FIV in Ungaria 175

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata!
Am intrat doar sa le urez pe azi bafta fetelor mele dragi: Maxia si Umbra!!! Sa veniti numai cu vesti bune de la dr!!!
Umbra...din pacate nu cred ca vom reusi sa ne intalnim azi ptr ca au inetrvenit la mine niste urgente...dar vb la telefon!!!
Ioana...iti doresc sa vezi un beta baban!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Buna,fetelor!
Ma pregatesc de un fiv cu dr zadori in luna mai...problema la mine este hidrosalpinx bilateral,vizualizat ecografic...am facut o laparoscopie in iulie 2012,un fiv nereusit in noiembrie 2012 in bucuresti cu dr cezara bucur...iar acum ma pregatesc pt al 2 lea...dupa discutii cu dr zadori si un prof dr din maternitatea de langa clinica s a ajuns la concluzia ca nu trebuiesc scoase trompele pt ca hidrosalpinxul este mic si am urmat un tratament si cu antibiotic...cine s a mai confruntat cu problema asta ? ati reusit vreuna cu diagnosticul asta? daca mai sunteti care faceti fiv in mai dati mi de veste...poate ne vedem pe acolo...eu cam din 15 mai voi fi acolo...va pup si bafta celor care asteapta rezultatul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,
Beta HCG= 450miu/ml....testul pozitiv...Sunt gravida...
Am plans de fericire si am tremurat de emotie vreo 2 ore dupa primirea rezultatului...dar acum sunt calma si ma rog sa fie bine pana la capat si sa am un bebe sanatos.
Va pup si va multumesc pentru sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Alice, eu in Szeged am stat 3 saptamani, dar la mine au fost ceva probleme, de abicei procedura dureaza intre 2 si 3 saptamani. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Felicitari,Ioana! Ma bucur tare mult pentru tine! Sa ai sarcina usoara si bebe sau bebei sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Ioana, well done!!
Sa ai grija de tine si ma bucur pt rezultatul tau!!


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ioana
FELICITARI !!!!!

super veste , ai mare grija de tine ...ma bucur enorm....sa fie intr-un ceas bun...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Ioana....FELICITARI
Ma bucur tare mult pentru tine,sa ai 9 luni fara peripetii,si bebe sanatos la nastere
fetele va pe toate fara exceptie.


18+David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salutare gagici,
Ioana supeeeeeeeeeeeeer, felicitari !!!! Doamne ajuta sa fie bine.

Eu m-am intors de la Tg Mures cu vesti bune, ovarele arata bine,endometrul s-a mai subtiat ceea ce e ok avand in vedere tratamentul cu Zoladex, totul arata bine ecografic. Medicul mi-a zis ca daca dr din Cluj imi zice sa fac FIV atunci sa fac FIV, sa bat fierul cat e cald ca cu endometrioza asta nu se stie cand apare, el clar ar miza pe o sarcina naturala ,dar nici nu vrea sa risc sa reapara endo peste cateva luni ca atunci ne dam cu pumnii in cap !
Adevarul e ca sunt foarte nedumerita si nu stiu incotro sa o apuc: sa astept si sa incerc natural sau sa incep FIV .
FIV-ul ar trebui inceput cat mai repede.
Ioiiiiiiiiii ca nici nu stiu ce drac sa fac .
Mi-a zis ca are o pacienta operata de 4 ori de endo, alta tipa a fost inaintea mea si aia operata anu trecut de endo ,acum la un an a zis ca e ok,nu a ramas gravida dar el zice ca din alte cauze si ca nu stie daca peste 3 sau 6 luni va fi la fel de curata ....endometrioza asta e jaleeee.

IMI draga nu te-am mai sunat,am plecat intr-o agitatie totala din Cluj, la telefon aveam putina baterie,masina nu a mers bine,ne-am tot enervat pe drum,am ajuns abia pe la 7.20 la cabinet . Vazusem de dimineata ca nu poti sa ne vedem .Dar te sun zilele astea si pove

V-am pupat pe toate , ma pun la somn

Asa indecisa n-am fost de mult ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Va multumesc din suflet...e o veste mare, inca nu realizez si am o frica constanta sa nu se intample ceva rau, dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa fie bine.

Umbra, problema mea majora este tot endometrioza, am ajut deja 2 operatii la activ, trompele impermeabile (tot din cauza ei), probleme cu AMH (pe hartie aparea de 2.3, dar la tratamentul pentru FIV am raspuns ca unul de 0.6)...stiu din propria experienta ca nu e de joaca cu ea, iar sfatul meu este sa te grabesti. Acum depinde foarte mult si in ce stadiu este (la mine a fost foarte avansata, probleme la colon si buric) si ce iti recomanda si doctorul, dar cu cat astepti, timpul trece, endometrioza reapare. Principalul meu atu a fost varsta, am 29 de ani si Zadori mi-a zis ca daca aveam in jur de 35 nu ma putea ajuta. Multa bafta si ai grija de tine.

Va pup fetele.

Mergi la inceput