Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Offf, si eu le invidiez pe cele care pot umbla fara sutien... eu pot face asta doar in casa, ca o cupa D spre E ar flutura tare dizgratios pe strada... Nu pot purta rochite din-acelea fara bretele sau cu bretele subtiri, ca la "puisorii" mei la trebuie sustinere serioasa, frate (a se intelege bretele sanatoase)!



"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de Denis (17.06.2006)


...sau o rochie cu spatele gol!Asta mi-am dorit toata viatza...o rochie cu spatele gol!

Da,se aseaza bine decolteul pe un piept generos,insa pipetul trebuie sa fie intr-un sutien bun sa ai efectul dorit!

Ioachim ,n-am intzeles ce marime portzi...voiam doar sa spun ca pentru mine Triumph-ul a fost o mare dezamagire,vorbesc de colectziile din ultimii ani!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

andacos - stiu, si mie imi plac rochiile cu spatele gol! dar americanilor nu le prea place sa se observe lipsa sutienului asa ca mi-am cumparat substitut adeziv, nu stiu cum sa il numesc altfel.

port masura mica - ladyJ o avea ea partial dreptate

70B sau 75A depinde in principal de model, si secundar, daca am sub 50kg sau nu

dar pe acolo ma invart!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

70B sau 75A depinde in principal de model, si secundar, daca am sub 50kg sau nu

dar pe acolo ma invart!


Aaa...ok!

Eu te intrebam din perspectiva"consumatorului"de Triumph,de care eu am fost total dezamagita in ultimul timp,insa la masura asta...s-ar putea sa-tzi fi fost pe plac!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

a :) pai am vreo 2 sutiene Triumph din dantela de acum vreo 5 ani sa spun, nu le port prea des ca sunt foarte frumoase :)

ambele 70 B - imi plac, imi vin bine :) si sunt confortabile, dar repet, colectie veche.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Haha, LadyJ - s-ar putea sa ai o farama de dreptate. Desi ma indoiesc :) Plus, ca e subiectiv :) Toti barbatiii cu care am fost nu o vedeau frumoasa pe Angelina Jolie -- ii speria. Dar le placeau alte actrite :)

Plus ca imi spuneau si cand nu le placea ceva la mine - spre exemplu, fostul sot nu era prea diplomat oricum. Dar imi spunea ca obiectiv, nu am talie frumoasa, fundul e plat, nu am pometi, nu imi sta bine decat tunsa intr-un anume fel, etc. Ca ii plac femeile cu pometi. Deci nu se sfia :)

Haha, deci lui ii placeau femeile cu sanii mici cu siguranta, nu ca sa imi faca mie pe plac :)


Ah, legat de Angelina nu ma mira, stii ca sunt femei care plac femeilor si femei care plac barbatilor. Cred ca Angelina place mai mult femeilor, de exemplu buzele mari sunt considerate de catre femei ca fiind atuuri, pe cand multi barbati le gasesc comice si, ca sa citez dintr-un clasic in viata () arata ca o ratza.

Imi dai voie sa spun ca fostul tau e plin de frustrari si rautacios? Cum mey sa iti insire toate defectele, la modul asta

Da, da, sanii ii placeau sigur.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Ioachim
Pai daca tu ai sanii mici, ar fi chiar culmea ca barbatul din viata ta sa iti sopteasca suav la ureche ca prefera sanii mari

Ai fost tare simpatica





Lady, eu am intalnit multi barbati care spuneau ca le plac femeile cu sani mici. La inceput credeam ca spun asta pt ca eram eu acolo Dupa aia mi-am dat seama ca da, chiar asa sunt ei...mai ciudati Pana si mie imi plac sanii mari..wtf? :))

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916




:))))
Eu am mai zis si cu alte ocazii, pe bune ca de multe ori, ce place femeilor displace barbatilor. De exemplu buzele grrrroase si umflate.

Am auzit si eu barbati care spuneau ca le plac sanii mici, cum stiu ca sunt si barbati atrasi de sanii mari. Dar asa simpatica a fost Ioachim,cum s-a exprimat, ca nu m-am putut abtine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO



Lady, sanii sunt grasime si tesut glandular, daca ii tii doar in sutien, atarnand, fara sa solicti deloc altceva, se lasa. Asta e explicatia, nu bag mana in foc si ca e adevarata :))))))))) I'm more of an 'ass' person. :)))))))





XIO, nu stiu nici eu, dar mi se pare cam in dunga povestea asta cu sutienul si sanii. Sigur ca daca porti sutiene stramte, cu sarme care te inteapa sau jeneaza, poti avea probleme la sani.
Dar incerc sa inteleg ce legatura e intre sutien si...pectorali, ca doar pectoralii sustin sanii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos



...sau o rochie cu spatele gol!Asta mi-am dorit toata viatza...o rochie cu spatele gol!



Dana


Dupa parerea mea e cea mai sexi rochie. Ia-ti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Rochia cu spatele gol dupa mine merge daca ai sani mici spre medii. La sani mari.... nu prea. In schimb la sani mari merge decolteul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Exact!

Cum sa port eu la sinii mei rochie cu spatele gol!

Da ,Lavi,decolteu adinc,taiatura in V ,avantajeaza sinii mari!:)))

Dana

Mergi la inceput