Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Lucky him ...ca din aia se gasesc in mai toate bluzele mature, ca sa spun asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Subiectul asta imi aduce aminte de nenea ala care adora sanii foarte lasati




Si tie ? Am scris si eu tot asta pe pag.2. Foarte tare!


Ihi, acum am vazut

Asa, in alta ordine de idei...sa am io sanii ancai pandrea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Subiectul asta imi aduce aminte de nenea ala care adora sanii foarte lasati

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi


"Undi, mey ? "

Eu sunt ca buflea, madama din poza e batrina si fara mari argumente, stau ei oarecum bine pentru virsta madamei, da' nu-s de scos la balcon.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Subiectul asta imi aduce aminte de nenea ala care adora sanii foarte lasati




"Undi, mey ? "




Mik.


a pus Cristina_C link pe pag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

io am voie sa spun ca nu suport sutienele? chiar le urasc?



+1
Si eu. In Romania n-am purtat, imi luam bluze netransparente, si nu eram superdotata.
Am inceput sa pot tarziu sutiene cand am venit aici, nu m-am obisnuit deloc cu ele si ce ma 'nerveaza ca in toate articolele cu sfaturi pretioase incep cu 85% din femei nu poarta masura corecta de parca femeile habar n-au cum sa se imbrace.
Well duh!!! Nu exista o masura corecta pentru ca nu exista un standard in industrie (ca si la haine, multi produc "vanity sizes" haine care "run big" dar numarul e mic).
Daca ma iau dupa masura aia cu masori sub bust si adaugi nush cati inci imi iese o masura de il scot ca pe tricou:))), yeah ca am incercat sa vad cum e.
N-am gasit frate unul perfect, am tot incercat combinatii de bust+cupa, pare ca sunt 36C:)). Iau de la VS, imi plac ca-s colorate, din alea racerback ca altfel imi cad de pe umeri.
Americancele incep de mici cu sutiene, aici exista si training bra:))) ce-or mai fi si alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Voi ce marci aveti sutienele?
Eu imi gasesc foarte greu sutien pe marimea mea (75D, sau chiar E, unde gasesc) care sa ma multumeasca 100%.
Momentan am unul de la Triumph si unul de la M&S, dar le dau nota 9.
Sutiene de nota 10 am avut acum cativa ani unul de la Jolidon (dantela + sarme) dar din pacate nu am mai gasit acel model si unul de la M&S, iarasi nu l-am mai gasit. Intre timp am mai avut diverse sutiene dar nici unul deosebit.
Mai am unul de la Decathlon, dar nu e sexy deloc.
MA enerveaaza ca astea doua pe care le am acum nu mi le tine sus ca celelalte, parca de sus imi vad sanii platzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:


Gusturile nu se discuta. Toti barbatii din viata mea au preferat sanii mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

La subiect - imi iau sutiene de la Jolidon, Gap, H&M, am si un Triumph, American Eagle. Nu sunt prea pretentioasa si ma simt bine in toate - doar verific in fiecare caz daca sarma este inflexibila. Le prefer pe cele mai elastice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ioachim
Pai daca tu ai sanii mici, ar fi chiar culmea ca barbatul din viata ta sa iti sopteasca suav la ureche ca prefera sanii mari

Ai fost tare simpatica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Offf, si eu le invidiez pe cele care pot umbla fara sutien... eu pot face asta doar in casa, ca o cupa D spre E ar flutura tare dizgratios pe strada... Nu pot purta rochite din-acelea fara bretele sau cu bretele subtiri, ca la "puisorii" mei la trebuie sustinere serioasa, frate (a se intelege bretele sanatoase)!

Am si eu problema cu gasitul sutienelor potrivite - as purta cam 80-85 D (sau E dupa unele standarde), ma enerveaza sarmele... Deci ce recomandati din Romania in cazuri de genul asta? Si pt salarii de oameni ai muncii, nu pt "olandezi relocati" (if u know what I mean ...)

Mergi la inceput