Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula hai ca se fac usor..

azi le faca asa :

pastele evident...

sos de bulion ori facut in casa ori cumpar doar de la Baneasa sosul Arabiatta e putin picant dar este cel cu mai putine e-uri si amidoane pe care l-am gasit in comert, la gust e fff bun

in craticioara pun putin ulei si pun la calit ciuperci taiate felii , amestec mexican , un catel se usturoi taiat feliute si las sa se prajeasaca-fiarba putin , pun sare si piper , ciupercile si amestecul lasa apa asa ca nu mai aduag deloc apa , cand sunt fierto-calite scurg apa de pe ele si pun bulionul sau sosul arabiatta si gata

mai pun branza parmezan gara rasa de la napolact , am folosit si Hochland dar nu este asa de buna la gust.

varinata asta cu cuiperci o fac si cu carene tocata in loc de amestec mexican , cu carne doar de vita ca se desface frumos si se patrunde bine..

pofta buna.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Au fost niste prieteni in vizita care locuiesc in Italia de 3 ani. I-am zapacit. Avand in vedere ca nu am fost pana acum eram tare curioasa daca sunt asa bune la ei precum le lauda si mi-au zis ca daaaaa sunt super bune si ca au sute de retete cu paste nu cum avem noi cateva. De ex este o reteta cu brocoli si spanac tare curioasa sunt ce gust are. Dar cred ca , daca nu stim sa le preparam nu vor iesi bine. Deja inghit in sec cand vb de paste.

Bobitza te asteptam cu vesti de la shopping

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Eu tocmai am mancat la pranz pasteeeee!!!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy sa-ti fie de bine...

delia lasa ca data viitoare faci paste , maine posibil...

dana vezi ca am scris si varianta vegetariana si cea cu carne care le fac eu mai des..

hai ca am impartit la pupici de ma pisca buzele...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, ms Nah!

Eu pentru mine acasa fac paste super light adica penne integrale fierte, peste care pun(eam) somon afumat, sos Arabiata si parmesan pulbere.

Pt sot fac ceva gen Bolognese: spaghete fierte + compozitie. Compozitia o fac asa: carne tocata vita+porc, pun in tigaie cu sare si piper (puteti adauga orice alte condimente), fara ulei, si las pana se albeste carnea asa. Apoi pun sos de rosii cu busuioc si frec pana se rumeneste carnea si scade sosul. Tzaca paca! Mananca precum apucatul.

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Pentru cele care nu se sperie de e-uri si alte prostii, vreau sa va zic ca am incercat un plic cu sos pentru paste carbonara. Este delicios!!! Si cel mai fain e ca e super rapid, iar cand ai musafiri si trebuie sa fie repede e perfect.

Si legat de sexosenii, asta apropo de Joy, ieri mi-am tras ciorapi cu banda, iar rochiile scurte la mine sunt la ordinea zilei. Cand m-am incaltat am avut grija sa ma aplec suficint pentru deliciul sotului care era in spatele meu. Am vazut cum I s-a dus gura la urechi imediat

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy retete oarecum seamana..

cu somon nu am incercat dar am sa incerc si eu sa vad cum ies...de ce nu
nici pastele mele nu sunt grele , prima varianta e cu legume si sosul , a doua cu carne de vita care nu e grasa...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oxana

la al meu de faceam asa , avand in vedere ca e pe tusa de atat vreme cred ca se tremina in pantaloni... , glumesc doar nu e copil sa ejaculeze precoce , doar ca evit ipostazele sa nu il starnesc si asa ne este greu..

nu am incercat sosul plic , nu mi-e frica de e-uri inevitabil le papam ca vrem ca nu vrem ., dar daca gasesc produse care au mai putine e si mai bine.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Oxana Esti o sexoasa norocoasa.
Si eu ma aplec pt deliciul sotului care e cu gura pana la urechi de ras ... nesimtitul se distreaza de ce pozitii iau si cat dureaza pana ridic ceva de jos. De obicei sare ca ars sa ma ajute dar acum incepe sa il distreze faptul ca sunt elefantica.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

fetele din bucuresti e aproape cineva de adresa asta ?

KA International Home/Furniture/Interior, Norway
Bucuresti
Bd. Ion Mihalache nr. 126, Bl. 2, parter,
Sector 1, 011203 Bucuresti

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput