Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am sani medii 70C, C nu inseamna cupa chiar asa mare, la circumferinta mica si cupa e mai mica.

Pana la prima sarcina (23 de ani) nu am purtat deloc sutien. Matusa mea asa m-a invatat: daca ai sani mari e musai sutien. Daca ai sani medii mai bine fara, ca sa mentii muschii care sustin sanii. Plus gimnastica si dusuri cat mai reci pe sani. Ea si-a mentinut f frumos sanii pana pe la 60 de ani cand a facut operatie (sector). Dar nu are copii.

La prima sarcina mi s-au marit sanii si am inceput sa port sutien. Dupa 2 sarcini si alaptari au revenit ca dimensiuni, nu s-au lasat (treceam cu succes proba creionului) dar au devenit mai moi, hainele ii turtesc si nu mai arata bine. Asa ca port sutien dar numai cand ies din casa. Acum sunt la a treia talaptare, sa vedem ce o mai fi dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Si da, si eu stiam ca cu cat porti mai rar sutien, cu atat le prelungesti viata. :)))))





XIO, dar din ce motiv poate un sutien bine ales(sa nu stranga, sa stea fix pe forme) sa iti strice sanii? Ca si eu tot aud, inca din adolescenta, ca sutienul strica sanii. Ca le grabeste ´´lasarea´´.
Explica-mi

Eu as spune mai degraba ca sanii isi pierd fermitatea si forma in urma schimbarilor bruste de greutate, sarcinilor si poate din cauza moistenirii genetice, a formei pe care o ai. Daca sunt relativ medii ca marime( sa zicem cupa B) si au forma rotunda, nici nu observi cand se lasa ca nu se pot lasa atat de jos

Sanii Ancai chiar arata bine, sunt de acord cu Rall. Mai bine decat a multor doamne de 30-40 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Eu pot sa dau, cine vrea ... dau ca-s generoasa si am de unde, Andacos, cred ca suntem colege de suferinta.
I-am aratat sotului ca Drew Barrymore si-a facut operatie de micsorare a sanilor si mi-a zis ca pentru el e motiv de divort. Pentru mine ar fi motiv de betie :).
Partea cea mai neplacuta e ca nu suport sarmele la sutiene ca ma irita si ma apuca strechea asa ca depind de o singura marca de sutiene, cu greu descoperita in Anglia, noroc ca le pot comanda pe net. Imi place de ei nu doar ca au niste minunatii de sutiene de toate neamurile, si toate plecand de la cupa D dar fac si sutiene moi pentru doamne dotate. Le ador pur si simplu. Si-mi place si logoul lor: "clothes designed with your boobs in mind", mi se par super simpatici. De fapt nu era un post de promovare, ca nu dau site-ul ci doar sa ma plang, ca pana sa-i gasesc ... enorm de greu imi gaseam un sutien cu care sa ma inteleg.
Dar fara ... nu cred ca am mai iesit din casa fara sutien din liceu. Ba chiar am nopti in care dorm cu el ca se cere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Lady, eu cred ca sutienul ii influenteaza negativ pentru ca nu sunt pusi la treaba muschii care sustin sanii. Bineinteles vorbim de mici sau medii. Daca e greutatea prea mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Lavi, asa auzisem si eu, dar daca nu faci exercitii fizice pentru sani(care sa iti puna muschiul la treaba) atunci muschiul nu lucreaza singur cand mergi pe jos, nu?

Sper ca intelegeti dilema mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

io am voie sa spun ca nu suport sutienele? chiar le urasc?
port de ani de zile bustiere, care sunt cat de cat ok.

si noaptea mai? aoleu, pai nu va sugruma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Serios, eu ii gasesc foarte, foarte ok. Sfarcuri la locul lor = spre mijlocul sanului si nu lasati spre buric Si arata a sani de 20-30 de ani, nu de 65, asa ca varsta nu ma influenteaza


Hai ma, m-ai facut sa-mi pun tzitze pe ecran la serviciu ... aham ... nu sunt deloc pe placul meu ... sunt niste sani lasati, cum sa fie mai de 20-30 de ani ? Aia sunt nsite sani mici si lasati ...cand spun mici inseamna masura A stramt spre B ...pai la masura asta sunt foarte lasati ...asa stau in mod natural niste sani de D, ceea ce e ok, cand ai ditamai baloanele.

Acum daca adaug la ei varsta, cred intr-adevar ca sunt niste sani frumosi pentru 60 de ani, dar asta nu ii face de 20 de ani si nici frumosi in general ci doar la categoria lor de varsta a treia ... cu atat mai putin demni de defilat cu ei fara sutien sau prin reviste.

Nu inteleg aia cu sfarcurile - se pare ca eu nici nu le dadeam importanta pana acum ... nu am vazut sani cu sfarcuri 'gresite' ...in fine, nu vreau sa spun ca nu exista, vreau sa spun ca nu mi-au zgariat mie retina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralcat
Partea cea mai neplacuta e ca nu suport sarmele la sutiene ca ma irita si ma apuca strechea asa ca depind de o singura marca de sutiene, cu greu descoperita in Anglia, noroc ca le pot comanda pe net. Imi place de ei nu doar ca au niste minunatii de sutiene de toate neamurile, si toate plecand de la cupa D dar fac si sutiene moi pentru doamne dotate. Le ador pur si simplu.

Huh ...si eu la fel ... nu suport sarmele alea, ma rod, imi irita pielea, valeu, valeu ...
Eu port numai Victoria Secret, NUMAI Victoria Secret ... nu stiu, mie mi se potrivesc perfect sutienele lor, sunt cu bureti exact cat imi trebuie mie, mi se sustin exact cat imi trebuie mie, imi vin bine, imi imbraca sanii bine ... iarna au niste maieuri cu sutien, fara sarme, o minunatie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Subiectul asta imi aduce aminte de nenea ala care adora sanii foarte lasati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Subiectul asta imi aduce aminte de nenea ala care adora sanii foarte lasati

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi


Si tie ? Am scris si eu tot asta pe pag.2. Foarte tare!

Mergi la inceput