FIV in Ungaria 175

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

neatza ,

Ioana n-am stiut ca si tu ai probl cu endo, ti-am scris un mesaj, sper ca reusesti sa-l vezi .

Azi i-am scris lui PK sa vedem ce zice si el.

v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Umbrarito , ma bucur ca totul a fost ok , nu stiu daca ti a raspuns PK dar daca tre sa te grabesti si mai ai buget , timp si nervi atunci pe cai pt Buda , bineinteles daca PK este de aceeasi parere!

Sa fiti iubite fete dragi,

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salutare :)

PK mi-a raspuns, a zis ca si lui ii e greu sa-mi dea un sfat si avand in vedere stadiul meu de endo sansele pt o sarcina naturala nu sunt foarte mari, dar nici nu putem spune ca nu exista deloc.
Intr-adevar endo ar putea reaparea oricand, mai devreme sau mai tarziu, ce-i drept un FIV ar fi bun acuma cat timp ovarele inca nu lucreaza si ca stie ca FIV e o procedura costisitoare si invaziva.

Deci...m-am afundat si mai tare

pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbruta ma bucur ca te-ai intors cu vesti bune...in ceea ce priveste decizia , cantareste bine + si - si sa iei decizia cea mai bune pantru tine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice1983 spune:

Felicitari Ioana!!! Ma bucur nespus de mult pentru tine! Sa ai mare grija de tine si incerci sa fi cat mai linistita si nepasatoare la ce este in jurul tau!
Tu ai fost la Szeged am citit si vroiam sa imi spui daca ai fost inainte ai fost la o consulatie in prealabil?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Buna seara fetelor!Sunt Simona si nu am activat pe acest forum in ultimii doi ani.M-am dat batuta..., cel putin asa am crezut.
Cu diagnostic de trompe infundate in urma unui HSG, am aflat sambata ca sunt insarcinata,pe cale naturala, dupa 7 ani de asteptari.
As avea nevoie de parerea voastra, dc se poate. Am nelamuriri in privinta beta hcg-ului care este 228,8 (facut la synevo), imi pare cam mic avand ultima menstruatie pe data de 10 martie 2013. Am 4 teste de sarcina pozitive cu toate simptomele de sarcina posibile.Ieri am fost la eco transvaginal, dr zicea ca as fi avut ovulatia mai tarzie si mi-a calculat 4 zile de amenoree nu 8. in uter nu s-a vazut sarcina, iar endometrul era de 11,8, corp galben prezent pe ovarul drept. In speranta ca ma puteti lamuri cu valori beta hcg-ului si grosimea endometrului, va multumesc si va doresc sa traiti cat mai repede fericirea pe care o traiesc eu in acest moment!
O seara frumoasa sa aveti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dent felicitari

eu in primul rand as repeta beta hcg la 2 zile sa vad daca se dubleaza valoarea , daca se dubleaza inseamna ca sarcina este in evolutie , as pune automat utrogestan intravaginal de 200 mg dimineata si 200 mg seara , sa nu fie cumva un deficit de progesteron chear daca corpul galben este prezent...

si multa bafta la urmatorul eco sa e vada , la mine doar la 5 sapt si 5 zile s-a vazut ceva in uter..deci este posibul...

din cate stiu la val beta in jur de 100- se vede ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

scuze am vrut sa scriu val beta 1000




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,
Va multumesc sincer pentru felicitari.

Alice, eu am inceput sa vorbesc cu Dr.Zadori prin e-mail-uri de prin noiembrie 2012, au venit sarbatorile, am facut analizele si uite asa am ajuns la o prima consultatie la el pe 1 februarie 2013, cand am fost programana pentru inceperea tratamentului FIV pe 14 martie.


Va pup si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Bua Ioana si felicitari pt reusita. Am fost si eu la Szeged si am facut 3 fiv-uri , dar in ultima vreme am cam pierdut contactul cu clinica. Imi poti spune si mie care mai sunt preturile medicamentelor si al procedurii pt ca as vrea sa mai merg la o procedura anul acesta. Ma inbtereseaza pretul la merional si la decapeptyl.
Multumesc anticipat.
Diana

Mergi la inceput