Stelute de iulie-august 2013(83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Am vazut la meteo ca s-a dus ploaia la voi si in Suceava, chiar ma gandeam la tine


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Merci Rodica! Ce mai fac musafirii tai?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor unde sunteti? Ama, Olimp voi erati mai matinale.
Olimp cum esti cu gatul?
Bobitza, de la tine n am pretentii dimineata, dar nici azi noapte vad ca nu ai scris, nu cumva ai dormit?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata, fetelor!

Doxy, la apel, sa traiti! Iaca ma dreg cu o cafea si o limonada

Delia, frumoasa si finuta burticuta ta, chiar si asa cu dungi

Ele, te insotesc draguta mea. Eu sambata era sa nu o mai pot scoate. Am avut un soc. Apoi m-am uitat la degetele mele si mi-am dat seama cat de umflata eram... azi-dimineata mi-am pus-o la loc...sa vad cat ma mai tine...

Azi am intrat oficial in luna a 7-a, nu?! Avand in vedere ca intru in saptamana 28, cam asa vine...sau dupa ce se termina S28?

Oricum, am citit despre aceasta saptamana si scria ca, incepand cu ea, ne umflam Adica incepem sa depunem grasime pe solduri, talie si maini ca sa facem rezerve pentru bebe...yeeeey!

O zi minunata va doresc!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Vai de mine, Ama unde ai citit tu asta? Ca eu am citit ca in ultimul trimestru cele mai multe femei pun 5 kg. Eu stiu ca sunt mai deosebita si nu fac parte din "cele mai multe", dar chiar si asa la mine pe solduri si talie s-a depus deja... nu mai e loc.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!
Elena, nici eu nu ma dau jos din pat, laptopul e langa pat. Am adormit doar pe la 6 cred. Si la 7 m-am chinuit 1/2h sa ma trezesc.

Betty, nu esti batrana, nu mai vb prostii!! Ca nici eu nu mai am mult pana acolo!! Zici tu ca e usor de facut tortul? Bine... il incerc si eu.

Oxana, si Raul a prins la tableta, dar cred ca toti copii din ziua de azi sunt asa, nascuti pt tablete

Si mie mi-s umflate gleznele, doar gleznele. Mi s-au dublat ca volum, si am niste blugi de gravida, care sunt mai scurti, dar nu-i pot purta, parca sunt o scrofita cu glenele alea, si sa le mai si scot in lume...
Verigheta nici nu stiu pe unde ii...dar nu mi se par umflate mainile.
Oxana, nu stiu cum e teoria, dar in practica, in ultimul trimestru se pun cele mai multe kg

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy, am citit pe un site de-asta cu detalii pe saptamani. Nu mai stiu exact pe care, ca eu citesc de pe mai multe. Si la mine primul instinct a fost sa duc mana la solduri, sa verific gradul de anduranta Dar nu le subestimez, cred ca daca vor sa mai puna, pot
Mie sotul mi-a facut ieri un compliment: mi-a spus ca arat excelent cu burta Simpatic, mincinosul...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Oxana musafirii mei deocamdata au plecat, unii acasa si altii la clinica la Budapesta :(

Da Betty, nu esti batrana, eu de vreo 7 ani nu pot dormi mai mult de 6 ore pe noapte

Ama multumesc

Deci sa inteleg ca soldurile desi au crescut, vor mai creste si asa nu erau deloc mici, daca mama natura mi-a dat ceva, soldurile au fost , nu-i bai, imi bat capul cu ele din august incolo Si eu ma umflu, dar de cand dorm cu perina sub picioare, situatia s-a imbunatatit simtitor si am gleznele umflate abia spre seara tarziu. Deocamdata le mai pot etala, sa vedem cat merge si cu perina


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Acum ati disparut toate

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Acum ati disparut toate

Happy Ama 27+ si Eva

Io-s aici, dar n-am vorbe la mine
N-am chef de nimic si totusi as face de toate, nu stiu cum vine asta, dar asa simt
Bucataria e plina de vase murdare, iar, parca am fi o armata de oameni. Praful e pe mobila si pe jos in smocuri, ar trebui sa ma ocup de el (in 3 zile se strange praful asta asa numai puf, patiti si voi?), as mai vrea sa ma ocup de baie, as vrea sa ies in oras ca e tare frumos ....si totusi nu ma pot mobiliza sa fac ceva


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput