Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Da' unde-i forumul cu gemeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Da' unde-i forumul cu gemeni?




Gata, i-am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Multumesc de mesaje, fetelor.
Asa a zis si sotul, ca tre' sa-mi dea adev, sa nu ma mai stresez.
Da' cred ca asa ii place ei sa comenteze la orice, asa mi-a facut si cu concediul. Ea nu are copii, nici nu e tanara, asa ca probabil nu stie prin ce stresuri trecem noi, gravidutele, mai ales cand o iau hormonii la galop.


34+ Mihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Andreea spune-i ca o sa aibe probleme legale daca nu ti-o da, care sunt grave

Eu innebunesc e plictiseala am facut curat, spalat, calcat, gradina, citit, facut niste chetii pt servi etc si pur si simplu nu mai am ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Vio- sigur pe 21, ma rog daca nu uita dr de noi
Raluca eu la asta ma gandeam RECLAMA ILEGALA -/familia-ta/produsul-zilei/centura-abdominala-postnatala-jane , e reglamila, am vazut-o la o tipa ce a produs gemeni.
Tu cum esti? Emotii, stresuri?

Deny pot fi facute multe si la microunde si pe plita. Mai poti lua un fel de cumptor se numeste Vita Cook la care poti pregati usor diverse, dar nu stiu daca s-o gai si la voi.

37+ cu Vlad Alexandru



Flafi, incerc sa ma concentrez pe chestiile pe care le am de rezolvat. Ma gandesc sa fiu zen si sa imi pastrez fortele.
Imi place centura.
Tu cum te simti?


Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi


Andreea spune-i ca o sa aibe probleme legale daca nu ti-o da, care sunt grave



Pai sa stii ca am de gand sa o amenint ca ma duc la inspectorat, ca stiu ca asta o sperie. Ii e teama de controale sau de vreo brigada.

34+ Mihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Andreea, cine stie ce a inteles ea ca ii ceri? Pare sa fie din categoria celor care cred ca a fi insarcinata inseamna trai si primit bani degeaba!! Mai am si eu unii, se mira cand casc, dar daca ar sti cat de greu dorm de la o vreme.. Deci, dupa ce ti-a facut una ca asta, sa te streseze, ar trebui sa nu mai iei de buna nimic din ce zice ea. Daca e vorba de legi, citeste inainte pe net, sa ai raspunsurile.
Da, si ai mei au luat-o razna.. Sau poate nu se pricep. Ca imi dau adeverinta de salariat si sa ma duc cu ea la CAS pentru adeverinta de asigurat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Flafi, . Parca ma vad si pe mine, in concediu. Stand sa astept sa nasc!! Ma tem ca nu-mi ajunge agenda telefonica. Treaba ar fi destula, dar fac un pic si ma odihnesc, ca mi se intareste burta. Iti sugerez sa te rasfeti: unghii, par, masca naturala. Exclus baie cada, ai grija. Mie imi da o stare de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Am venit si noi de la doctor, dupa eco bebe e bine are 2100g cu o saptamana mai mare decat data, e inca in pozitie transversala, problema se pune ca ar fi un pic mai mult de lichid decat ar trebui, asa ca maine sunt abonata la testul de toleranta la glucoza, si eu care am sperat sa scap Si ar fi vrut sa ma opreasca acum pe 27 aprilie sa-mi dea concediu patalogic pentru ca in timpul ecografiei au fost mai multe contractii si colul s-a mai scurtat un pic, dar mie nu mi s-a parut nimic anormal, burta tare si contractii mai mult sau mai putin dureroase am de ceva vreme deja, si am intrebat-o daca e vreo problema si cica nu ca totul e bine dar tinand cont de meseria mea ca urc pe munte si vizite si bla bla ca macar pe 11 mai sa ma opresc, si i-am zis ca mai vedem, a ramas sa ma mai vada pe 1 mai sa vedem ce zice si testul de glucoza si un eco sa vedem lichidul si sa vedem ce are de gand strumful se intoarce sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Hmmm, Simcri se pare ca nu scapam fara degustarea de glucoza. Ehhh, om face-o si p''asta.
In rest, felicitari pentru grasunel! Cate saptamani ai tu acum?

Sigur o sa iei decizia cea mai buna cu concediul!

In rest, totul bine la tine?! Nicio cazatura, lovitura etc?!

30

Mergi la inceput