Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

buna fetele!!!!

de ieri suntem acasa,ne acomodam inca.laptic nu prea avem asa ca papam si LP....asta e....
Eu il pun la san,beau lichide si ceai de lactatie poate imi creste productia

Va pup pe toate!!!!!!!!!!!!!



Cosmi 39+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Proba semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Bibiruga,multumim,Dumnezeu sa te ajute sa treci peste acest necaz,sa-ti ocroteasca copii si sa aibe grija de ingerasul plecat mult prea devreme!Imi pare nespus de rau pentru tine,nici nu vreau sa ma gandesc la ce este in sufletul tau,eu am pierdut 5 sarcini maricele si a fost cumplit....Dumnezeu sa te ajute sa induri mai usor pierderea!

Ramonika,da,noi suntem niste fortoase,acum avem in continuare augumentin de 1 gram la 12 ore,plus paracetamol tot de 1 gram de patru ori pe zi(incerc sa ma limitez la 2 chiar daca capul inca doare rau)plus cortizon,plus medicamentele de fiecare zi,ne-am gandit noi sa mai facem o cura de medicamente inainte de marea iesire in lume :)
Oare nu ar trebui sa vb tu cu medicul tau de durerile astea?Sau poate te loveste grasunelul in rinichi?Oricum ar fi sper sa fiti bine si...hai mami mai avem un pic . Apropo,trebuie sa-i spui grasunelului ca trebuie sa fie cavaler,fetitele au prioritate,sau macar sa mergem pe principiul echitatii. :))))

O sa va spun o mica poveste trista,cred ca am mai vb despre asta,soacra mea are cancer in faza terminala,ieri hemoglobina ei era 5 (in plus mai pierde si sange de la ultima interventie,atunci cand a facut o hemoragie masiva si nici tumora nu a mai putut fi indepartata)asa ca i-au trasfuzat sange,saraca nici nu mai are glas dar totusi atunci cand vorbeste cu sotul sau cu mine singura intrebare este daca am nascut....ma rog la Dumnezeu sa o mai tina macar pana nasc poate va apuca sa-si vada nepotica pentru care s-a rugat atat macar in poze si poate ca fiul ei,sotul meu va reusi sa o prinda in viata,intradevar situatia mea este un pic dificila dar situatia sotului meu este mai mult decat ingrata,este intre sotia lui care poate naste in orice moment si mama lui,fiinta care i-a dat viata,care poate muri in orice clipa.....sa va mai spun ca eu am ramas gravida dupa ce am venit de la soacra mea?Am ramas langa ea in cele mai grele momente ale vietii ei iar ea nu a putut sa-mi multumeasca decat prin rugaciune,nu stiu poate am luat-o putin razna dar cred ca este mare lucru ca un muribund sa se roage pentru tine cu atata dragoste,pentru ca da,ma iubeste foarte mult,cel putin atat de mult cat o iubesc si eu,in mai anul trecut cand am plecat la ea eu inca nu eram nici macar 30 % vindecata dupa interventia suferita in ianuarie si cu toate astea am lasat totul si m-am dus,nu am putut suporta gandul ca ar putea avea nevoie de mine si nu as fi langa ea,iar acolo era stare de razboi,nu pot sa descriu in cuvinte prin ce am trecut,mai ales cand vedeam cum mor oameni nevinovati sau copii,am vazut razboiul cu ochii mei si a fost cumplit....sa va mai spun ca nici macar nu vb aceeasi limba? ca facem coktail din franceza,engleza,araba si un pic de romana?Suntem foarte haioase dar chiar nu exista bariera limbii,mai mult chiar ne intelegem din priviri! Offff,Doamne chiar doresc din suflet la toate nurorile sa aibe o soacra ca a mea!Eu din pacate o voi pierde foarte curand dar imi va ramane baiatul ei care i-a mostenit inteligenta,deschiderea si bunatatea plus educatia aleasa si in plus acum va veni si Sarah care de altfel sper sa mosteneasca calitatile bunicii ei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Iulia, ce poveste emotionanta, si ce frumos ca va iubiti si respectati asa. Eu sper ca soacra ta va prinde nasterea lui Sarah, sunt convinsa ca va gaasi resurse, vei vedea, vointa face minuni la sfarsitul vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Multumesc Pisica,sa speram ca asa va fi!

Octavian 09/12/1995
Sarah 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Bibuga,imi pare tare rau prin ceea ce treci si eu am pierdut un bebe la 6 luni si pot spune ca nu e nimi mai dureros.E putin mai greu cu kick countul,eu de ex la sarcina asta nu am putut contoriza nimic deoarece micuta a fost tare lenesa si lovea destul de rar.Uneori avea si ore intregi in care nu o simteam si ma panicam dar la fiecare control totul a fost ok,inclusiv placenta si circulatia in cordon.
Sper sa treci peste acest necaz si Doamne Doamne sa-ti dea alt puiut sa-ti alini sufletul,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Of, fetelor, ce povesti triste :), sia ta Iulia,si a bibuga. Si eu am pierdut doua sarcii si stiu cum e sa treci prin aceasta drama. Mie , la a doua sarcina mi s- au rupt membranele la 4 luni si cand am ajuns la spital, dupa ceva timp mi s-a facut o eco, iar medicul atunci, destept din fire, mi-a atatat pe monitor si mi-a zis: uite, copilasul se chinuie sa moara, maine facem chiuretajul. M-am dus in salon si m-am prabusit de durere. Un sufletel era inburtica mea si eu nu aveam cum sa-l ajut. Acum imi tin bebelusa la san, va scriu voua,iar lacrimile imi siroiesc pe fata. Asa ceva nu se uita, nu se trece peste ci doar, tb sa ne rugam la Dumnezeu sa ne ajute sa acceptam situatia si sa ne dea puterea s-o luam de la capat.
Iulia, ti-am mai spus odata, esti un erou, iar acum imi dau seama ca esti si inconjurata de eroi. Sper si ma rog, ca soacra ta sa- si vada nepotica, iar sotului tau Sarah sa-i aduca atata putere incat sa poata fi langa voi fizic si sufleteste implinit, chiar daca mama lui nu v-a mai fi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Bibuga,imi pare rau ca a trebuit sa treci printr-o suferinta asa mare.Sa-ti dea Doamne Doamne putere sa treci repede peste pierderea ta
Iulia imi pare tare rau ca soacra ta este atat de bolnava,dar Dumnezeu le aseaza pe toate cum vrea El si sigur o va vedea pe Sarah.
Sa dea Domnul sa aveti parte de multa liniste sufleteasca

Ramona parerea mea este ca durerea ta pleaca de la coloana suprasolicitata de greutatea sarcinii.Eu am o pensare de spatiu intravertebral de la prima sarcina si nu coloana ma doare(decat rar)ci durerile sunt la muschiul spatelui asa cum zici si tu de nu pot respira bine,eu cand am crizele astea nu pot sta nici culcata.
Dupa ce nasti daca mai ai dureri sa mergi la dr.
Acum ai vb cu dr tau,poate iti spune cam care este problema.
sa te faci repede bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi bine ati venit acasa
Stai linistita ca iti va veni si lapticul!

Violeta

Felicia da a crescut nu gluma grasunica ta.Sa o tineti tot asa.
Tu ce ceai iy dai Anastasiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata!
Bibuga imi pare nespus de rau. Cand aud de intamplari de genul asta ma infior. Si eu am avut o sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani, si am suferit foarte mult, dar sa aduci o sarcina la termen, nici nu ma gandesc cum poate fi. Dumnezeu sa iti dea pace in suflet.
Iuli draga tare incercata, ai mai fost si tu mama. Dumnezeu sa va dea numai ganduri senine, tie si familiei tale. Va doresc sa o inetampinati pe Sara cu familia intreaga.
Mara draga eu ii dau ce ceai apuc, baby drink i-am dat, dar de multe ori ii dau ceaiul care il beau eu pentru lactatie cu anason, fenicul si chimen. Atat. Si vad ca o ajuta. De multe ori noaptea atata suge ca raman fara lapte, si i-am facut azi noapte si lapte praf, si o nu o vrut smechera sa manance, numai de la titi ii bun.Atata o ros titi, pana o venit din nou. Eu credeam intr-o vreme ca nu am eu lapte sau e slab, d-apoi dupa ce am cantarit-o mi-am dat seama ca de fapt am de a face cu o papacioasa, care nu se satura .
Bv Emili cu kilogramele. Eu nu prea am sanse cu slabitul sau cel putin nu e scopul meu. Eu vreau sa ajung la kg inainte de a doua sarcina adica 73, acum am 79. Si dupa ce voi termina cu alaptatul as vrea din nou la 63, dar si 65 e bine. Oricum nu is prea stresata ca la 1,73 is cat de cat ok.

Mergi la inceput