Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Da, Flafi, si la mine la inceput a fost faza cu "noi nu ne pricepem la baieti". Dar eu cum sunt cam lipsita de diplomatie cand e vorba de copilul meu, le-am spus ca or sa inevete toti sa se priceapa. Daca nu invata, o sa ma ocup eu exclusiv. Nu prea le-a convenit, al meu fiind primul nepotel. Asa ca toti sunt acum nerabdatori sa vina flacaul.
Si cu numele la fel. Pe al nostru o sa il cheme oficial Vladimir dar probabil i se va spune Vlad/Vladut. Si mereu ma intreaba ai mei daca nu m-am razgnadit ca daca cumva n-o sa ii placa copilului Vladimir.. Pai asa ar putea sa nu ii placa niciun nume...In fine ideea e ca nu le place lor...da' nu pot sa-mi spuna verde in fatza pentru ca nu prea le merge cu subsemnata.

Aaaa..si apropo de Anda versus Andra/Andruta: tataie al meu de la tara, nu prea e el de acord cu numele astea noi (gen Albert, Eduard, Eric etc.) si eu am un finutz pe nume Eric; tataie cand a auzit cum il cheama a zis:" eeeeiiii Eric...Rica, ce Eric?" Eu am zis ca lesin de ras. Si acum tot asa ii spune cand ma intreaba despre el...

Vicky, deci festin adevarat cartofi prajiti+usturoi.... Daca spuneai ceva si de maioneza...wooow!.

Elyana, burgerul ala din aeroport nu prea seamana la gust cu Burger king chiar daca e de la burger king.

Si chiar ca sunteti niste gospodine adevarate. Cand oi intra in prenatal o sa intru si eu in categoria asta...cred.


30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Vicky si pe mine m-ai lovit rau cu cartofii cu mujdei

Vroiam sa imi prajesc duminica, dar m-am gandit la curatenia de dupa si mi-am facut o salata cu avocado

Va multumesc pentru parerile despre carucior pun poze cand ajunge

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Pff...am scris un mesaj uriaaas si l-am pierdut :(
Ma apuc sa vad daca pot recupera..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Buna, in primul rand!
Am si uitat ce am scris..

Asa ca..pe scurt acum..
Mony, felicitari..Ff frumoasa pozele de pe fb
Iris, eu zic sa stai linistita..e o greutate ff ok..
Falfi, Ralu, mai e asa putin..
Fetelor bolnavioare..sper sa va reveniti repede..
Miche, bine ca esti ok.Incepusem sa ma ingrijorez..Foarte dragute versurile..

Discutii despre mancare..socrii o gramada..Sa spun si eu pe scurt..
Bifez mancat sanatos(si muuult mai putin) in cea mai mare parte a timpului..Inghetata a ramas dulcele preferat si agreat de bebe..asa ca eu cu asta ma rasfat...pe toata sarcina cred ca am mancat maxim 2 shaorma si 1 data un cheesburger de la Mc..In schimb, am mancat cartofi.in toate felurile gatiti..Plus fructe la greu..in ultima vreme am faccut o pasiune pentru struguri..cred ca de la asta mi se trag cele inca 2 kg pe care le arata cantarul..aparute peste weekend..Iar burtaa..pff.creste pe zi ce trece..cred ca o sa recupereze bine..

Iar legat de socrii..am si eu o pereche de socrii..tare nerabdatori sa isi cunoasca nepotelul..dar pe care nu il vor la tara decat dupa ce face 4-5 ani..sa se inteleaga cu el.. si nici de plecat de acasa nu le mai arde la varsta asta..Astea doua aspecte le mentioneaza de fiecare data asa ca, pa ajutor

Eu bifez inca un control de la ITM Cred ca mi-am facut portia de controale pentru 2 ani cel putin..Sa vedem cum iese..

Eu ma pland tare de dureri de spate seara..Pozitia la birou ma termina.. Ca sa nu mai spun de balonare..Nici carbunele nu functioneaza la mine.. Dar zic ca sunt totusi ok..Adica..spatele ma ia tot timpul dupa-amiaza..Iar cu balonarea..nu ma plang pentru ca nici nu am grija sa nu mananc chestii care baloneaza..asa ca..ma resemnez..

Nu mai tin minte ce am mai scris in primul mesaj..asa ca..Va pup si sa aveti grija de voi!




Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.

Monik, casa de piatra si multa fericire! :*
Flafi, Raluca, ce putin mai aveti :) abia astept sa scoatem motatele si mai ales sa vedem poze cu primii ciresei :x
cita_ralu, duduta, multa sanatate si sa fie ultima raceala din sarcina.
carmen, multa sanatate fetitei :*
Iris, te inteleg asa bine cu greutatea :( si eu ma consolez cu ideea ca bebeii mici iau mai repede in greutate. Doamne ajuta asa sa fie!
Elyana, ft frumos caruciorul :x

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata la amiaza!
Ma bag sa va scriu 2 randuri ca vad ca noul capitol are deja 7 pagini si nu sunt sigura ca apuca sa le recuperez pana mi se trezeste puiul.

Am fost si noi ieri la control, mi-a verificat colul, a zis ca-i ok. Eco n-am facut ca l-am prins pe dr in spital din pacate. Mi-a zis ca pana martea viitoare nu e in oras si ca daca "e ceva" sa-l sun ca-mi recomanda un coleg.
M-a umplut de fericire...

Azi noapte si astazi am avut dureri "ca la ciclu", chiar daca eu nu prea stiu cum sunt alea ca nu prea am avut la viata mea, doar le banuiesc ca in genul ala sunt. Nu sunt sigura daca erau contractii sau ce erau. Inclin mai mult sa zic ca nu erau.
Ma cam doare si spatele... si ce sa mai zic ca am mai si visat ca primisem primele "semne" ca ma pregatesc de nastere... ca aveam pete rosii de sange, dar ziceam ca nu ma grabesc sa merg la spital... ca mai bine mai stau putin acasa.
Nebunie ce mai... se vede ca-s cu gandul numai la nastere!

Miche bine ai revenit. Frumoase versuri si mult adevar ai grait!

Simcri imi pare rau de infectia urinara si de antibioticul pe care trebuie sa-l iei! Sa treaca si sa nu te pricopsesti si cu Candida!

Apropo... cum nu mi-a facut analiza de secretie toata sarcina, l-am intrebat pe dr meu (ca eu suspectez ca am sigur vre-un pui de Candida) si imi zice "da ai probabil o micoza, ia ovule... (nu mai stiu numele)". WTF - asa greu era sa faca si el o analiza ceva?
Sunt dezamagita de el, trebuie sa recunosc!

Carmen si eu am avut probleme toata copilaria cu amigdalele. Problema era ca nu se stia unde am infectia si am bagat Moldamin saptamanal ani de zile, pana o asistenta de la scoala mi-a sugerat sa fac si un control la ORL. Si asa a fost. Dupa operatie mi-a zis dr ca le aveam pline de infectie ca ale unui om de 40-45 de ani!
De-atunci n-am mai avut probleme, asa ca recomand sa luati in considerare si varianta asta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Mancare - am avut spanac cu carne, acum aven scalopina cu ciuperci si pui, dar si crema de zahar ars :D

Si noi primim consolari de fiecare data cand zicem ca e tot baiat "e lasa ca o sa faceti si o fetita", cand le zicem ca asa ne si doream se uita neincrezatori la noi.

Legat de ajutorul parintilor - noi am zis pas de la inceput, chiar daca ne-a fost greu, ne_am si obisnuit asa.

Superstitii am auzit o groaza :(

Lista noastra de cumparaturi este aproape gata :) azi mi-a venit comanda de pe hopababy si sunt ft incantata de produse.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Hibiscusul este permis in sarcina? Am descoperit un ceai care imi place si as bea zilnic dar nu stiu daca e bine :(

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Multumesc fetelor pt ganduri si sfaturi! Am fost si la orl si dr ne-a recomandat operatia , in vara, vreau sa mai aud 1-2 pareri inainte sa iau o hotarare totusi. Cu mancarea , mi-am luat si eu recent o tigaie dry cooker si incerc retete la ea...ciuperci,cartofi copti, prajiturile mi-au iesit f bune. Si cat despre comentarii de genul tot fata/baiat aveti ? mi se par si mie neplasate, parca am putea alege..ce e sa vina pe lume vine, si ma enerveaza discriminarea asta intre fetite si baieti...am patit sa mi se zica : ei lasa, asta e , sanatoasa sa fie! de parca e ceva rau !

Mami de Bianca-Maria 07.05.2008 si Lara-Ioana 29+

Mergi la inceput