Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Hai Cosmi!!!



Scuze fetelor pentru absenta dar am tot avut musafiri si nu prea am mai avut timp sa deschid laptopul intre alaptari, spalat/calcat hainute, dormit, schimbat scutece si administrat diverse anti-colici (bonnisan, infacol, debridat si faimosul magarus cu samburi de visine care se incalzeste la microunde si face minuni odata asezat pe burtica bebelinei).
Sunt o mamica fericita, bebelina mea doarme foarte bine si mananca la fel de bine, e o minunata, noaptea se foieste cand ii e foame, o iau din patut si o alaptez, adoarme la san si o tot trezesc sa mai pape ca sa se culce la loc satula, o tin pe umar pana ragaie (daca ragaie ca nu prea ii sta in caracter si probabil de aceea avem si colici in fiecare dupa-amiaza de vreo 4 zile incoace) si apoi iar in patut si somn de voie inca 3 ore. Daca nu o aud cand se foieste incepe sa planga de foame si singurul alt tip de plans pe care il stie domnisoara este cel de la durerile de burtica dar o alin si o alint si o pun pe burtica mea si ii pun pernita-magarus calda pe burtica si se linisteste si adoarme. Sa dea Dumnezeu sa fie tot asa cuminte mereu si sa aveti toate copilasi asa cuminti si dulci.



mamica fericita de Anna Patricia 3.04.2013

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Felicitari tuturor fetelor care au nascut si ii tin pumnii Cozminutzei

Am citit cam pe "diagonala" din urma, pentru ca gemenasii ne ocupa tot timpul.
Deocamdata sunt cumintei, multumesc lui Dzeu! Sa vedem ce vom face mai incolo cand vor incepe sa se agite si sa planga toata ziua
In ceea ce priveste temperatura/caciulita, noi ii tinem cam la 23 maxim 24 grade, fara caciulita, cu un body+pijamaluta+o paturica subtire din bumbacel. Sunt calduti cand ii dezbrac, deci cred ca sunt ok. Manutele sunt reci oricat de gros i-as imbraca. Caciulite le punem doar juma de ora dupa baita.
Am pus o poza pe Picassa cu comorile mele.
Sper sa apuc sa mai citesc ce scrieti si mai ales sper sa apuc sa mai scriu si eu.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara bravo pentru crestere . Ati crescut bine !
Iuli bine ca esti bine.
Of fetelor asa ma enerveaza, atatea vergeturi imi tot apar. Foarte multe fata de prima sarcina, nu stiu cine m-a pus sa schimb crema. Foarte rau am facut, burtica nu a fost mare deloc, fata de prima sarcina. De obicei sunt foarte multumita de produsele de la Forever Aloe Vera, acum sunt dezamagita total de aceasta crema. Acuma incerc sa ma dreg cu Elancyl de la Galenic ( cu ce m-am dat in prima sarcina ) si cu Mustela( colega de salon de la maternitate mi-a recomdat-o). Asta este, sper sa le dreg cat de cat, ca nu vreau sa port vesnic costum intreg, anul asta o sa port ca sa nu ma bronzez pe vergeturi pentru ca vreau sa le tratez si am inteles ca bronzul nu e cea mai buna optiune cand sunt mai ales noi.
Ei asta sa fie cea mai mare problema . Oricum eu nu sunt genu care sa-mi fac complexe. Tin minte ca pe la 22 de ani aveam un prieten care era un pic complexat de cum arata( nu era urat, dar fiecare cu piticii lui) si eram la plaja si in gluma ca sa sicaneze mi-a zis fata de restul fetelor: Vai tu Feli ce celulita ai pe fund, iar eu isteata de felul meu mi-am apropiat mai tare fundul de fata lui ( eu eram in picioare si el pe patura ridicat pe sezut) si i-am zis uita-te bine la fundul asta si obisnuieste-te cu el ca nu am de gand sa-i fac absolut nimik, asa ca obisnuieste-te cu celulita. S-au prapadit fetele de ras, ce mai si eu si eu ranjeam de bucurie ca l-am pus la colt, ca si-a permis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Vai Felicia, esti tare bine i-ai facut!Eu am mai dres din vergeturile noi cu ulei de migdale si sa stii ca s-au estompat 80%,eu sunt deocamdata multumita.Oricum la mine vor ramane vizibile dar sa fie cat mai fine si albe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Hai Cosminutza! Ma gandeam eu ca esti la maternitate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia, bine ati venit acasa!
Tusferi ai 2 pui minunati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas, mi se pare mie sau fetele tale seamana foarte tare?
Anastasia ca si Miriam este o dulcica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Fortza Cosmi!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Tusferi, minunati bebeii! Sa fie sanatosi si cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

A nascut Cosmi,



" La 16.50 a venit pe lume David cu 4200 gr si 55 cm, pana la urma cu cezariana ca nu a vrut lenesul sa coboare cu toate ca dilatatia a mers brici.pupici "


Bine ai venit pe lume bebe David!Refacere rapida si laptic mult ,draga Cosmi!

Mergi la inceput