Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Cu munca asta "casnica",mai e si vorba aia "daca nu eu atunci cine?". Eu sincer nu mai sunt de mult genu innebunita sa fie totul la locul lui,totul curatenie maxima,nu sunt maniaca dupa asa ceva,ca daca as fi as luao razna.....ca dupa un copil acum faci curatenie,acum e la loc....dar pentru orice lucru,cat de minor ,ia timp. Si cand n-ai nici un fel de ajutor,decat sotul,si sotul mai lucreaza de cele mai multe ori de dimineata pana seara,cam asta este scenariul care l-am scris mai sus.
Depinde f mult de situatia fiecaruia,fiecare deruleaza alt film si automat are alt scenariu.
E adevarat ca e alta viata daca ai un ajutor si dupa 8-9ore de lucru mergi la o cafea in loc sa mergi in parc cu copilul. Dar nu cunosc multe mamici in cazul acesta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mi-am schimbat semnatura. :)
Mony si eu tot singura am fost, de aia vreau sa schimb situatia. Si sa cer ajutor cand simt ca nu mai pot, nu sa ma sacrific pe sanatatea mea.
Si zi tu ca nu suna bine cafeaua aia? :D

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Am mai scapat de o pedichiura..adica doar taiat si atata.
Unghiile de la maini mi le-ar putea face altcineva , in schimb pedichiura NUU.Dar nu ma vad bine pana nasc.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Vai Ele pentru mine e o placere sa mi faca cineva pedichiura, nu mai zic de masajul la talpi. Al naibii punctul asta g tocmai acolo si a gasit locul. :))))) am tot zis sa incerc pedichiura SPA, dar parca nu ma indur sa dau 50 sau 60 de lei. Dar cand se incalzeste cred ca merg sa ma alint putin. :)
Iar pe sotul meu mai bine I'll pun sa spele o luna baile decat sa ma maseze 5 min. Nici acum in sarcina nu vrea. I am zis ca ma vad nevoita sa mi trag un amant. :D

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Am revenit si eu din oras.
A fost frumos afara si mi-am imbracat frumusetea de fund in fusta si am iesit la un ceai . A prins tare bine
Geloziile sunt si ele bune gestionate bine. Eu mai am din cand in cand dar incerc sa nu fac o drama din asta si el la fel . Eu pur si simplu in timpul unei discutii sincere ii zic ca sunt geloasa pe ...si stiu ca e stupid dar nu ma pot abtine sa incerce si el sa nu inrautateasca situatia pana imi trece. La noi asta a functionat perfect.
La inceput faceam crize desi nu sunt o fire f geloasa dar asta se intampla pt ca el a fost o "curva" si eu ma intaneam mereu cu foste si ma mai si imprieteneam cu ele ca sunt fete faine. Ne-a luat destul timp sa invatam sa gestionam situatiile sa nu devina crize si in nici un caz sa nu devenim penibili pt suspiciuni . Ne-au ajuns primii 2 ani

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

haha Oxana....discutii interesante we asta si la noi.

Ii zic nu imi mai vad pasa, deci nu mi-o mai pot rade si trebuie sa mi-o rada el. Replica: ti-o rad eu, decat sa ti-o rada altii.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Vai ce lucruri minunate vb voi aici pedichiura.. masaj ... eu mi-am taiat unghiile acum vreo 2 saptamani si nu stiu daca o sa mai pot prea curand. Eu reusesc sa ma incalt ca sunt odihnita dar de descaltat il las pe el sa o faca daca e acasa ca e mai simplu, mai putin dureros si dureaza mai putin

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Diana, ce epitet pt sotul tau. :))
Eu cat ceva si nu gasesc..am vazut ieri la Dallas deaupra patutului de bebe, un fel de carusel( sau nu) sub forma de pasarele din hartie sau ceva plastic usor alb. Nu se invartea, doar era atarnat din tavan ca un lampadar.
Ati intalnit asa ceva, pe site-urile pe unde mai umblat?

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Ele mi-ar placea sa spun ca exagerez dar din pacate si asta mi se pare bland uneori..sa spunem ca l-am luat cu foarte foarte multa experienta. Dar cel putin prin contrast eu par Maica Tereza sarind din relatie serioasa in relatie serioasa.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Si din ciclul ce vesel e cu copii... una proaspata. Rares I'll impusca pe tati, tati cade la podea, Rares:
Mami, tati are muritatoza!
Poftim???
Asta inseamna ca e murit. :)))))))).

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput