Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Doamna Monika casa de piatra, fericire si bunastare!!
Daca afli reteta exacta sa iasa baiat sau fata sa ne-o dai si noua, ca am comanda la urmatorul sa fie fata!

Mersi de idei :)
Am pus de o mancarica de ciuperci si una de fasole verde, carnea o fac separat, sotul e carnivor eu ierbivor... Sper sa producem o combinata, ca altfel nu ma vad bine.

Exista si varianta: dar de ce ai facut baiat, ca noi nu ne pricem la baieti, era mai bine fata. Citat din parintii mei, dezamagiti ca e baiat. Ah... Si inca nu tin minte numele ca e Vlad. " sigur nu e Catalin? Mie asa mi-ai spus"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Sa parasc: Moni cealalta a avut sambata cununia, am vazut poze pe fb! Casa de piatra!

Edit: sunt cu un pas in urma, acuma doar am vazut ca s-a autodenuntat.

36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Multumesc dragelor pentru incurajari si apropo'de mame, a mea s-a impacientat cand i-am spus greutatea bebelusei si mi-a zis sa mananc mai mult, dar cand i-am spus ca nu pot ca mi se face rau s-a mai linistit. Am convins-o ca tot ce e important e sa fie sanatoasa si mi-a dat dreptate.
Monik felicitari pentru acest eveniment important din viata voastra!Sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu asa cum o faceti acum!
Crenguta bine ai revenit!
Flafi si Raluca - pana la urma nasteti in aceeasi zi?
Hellie mi-ai citit gandurile? Asta am facut mai inainte - cartofi frantuzesti. De altfel, asta papam acum. Azi mai fac salata orientala si o ciorba de fasole ca m-am saturat de carnuri.
Cu privire la soacre, a mea si-a dorit ffff mult o nepotica, mai ales ca are un singur baiat, dar abia astept s-o vad cum va reactiona cand o voi testa rugand-o sa stea un weekend cu bebelusa.
Elyana si mie imi place carutul. Sper sa fie exact cum ti-l doresti.
Vio - ce-as papa si eu niste supa cu galusti de gris, dar mie nu-mi ies niciodata perfecte, ba prea moi si se desfac, ba tari, niciodata pufoase :(
Flafi - cu referire la numele retinut de parinti, socrul meu ii spune Andei Andrutza sau Andrusca si eu tot il corectez ca e Anda, nu Andra, dar el nu pricepe si gata. Ce sa le facem? Eu mereu spun ca noi cand vom fi pensionari vom fi mult mai pisalogi.

Ma duc sa ma intind putin.
Va pup.

Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Pentru ca tot vorbiti de mancare, eu voi pregati la aburi cartofi, broccoli si conopida.
Nu am rezolvat la banca cica nu s-a generat cardul nou, desi mi s-a zis ca incepand cu 15 il pot ridica. Mai trebuie sa mai fac un drum la banca vineri sa vad daca e gata.
La serviciu mi-am revazut colegii. A fost fain.
Mai pe seara, mergem la vizionarea unui apartament. Ne gandim sa ne luam apartament, am tot mers la vizionari. Sotul e destul de pretentios.



Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris1211

Multumesc dragelor pentru incurajari si apropo'de mame, a mea s-a impacientat cand i-am spus greutatea bebelusei si mi-a zis sa mananc mai mult, dar cand i-am spus ca nu pot ca mi se face rau s-a mai linistit. Am convins-o ca tot ce e important e sa fie sanatoasa si mi-a dat dreptate.
Monik felicitari pentru acest eveniment important din viata voastra!Sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu asa cum o faceti acum!
Crenguta bine ai revenit!
Flafi si Raluca - pana la urma nasteti in aceeasi zi?
Hellie mi-ai citit gandurile? Asta am facut mai inainte - cartofi frantuzesti. De altfel, asta papam acum. Azi mai fac salata orientala si o ciorba de fasole ca m-am saturat de carnuri.
Cu privire la soacre, a mea si-a dorit ffff mult o nepotica, mai ales ca are un singur baiat, dar abia astept s-o vad cum va reactiona cand o voi testa rugand-o sa stea un weekend cu bebelusa.
Elyana si mie imi place carutul. Sper sa fie exact cum ti-l doresti.
Vio - ce-as papa si eu niste supa cu galusti de gris, dar mie nu-mi ies niciodata perfecte, ba prea moi si se desfac, ba tari, niciodata pufoase :(
Flafi - cu referire la numele retinut de parinti, socrul meu ii spune Andei Andrutza sau Andrusca si eu tot il corectez ca e Anda, nu Andra, dar el nu pricepe si gata. Ce sa le facem? Eu mereu spun ca noi cand vom fi pensionari vom fi mult mai pisalogi.

Ma duc sa ma intind putin.
Va pup.

Happy 35 + cu Anda-Ioana


Flafi pe 21, eu pe 23
Iris, nu-ti face griji cu privire la greutate. Ecografele au eroare.

Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Buna, fetele!
Am intrat si eu putin acuma, ca vine mama pe la mine sa "calcam" rufe (adica doar ea ).
Asa.... despre ce-ati mai vorbit?
Da, pai in primul rand, Monik multa fericire iti doresc si ciresica la termen!

Elyana, foarte frumos carutul. Sa stii ca eu te invidiez ca ai gemeni. Asa mult mi-am dorit si eu. Poate urmatorul (sau urmatorii ).

Fetelor, ati vorbit pe aici de mancare si deja imi ploua in gura de ce gatiti voi p'acolo.
Eu nu sunt foarte pofticioasa, da' cand mi-e pofta, mi-e pofta. De exemplu, sambata mi-era asa pofta de inghetata de la Mc Donalds, incat mi-am luat 2 (una cu capsuni si una cu caramel) si le-am dat gata pe amandoua.

Va las acum, ca a venit mama.


34+ Mihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Eu de vreo saptamana visez la un burger :)) si nu mcdonald's, ci burger king cica la otopeni in aeroport inca exista (am auzit un zvon, o sa il testez cand ma duc sa il ridic pe al meu )

Pizza si shaorma am rezolvat in zilele in care am fost la curatenie in apartament niste paste nu am mai mancat de muuult, ar merge o lasagna.

Gata, m-am racorit si eu.

In rest, mananc f sanatos, jur la dulce nu prea poftesc. Dar fara supa/ciorba nu pot sa las ziua sa treaca, daca as putea, numai lichide as manca

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Stiam eu ca am uitat ceva.
Si la mine socrii (soacra in special) vroiau fetita si cand le-am zis, inainte sa raman insarcinata, ca eu imi doresc baiat, mi-a trantit soacra-mea ca atunci sa duc copilul la mama. N-a zis-o cu rautate, ea a vrut sa faca o gluma, fiindca nu e o femeie rea absolut deloc, da' mie mi-a picat fata. La care i-am raspuns si eu ca daca o sa am baiat nu o sa-l vada. Ei... da' dupa ce am ramas gravi si a aflat ca o sa fie baietel nu mai stie cum sa-mi intre-n voie.
Bine, are o nepotica de la cumnata-mea si am impresia ca o sa faca diferenta intre copii (socrii au doi baieti, d'aia sunt asa disperati dupa fete). Ma cam deranjeaza cand vad ca face diferente intre mine si cumnata mea, mai ales ca eu ma port foarte frumos cu ea, pe cand cumnata-mea o repede de fiecare data.
Mi-am spus si eu oful. Acum chiar va las, ca mama ma tot tine de vorba si nu reusesc sa-mi adun gandurile.

34+ Mihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Sa zic si eu? Sambata bifat 1 inghetata si jumatate de la mc. Jumatate de la copil, care era mai preocupat de joaca decat de inghetata

Azi, pizza.Nu una intreaga, dar destula cat sa ma simt ca ma rostogolesc, efectiv.

In rest, numai mancare sanatoasa , cum a zis si Elyana. Cu dulciurile m-am mai lasat si eu, dar tot ma mai apuca cateo pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Monika, felicitari si casa de piatra va doresc!!

Eliana, frumos carutul. sa-l stapaniti sanatosi.

Eu azi am mancat cartofi prajiti cu mujdei si ficatei, iar deseara musaca cu salata :).


Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput