Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Maeve, zici ca nu stie de sex? Eu exact pe la 5 ani, auzisem ceva si o faceam pe proasta intreband de maica-mea.
Dar in ziua de azi noua generatie e muuult mai "perspicaca".

Editez: Auzisem ceva in sensul de auzisem barfe/povesti de la vecinii mai mari cu 1-2 ani decat mine.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

fetele din iasi, tocmai scria pe DC despre ceva eveniment la voi in orashttp://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177766&nm=Eveniment-exclusiv-pentru-parintii-din-IASI


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ma retrag , noapte buna


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Buna inspre seara fetelor!

Astazi m-am trezit cu fata la cearsaf, ametita, ingrijorata dupa o noapte care a trecut printre vise cu antibiotice si bebelusi afectati de ele sau de lipsa lor ... cum am facut ochi am inceput sa sun, medicul de familie, ginecologul, am trimis emailuri cu analizele tuturor, am facut o filtrare a informatiilor, am suplimentat in final chiar si cu informatiile de pe net (doar indicatiile ginecologului, netul a fost un gen de verificare pt. psihicul meu sa nu intelegeti altceva) si-am luat decizia: tratament 5 zile cu Zinnat 500 mg.

Sper sa pot dormi linistita la noapte ...

Felicitari fetelor harnice, tortul cu pricina este intr-un mare fel si noroc ca am avut o amandina la indemana ca altfel dadeam oricat si asteptam o felie la trenul Iasi-Timisoara care pe-aici are halta.

Cam slaba miscare in weekend intr-adevar (...zise ea care se arata la spartul targului ...)

Edit: au inceput sa apara si la mine simptomele de sarcina: astazi am avut periodic intepatura in "pasa" nu stiu cum sa va explic ca si cum m-ar intepa cu un ac undeva in interior in vagin mai in profunzime ... ati mai experimentat careva intepaturile astea?
26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Oxana, inca nu e suficient de versata in a o face pe proasta si nu m-a mintit niciodata pana acum. Daca stia mai multe, nu se multumea cu sexul masculin si feminin si mai punea intrebari. Deci is sigura ca e inocenta la acest capitol iar la gradinita e un mediu f bun, cele mai mari prostii pe care le-au spus copiii acolo au fost caca si pipi, li se pare f amuzant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Betty, te pup! Sa ai o noapte linistita!
Maeve, o fi cum zici tu. Vad ca asta cu pipi si caca are mare cautare si la grupa mijlocie. Nu stiu ce li se pare atat de amuzant.

Ma retrag la somn. Noapte buna tuturor!


Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor

la toate , multumesc de urari , am ajuns acasa si sunt franta , nu mai pot sta in picioare , acum sunt in pat la repaos , a fost frumos , 46 de invitati si...am dansat doua dansuri...dupa care vai de pasarica mea , sunt stoarsa si Ilinca sigur obosita , saracuta s-a agitat toata seara de la muzica tare....

oxana am vazut tortul..., sa ma gandesc ca e caca

ele stiu cum te simti si mie nu-mi trebuie mai mult de jumatate de ora de plimbare sau stat in picioare si ma doare pasa de imi vine sa urlu...

mony in linii mari sunt ok , nu ma mai plang caci raman cu plansul...iau totul ca atare si e mai bine...

betty hai ca scapi , te inteleg perfect si eu cred ca , cu inima stransa as lua antibiotic dar daca asa e situatia iti trimit o imbartisare si imbarbatare...


va pup fetelor pe toate nu ma enumar sa nu uit pe careva..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Noapte buna fetele de zi.

Astept fetele din schimbul 3. Abia acum mi-a revenit starea normala asa ca ma inscriu si eu la discutiile de noapte, recunosc ca pana acum le citeam doar si chiar m-am intrebat oare de ce nu raspund si noaptea ... ca de culcat nu ma culc mai repede de 1-2 decat f rar.



26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Buna inspre seara fetelor!

Astazi m-am trezit cu fata la cearsaf, ametita, ingrijorata dupa o noapte care a trecut printre vise cu antibiotice si bebelusi afectati de ele sau de lipsa lor ... cum am facut ochi am inceput sa sun, medicul de familie, ginecologul, am trimis emailuri cu analizele tuturor, am facut o filtrare a informatiilor, am suplimentat in final chiar si cu informatiile de pe net (doar indicatiile ginecologului, netul a fost un gen de verificare pt. psihicul meu sa nu intelegeti altceva) si-am luat decizia: tratament 5 zile cu Zinnat 500 mg.

Sper sa pot dormi linistita la noapte ...

Felicitari fetelor harnice, tortul cu pricina este intr-un mare fel si noroc ca am avut o amandina la indemana ca altfel dadeam oricat si asteptam o felie la trenul Iasi-Timisoara care pe-aici are halta.

Cam slaba miscare in weekend intr-adevar (...zise ea care se arata la spartul targului ...)

Edit: au inceput sa apara si la mine simptomele de sarcina: astazi am avut periodic intepatura in "pasa" nu stiu cum sa va explic ca si cum m-ar intepa cu un ac undeva in interior in vagin mai in profunzime ... ati mai experimentat careva intepaturile astea?
26+

bebitza


Betty si eu am luat accelas antibiotic si cand am avut infectie urinara si cand am facut cerclaj deci nu te ingrijora o sa fie totul ok

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Amalia uite inca o incurajare si de la tine, ma indoiesc ca medicul tau la asa o sarcin apretioasa ar fi riscat ceva ... multumesc mult!

Olimp, ma batea gandul sa nu tratez dar am l-am intrebat pe Iuga concret daca pot face asta, a zis ca bacteriuria mai ales cea fara simptome are riscuri de nastere prematura si fisurare a membranelor si m-a asigurat ca antibioticul pe care mi indicat nu-i face deloc rau bebelusului.


26+

bebitza

Mergi la inceput