Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

buna dimineata,eu am primit aseara 1 kg de ciocolata de casa din Rominia , e ora 7 si eu am terminat ciocolata de mincatdraga BETY asa m-am mai linistit mi-am facut tot felu de ginduri ca cine stie cu ce afecteaza antibioticu copii si eu l-am luat fara sa ezit am mers pe mina la doctori,la mine bebe misca putin si finut si stateam in stres fiindca ceilalti miscau mult si lovituri puternice si l-am intrebat pe doctor de ce ?mi-a zis ca fiecare bebe e cu caracteru luideci ma lamurit bustean o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Olimp multa sanatate, sa treaca repede

Bebe al meu misca cum zice Oxana, noaptea de cate ori ma intorc are grija sa ma loveasca, daca merg la baie e chiar fericit , ziua zici ca el sta la bucatarie, nu eu . Dar in zilele alea foarte urate a fost foarte bleg, ca un adult
Aseara il simteam tot roata pe marginea burtii, parca era la maraton


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Teodora, ai nostrii astia de misca mai finut nu prea au "caracter", Bianca mea sigur seamana cu taica-sau care e un finut si delicat, doarme mult (cat ii permite slujba si timpul) si nu-i genul care sa se agite intr-una, nici nu-l simti cand umbla prin casa spre deosebire de tata de ex. care e ca un taifun, tanteste usi, tuseste fara sa fie racit, freaca apa, aragazul, baia si alte cate si mai cate ... cand vine la noi odata la 2 luni, avem trezire toata casa la 7 dimineata ca el isi face cafeaua. Recunosc ca si beneficiez de agitatia asta a lui, la fiecare Paste, Craciun vine 3-4 zile si ne face casa curatenie luna, inclusiv camerele copiilor ca alea daca n-ar veni el ar fi dezastru. In afara de detaliile din sertare sau dulapuri da gata curatenia in cateva zile de straluceste totul. Mama in schimb, cum v-am mai spus, nu se misca de acasa de la ea, vine doar odata pe an la noi si atunci pentru ca are de-si facut controalele medicale anuale.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Ma plang de tot felul de prostii pe aici, nu imi place sa imi scot rufele murdare in public, dar am avut o zi asa de proasta ieri... si nu am cui zice ...
m-am certat iar cu sotul si am plans non-stop cateva ore, am simtit-o pe bebe non-stop, cred ca nu ii place cand is asa agitata. Tot nu ne merge bine, dar speram sa ne adunam cumva macar pana vine bebe, insa nu stiu ... deja tot vorbim de separare, nu stiu cum o sa ma descurc economic (el zice ca o sa ma ajute), nici nu stiu cand o sa imi caut o chirie (lucrez, deja imi iau liber sa merg la ecografii, nu pot sa iau si pt cautat casa)... Poate o mai lungim o vreme asa ? Nu stiu cum e mai bine...
Week-endul viitor trebuia sa plecam la Venetia in vacanta
Nu e un om rau, doar ca la peste 30 de ani toate week-endurile, tot timpul liber vrea sa si-l petreaca cu baietii, bere, etc. Si am o limita buna de suportabilitate zic eu, dar in ultima vreme am nevoie si eu de mai mult ajutor (nu face cumparaturi, nu face mancare), de mai mult spatiu personal (stam intr-o garsoniera si sa vina prieteni in vizita toata sambata dupa-amiaza sa joace table, sa joace pe xbox, etc .... Si tot eu is "nebuna" ...
Scuze ca imi desart sacul, dar am dormit doar 4-5 ore asnoapte, ma framant ca nu stiu ce sa fac .... si plang (stiu ca face rau, nu ma pot abtine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty asa este si tatal meu taifun cum zici tu , ei ii seman din acest punct de vedere , sotul meu este ca al tau parca e pisica cand umbla prin casa , ma tot intreb daca nu are pernite la picioare...sunt tare curioasa cu cine va semana Ilincuta..

mess draga mea sincer imi pare tare rau ca treci prin asa perioada ...eu nu ma pricep la dat sfaturi in acest domeniu pentru ca nu am fost pusa nicodata in stuatie similara , dar te imbratisez si iti doresc tot binele..iar decizia luata sa fie cea mai avnatjoasa pentru tine...

bobita te-am admirat in rochita rosie iti vine tare bine...

RLK ce bine artati ? iti prieste sarcina...

happy
iar la cursuri ?

amalia cum ai dormit ? sper ca te-ai odihnit , te asteapta o saptamana de foc cu musafirii...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Mess, odata ca plansul asta il manifestam aproape toate de pe aici, cu sau fara motiv. Parerea mea e ca in mare parte, din cauza sensibilitatii noastre, relatia cu cei apropiati depinde de cum reusesc ei sa gestioneze situatiile in care noi suntem asa sensibiloase. Eu vad ca de ex. in relatia cu copii, care-s inca adolescenti, ma perpelesc pur si simplu, ne certam ca orbii uneori (inclusiv aseara cu baiatul am tras o cearta si un plans) spre deosebire de relatia cu sotul care are alta atitudine in momentele in care eu sunt toata o emotie si un plans, ma linisteste, imi explica frumos, nu ma intarata sau agita si mai mult iar eu imi revid f f repede. Dar spre exemplu aseara cu baiatul iar am tras o cearta cu plans de simteam ca ma topesc ca individul (desi stiam ca fumeaza tigara electronica cu care nu sunt de acord) s-a apucat sa presteze comportamentul de tigarit (chioar daca electronic) si in camera la el si asta m-a scos din minti si i-am reprosat ca nu ma respecta ca face ceva pe ce cred eu, etc.etc si el o tinea intr-una ca are 21 ani si e alegerea lui ca am prejudecati si ca vreau sa controlez totul ... peste vreo jumatate de ora mi-a trimis mesaj ca ii pare rau ca a strigat la mine si ca va face in asa fel sa nu mai am ocazia sa deschidem discutia asta ... dupa ce eu eram toata imprastiata si ravasita de plans.

Asa ca Mess draga, daca al tau nu poate f bine gestiona situatiile astea vezi eventual cand te calmezi tu cum reusesti sa te echilibrezi si sa discutati la rece ce-i de facut, eu zic ca va va ajuta, poate-si da si el seama si schima putin modul de raportare.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!!
E un soare afara, sper sa tina vremea, ca asa imi place!!
Atat am avut de declarat, am vrut doar sa ma laud cu soarele de al noi



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata paula si la noi era soare acum s-a mai innorat putin..apropo ce fac micul mucos ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia r si eu am momente cad o simt pe Ilinca roata-roata cred ca da si din picioare si isi intinde si manutele...deja fac diferenta intre piciorus cu , care loveste cu forta si manuta cu , care parca ma gadila pe dinauntru...

delia T ti-am adnmirat pozele , e mare e pisicuta , asa separat luata in poza nu pare mare dar la tine in brate se vede flocoasa bine de tot...

iti prieste gravideala asa de bine arati in poze...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Neata fetele!!

Si aici este soare . Ieri au fost 27 grade la pranz asa frumos a fost. Cred ca primavara a venit gata.
Eu personal tind sa cred(si sper) ca de la hormoni avem ce avem cu sotii si eu cu al meu ma cert si ii fac capul tandari. . Eu sunt paranoica cu inselatul si ieri eram tare concentrata sa tai un crenvuste in 2 la care el :" Mama da ce contrata esti" si i-am raspuns" Gandeste-te ca asta o sa patesti u daca ma inseli ". Binenteles a inceput sa rada dar sigur e doar in capul meu

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput