Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fantomas isi tot schimba avataru`....
Sau nu vad io bine...era cumva un lup alb?
Daca nu e asa....na....nu mai vad bine pe telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, da ...inteleg ...asa e si aici, Alex joaca soccer la U8 .
Bravo, felicitari inca o data ...crezi ca are vreo sansa sa ia vreo bursa in afara cu Rugby ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Oh, Doamne, cat de dragi imi sunteti...
Michelle mi-e draga pentru credinta ei...dar si pentru picioarele ei.
Pe care le are ancorate pe pamantul asta, asa cum este el, cu oamenii obisnuiti, cu noi toti (nu orice credincios ne-ar suporta). Te pomenesti ca asisatam la un moment dat la cuplaj copii buflea-michelle. Am o dilema: michelle, de ce doar un copil?
Carmen face dovada faptului ca viata nu curge doar in sensul obisnuit, ci poate sa sara peste matca; de ce sa-ti pese de altii, cand viata ta primeaza? Simt ca intrebarea ei are multe alte lucruri nespuse, dar prietenul la anaghie se sustine cu adevarul, oricare ar fi ala. Pe langa adevar, orice e valabil, o plimbare, o poezie, o betie, timp petrecut impreuna, un sacrificiu mic...
glimmer, nu-ti fie teama sa exprimi ceea ce gandesti. S-ar putea sa nu mai ai inca o data ocazia.
kari, tu nu incetezi sa ma uimesti; esti mult prea tanara pentru romanul pe care-l porti in spinare
buflea, sushi all you can eat? chiar asa? Cu mine (si altii ca mine) ar vedea aia pe naiba... La romani nu exista sa ceva

Ne-am distrat toti cu povestile dintelui fetei tale...numai Ana nu intelegea nimic. De ce sa imparta ceva cu mine (care-i scot dintii?)
Sa nu credeti ca cele de care n-am pomenit nu-mi sunteti dragi.
De exemplu, starlet, un eveniment ca cel pomenit de ea e in stare sa ne zdruncine valorile...dar asta este o realitate bolnava, poerfect posibila...acolo, la ei . La altii
Ralu, hai Romania!
Aqai, fii exemplul nostru la invatat!
Viviana, azi am discutat mult despte voi (cu Tora). N-ati sughitat?
Normal ca nu...era de bine
Rox, Laura...ce faceti? Despre Laura stiu: are casa plina de prieteni si joaca carti
Marius...pardon, Fun.Thomas, maine fac pogaci. Te bagi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Acu' va agasez cu rugby ce sa fac daca am inima prea plina

La noi nationala selectioneaza de la U17 in sus si asta- toamna cand au fost selectiile am facut libo intre scoala,gradi si stadion insa a meritat.
In toti acesti 7-8 ani am fost pe rand psiholog,preparator fizic,antrenor,mama,prietena si tot ce a mai avut nevoie Robert,fara insa a neglija restul familiei,dar a meritat cu varf si indesat.
Pentru ca el si-a dorit,in ciuda listei cu avantaje si dezavantaje pe care i-am prezentat-o constant,am ajuns aici unde nici cu gandul n-am visat.
Au fost renuntari de la el si de la noi,dureri ale lui si ale noastre,a fost greu si frumos dar drumul abia acum incepe,sper sa-si realizeze visul acela de a lua bursa si a juca si invata afara si vom face tot ce ne sta in puteri pt asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pe ziua de azi, pana acum mi-au placut foarte mult povestile Buflei si ale lui Ralu.

Caloriferul lui Mikyyy si fetele ei gingase (care imi plac ca-s slabe) ocupa un loc special.

Lali... la Lali a fost ploios. Si sper ca printisorul a fost ok.

Eumada vede lupi acolo unde nu-s. Cica daca vezi lupi si pe deasupra si albi siberieni trebuie sa impurmuti bani cuiva.

Ah, si mai voiam sa-i spun lui Mikyyy, ca fii-mea a citit pana pe la 12 ani numai enciclopedii si s-a uitat la mule filme cu fantome si ale oribilitati. Filme cu dragoni, carti cu dragoni. Nu a fost retrasa ca nu e genul. Insa felul ei intempestiv, direct, furtunile pe care le crea in jurul ei, hiperactivitatea au impiedicat-o sa aiba asa prieteni.
Deja acuma e altceva.
Exist un blog/grup pe FB nu stiu exact, unde ea si prietenele ei scriu povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ah, Rufus, frumos mai zisesi.
Nu am sughitat. Imi place cand cineva discuta despre noi.
Astept sa se trezeasca Celcesforaie din somnul de frumusete sa o tulim.
As dori sa mergem tot in centrul vechi. Si tot pe jos.
Poate mai prindem degustare de vin la "lacrimi si sfinti"
Nu veniti si voi? In nocturna. Pe jos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus,,pogaci?
Al meu esti,,,maine am voie asa ca vreau si eu..vreo 6-7 bucati.2 la doua ore...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Marius...pardon, Fun.Thomas, maine fac pogaci. Te bagi?


Odata sper sa ajung sa gust ce faci. Te anunt ca sunt critic mai rau ca cei de la Masterchef. Insa din cate retin eu tu parca ai adoptat pogacile mai mari si stratificate sau gresesc. E mai mult de lucru dar si rezultatul e ..altfel. Insa sunt consumator declarat de pogaci.
La noi azi sunt Lasagne si Cremes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Voi ma `nervati cu mancarurile voastre....oameni care tin dieta citesc asa ceva....ntz.ntz...
Asa ca,sa va fac in ciuda,eu am facut "racituri" si "coq au vin"...o nebunie...miroase super,chit ca eu voi manca abia marti...
Asa ca Ruf,l miscare,centru vechi scrie pe tine.
Fun.thomas..cremes?..da` cu ce ti-am gresit frate ,de ma pui la incercari de astea?Imi si imaginez prajitura aia uriasa cu crema ...si foi......

Ba am vazut bine lupu`...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Fereasca sfantu` aici tuna si fulgera..la propriu.


De ce sa fereasca?
Las' sa ploua, se face graul mare

Mergi la inceput