Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cosmi, felicitari! Sa fie sanatos David!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Bravo Cosmi!!!!!!!!!!


LA MULTI ANI DAVID-ANDREI

Cosmi, multa sanatate,sa va bucurati de puiul vostru,recuperare rapida si mult laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Bravo Cosmi pt grasun! Sa aveti parte de tot binele din lume!

Pisica, iti raspunsesem la vechiul capitol. Am nascut la 36 sapt si 4 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Felicitari Cosmina!
Cred si eu ca se lasa asteptat flacaul la ce dimensiuni de campion are....refacere usoara si adaptare rapida !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna burtici si mamici!
Bravo Cosmi,sa-ti traiasca flacaul si sa va bucurati de el !!!

Iulia imi pare rau ca te-ai simtit asa aiurea azi,insa ma bucur ca esti ok acum,Doamne Doamne are grija de tine!
Noi suntem ok,destul de obosite deoarece micuta nu prea doarme noaptea si eu inca nu m-am obisnuit cu programul ei.Plus ca in somn maraie,geme scoate tot felul de sunete si nu pot dormi cand o aud.
Si noi tot cam 22 de grade avem in casa dar eu o tin momentan cu caciulita(recomandarea pediatrului).Eu o controlez la nasuc si la obrajori dar ori e rece ori e calda,deci nu stiu ce sa iau in considerare.De stranutat,mai stranuta si ea dar e normal,se adapteaza caile nazale la mediu si e mai greu la inceput.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Am vazut Veve. La 3 zile de termen nu se pune problema de prematuritate, eu ramasesem cu impresia ca impresia ca fusese ceva gen limita de 36 de saptamani si eram curioasa ca in cartea aia spune acel pediatru ca bebeii prematuri mananca cateva saptamani normal, apoi ii apuca colicii atunci cand ajung la varsta ajustata, si considera asta un argument ca disconfotul abdominal nu este o explicatie pt colici. Ai un bebe tare dragut, by the way, iar poza de la avatar e grozava.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Am mai primit o carte, Bringing up bebe. Cercetati-o nitel pe google, ca poate va veti regasi in ea, eu una sigur m-am regasit, din ce am frunzarit-o. Cand o termin, va povestesc mai multe, deoacamdata nu pot sa zic decat ca imi place mult ce zice acolo. Sunt multe review-uri despre ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Va dau doar un hint, ca sa va trezesc curiozitatea- un capitol este despre cum sa-l faci pe bebe sa doarma toata noaptea, ideea fiind ca bebeii au cicluri de somn pe parcursul noptii ( asa cum si noi adultii avem, somnul profund, somnul cu vise, etc). Intre aceste cicluri ei se agita, ba chiar plang, dar fara sa se trezeasca de tot. Ideea este sa ii lasi sa adoarma la loc, si nu sa te repezi sa ii dai sa manance/schimbi, etc, trezindu-l de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Bv Cosminuta ptr grasan...wowwww...normal ca nu vroia sa iasa cu Asemenea dimensions! Refacere usoara mami!
Vreau sa mi fer scurse ca mesajele mele se posteaza de doua ori, asha patesc cand scriu de pe telefon..deci miu de scuze.
Felicitas am raw copios de group in care l ai pus la Sid pe insensibil :)) supersede!
Gata ma bag la nani ca acus mi se trez piticu si adios somn...sunt zombie ca ziua nu reusesc sa adorm si io langa el.
Pupicei!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Neatza...avem vesti si de la Ruxulic:


El este cel mai dulce si mai nou venit membru al familiei noastre: Razvan Mihai s-a nascut sambata, 6 aprilie la ora 19.55 in posesia a 3950 grame si 53 cm.

Felicitari Ruxulic!

Mergi la inceput