Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Betty, la cat de crescuta e Dunarea acum s-ar putea daca mai da vreo ploaie sa-mi ajunga chiar la usa felia aia de la tine. Dar pana una alta.... femeie independenta fiind, ca sa nu stau numai in acest plan A.... dau o goana la primul market sa ma imbogatesc cu niscai baclava ceva ca cere matul nevoie mare.

Alina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Mess, daca simti nevoia sa te decarci, noi suntem aici. Nu stiu cat te ajta, dar poti sa-ti versi amarul. Sa te ajute DD sa se rezolve toate asa cum vrei tu.

Paula, multa sanatate puiului Raul

Olimp, papa multe fructe si ia un oscillo. La mine functioneaza mereu.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Betty, vorbesc prostii, nu stiu de ce mi s-a parut ca ai intrebat cat tii tortul la frigider.
Bobitza merci de compliment pentru Rares, sa stii ca a trebuit sa-i dau doua ciocolate kinder ca sa ma lase sa-l filmez. Cu una nu mai merge.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Poate ajung cu Rares ca in bancul ala:
:tati da-mi 100 de lei / Pana cand fiule? / Pana nu ti-am dat una ))))))))))))))))))))

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

La mine partea cu intorsul la munca mai devreme a fost mult mai greu decat statul acasa.
Odata intoarsa la lucru,programul meu zilnic era ,trezestete de dimineata,fa repede papa,pleca repede la lucru,lucreaza intruna 8 ore fara oprire(cateodata nu apucam nici sa mananc, ce sa mai socializez), vino acasa,dai copilului de papa,baga repede la spalat,mai strange de prin casa una alta,fugi afara cu el,alearga dupa el(ca doar cat este mic nu poti sta pe banca linistita cat el se joaca),ajungi seara rupta de oboseala acasa,apucate de intins rufe,spalat vase,facut baita la copil,apoi cand tu vrei sa te pui la somn copilul inca mai are chef de joaca.Si dimineata iao de la capat. Nu mai zic cand era bolnav si dupa ce nu dormeam toata noaptea,mergeam cu ochii carpiti la lucru,si trebuia sa fiu fresh.....pentru ca nimeni nu ma intelegea ca am un copil bolnavior acasa. Sa va mai zic si dupa ce incepe cresa/gradinita,cand aproape in fiecare luna e bolnavior si nimeni nu iti da liber,ca ai de lucru si nu poti lipsii de la lucru......
Si acum tot sunt intrebata ,sa ma intorc mai devreme.....nu mai fac greseala asta.....si acum gravida nu tine nimeni cont de starea mea si lucrez intruna de cand ajung la lucru pana plec,un stres continuu de care de abia astept sa scap.Am nevoie de linistii,sa pot fi fresh pentru copii mei,sa pot avea rabdare cu ei....nu sa vin stresata si nervoasa de la lucru,nu de asta au nevoie puiutii mei,macar 2 ani sa pot fi langa ei si doar pentru ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Poate ajung cu Rares ca in bancul ala:
:tati da-mi 100 de lei / Pana cand fiule? / Pana nu ti-am dat una ))))))))))))))))))))

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia








Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Betty ais cos deja totrul pana am aparut eu. Ma bucur ca ti-a iesit. Cris scrisese la pag 10, cap trecut , cat si cum se tine la cuptor.
Olimp as vrea cat de repede dar nu bat in cuie decat CIC max 1an. Depinde de bebe, de mine cum ma simt. Trebuie sa vad toate imprejurarile din vara.
Oxana iti raman in capsorul ala frumos vorbele mele, ai??

Povestea Mony mai devreme de munca asta "casnica" si iarasi mi se aprind beculetele. Cand m-am maritat eram f disperata de curatenie, aranjat, calcat si in acelasi timp eram si bursiera la facultate. Nu dormeam noaptea daca un colt de perdea nu statea la locul lui. Daca era tras de sot, in orgoliul meu, asteptam sa il vada el si aseze perdeaua. Ma ridicam din pat la 1 noaptea sa trag coltul ala nenorocit...ca nu puteam dormi de grija lui.
Intre timp am vazut ca munca asta nu este apreciata deloc (ma refer la sot ca el sta in casa cu tine). Chiar credeti ca daca se ajunge la divort zice sotul cu amaraciune "vai si ce sarmale bune imi facea fosta"????
Nu exista o regula care sa functioneze, asta e clar..dar trebuie gasit un echilibru intre sot, eu ca femeie si copil. Facem un copil, nu ne legam un bolovan de gat...si cred ca dupa Betty am cei mai multi ani de casatorie.
Promit ca nu mai dezbat subiectul, ca ma aprind tare.

Dana sunteti copii, lasati prostiile si orgoliile.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu cand vad ca se intinde prea tare coarda dau cartile pe fata. Am invatat sa fac asta caci eram ff orgolioasa. Las stafeta jos si ii zic ca e cazul sa discutam serios, sa vedem ce nu merge, unde am gresit, il intreb ce nu-i convine lui si ii spun ce nu-mi convine mie. Spunem totul sincer chiar daca e mai greu de indurat. Ii zic ca e foarte usor sa strici o relatie si e ff greu sa o repari asa ca, sa punem umarul si sa indreptam lucrurile. Dupa ce ne descarcam de toate prostiile de multe ori ne dam seama ca intelesesem gresit anumite gesturi. In concluzie comunicarea este cheia succesului intr-o relatie. Daca ceva nu-ti convine ii spui direct, atunci, si nu pe ton de repros ci sincer din suflet, nici intr-un caz nu ne botosim asa cum aveam obiceiul sa fac in tinerete. El nu intelegea de ce sunt botoasa si lucrurile se complicau.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Si m-am lecuit de gelozie acu multi ani, la inceputul relatiei noastre. Slava Domnului ca a fost din greselile altora. Venise in vizita la noi un fost coleg de-a sotului care nu-si rezolvase treaba pentru care a venit asa ca a fost nevoit sa ramana peste noapte la noi. Era casatorit si avea bebe la Chisinau. Am stat toti trei la bucatarie unde beam bere, mancam seminte iar ei doi depanau amintiri. Nu va zic de cate ori il suna nevasta-sa crizata, ff geloasa, il verifica daca nu e cumva cu femei, ii reprosa desi el saracu se justifica si ii explica ca e la un fost coleg etc. Era atat de penibila si se injosea atat de mult! Atunci am zis ca n-o sa fac niciodata din astea. Pana nu vad cu ochii mei, nu scot un cuvant! Au mai existat situatii de paranoia si la mine, v-am povestit chiar de faza recenta, dar imi inghit limba si tac malc sa nu par penibila.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Oxana m-a amuzat sotia prietenului.
Ma gandeam ca ai facut vreo belea, nebuno!!!Si te-ai lecuit dupa.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput