptica referitor la aplicabilitatea ei pentru ca ma gandesc ca din cauza faptului ca suntem un stat extrem de birocratic (a se citi: ne trebuie o caruta de documente ca sa documentam orice suma platita de stat catre noi) o sa fie greu de implementat o astfel de bonificatie. ma gandesc ca le va fi foarte greu birocratilor nostri sa gaseasca "acele hartii" necesare a fi depuse de catre parinti/bunici pentru a beneficia de bonificatie.
Multe initiative bunutze (de genul asteia de acum) nu au ajuns sa se concretizeze chiar din acest motiv birocratic.

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Neatza!

Multumesc inca odata fetele pentru felicitari si urari!

Mony_omv, ai fost mortala la faza cu paratul m-am amuzat copios
Carmen1, sper sa fie totul ok cu bianca
Vio, ma bucur ca ti-au iesit ok analizele, cred ca esti mult mai linistita.

Eu happy, ca am dat ieri dupamasa de ginecolog si ma duc joi sa-mi vad scumpica, trebuie sa mai stabilim doar ora. Au venit ieri prietenii mei cu patutul Chiar inainte cu jumatate de ora l-am intrebat pe sot cand vin si a zis ca acusi. Pe sistem turbo am facut ordine si curatenie in dormitor Acum mai trebuie doar asamblat si sa cumparam salteluta si asternuturi. Si eu vreau salteluta cu fibra de cocos, sa vad ce gasesc pe piata ... salteaua mi se pare foarte importanta, poate mai importanta decat patutul in sine, pentru ca infuenteaza destul de mult dezvoltarea coloanei.

Mancare am facut ieri pireu de cartofi cu chiftele si sos de rosii, dar de fapt a facut mai mult sotul, ca pana la urma el a poftit asta Eu am facut pana la urma doar mixul pentru chiftele si m-am speriat ca nu ies ok, ca dragul meu a pus toti cartofii in pireu si pt cheftele nu mi-a mai ramas nici unul Si restul am lasat pe seama lui, ca ma apucase o balonare oribila si aveam chef sa ma uit la Masterchef
Azi fac o ciorbita de stevie, pe care vroiam sa o fac tot aseara, dar nu am mai apucat, eram prea obosita!

Sa aveti o zi faina

30+ cu Adelina Timeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Neata,

Si mie mi se pare ok propunerea cu indemnizatia pt bunici, dar mi-e greu sa cred ca se va concretiza ceva la cum merg lucrurile in tara noastra.

In alta ordine de idei,ieri am luat carutulSunt foarte incantata de el, e foarte frumos. Si ma bucur ca am scapat si de cel vechi cu ocazia aceasta.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Neata!

Am avut o noapte tare aiurea. M-am culcat la 11, m-am trezit la 3, o ora am incercat sa adorm, nu am reusit , asa ca m-am pus pe citit. Dupa ce a plecat sotul la 7, am reusit sa adorm in sfarsit.
Asa ca sunt destul de ametita.

Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Neata fetelor,azi se anunta o zi frumoasa cu mult soare.Eu nu stiu ce am avut ca nu am putut sa dorm azi noapte,am tot visat,si fata s-a tot foit ca acum suntem chioare de somn.
Si fata mea raceste continuu in gat,si m-am gandit si eu sa mai ceasca un pic si poate gasesc undeva unde sa-i scot amigdalitele,dar oare de pe la ce varsta se pot opera?
Doina tie iti place ceiaiul de hibiscus,eu ador florile.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Raluca
Duduta
Sper sa recuperati la noapte :)
Iris mi-ai amintit de o chestie citita intr-un articol: o sa vedeti gravide la 9 luni spland geamuri . Mi s-a parut distractiv, vad ca ne apuca criza de curatenie pe rand. Dar mai asteapta nitel :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata!

Eu am lenjeria intima cam umeda de cateva zile (mai ales azi-noapte am simtit). La voi s-a schimbat secretia in trim III? Maine seara o sa ajung la consult sa ma calmez

Carmen, duduta, legat de amigdale eu am facut penicilina in copilarie destul de mult. M-a mai lovit pe la 16 ani, mai urat, am facut penicilina vreo 3 saptamani si moldamin o vreme dupa. La fel, doctorul de la ORL a propus sa le scot... pana la urma am asteptat sa vad ce se mai intampla si nu am mai avut probleme (stiu ca au fost discutii peste discutii legat de operatie cu diferiti doctori: unii ziceau sa le scot, altii ziceau ca mai bine incerc sa le salvez, ca au scopul lor acolo).

Azi nu ma mai doare gatul, dar nici nu am mai baut rece din frigider azi noapte

Eu stiu legat de concediul medical ca NU afecteaza zilele de concediu de odihna conform celei mai recente legislatii si ca oricum nici concediul prenatal, chiar daca e tot concediu medical, nu implica aceleasi efecte (pe vremea cand concediul medical afecta zilele de concediu de odihna).
Oricum eu am obosit sa ma stresez pe tema HR-ului, am vreo 17 zile de CO pe care, teoretic, eu vreau sa mi le plateasca la expirarea contractului de munca. Daca nu vor, nu mai am nervi sa ma cert cu ei. Sa imi dea orice vor, numai sa scap de ei.

lillyas, eu am luat o salteluta de cocos de 10cm (dar am patuturi mici, de 90x40)

La mine contractiile sunt din ce in ce mai dese (sau au devenit f inconfortabile pt mine). In pat, pe scaun, cand merg, nu mai conteaza, burta se intareste. Si parca si durerile gen menstruatie sunt mai puternice cand apar (cu toate ca eu de obicei am niste dureri de imi vine sa musc din perna, fara ibuprofen sunt moarta in primele 2 zile, inca nu au ajuns la intensitatea aia)

Nu ma simt bine deloc, am o stare de anxietate de care nu pot scapa imi vine sa plang, dar totusi nu pot. Tot caut o cauza, sa o rezolv sa ma simt si eu calma, linistita... poate or fi toate emotiile si ingrjorarile adunate? +hormoni? Nu-mi dau seama

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput