Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Iulia imi pare rau ca vizitezi urgentele asa des,tb sa fie tare neplacut pentru tine.
Daca nu s-a putut vizuliza ecografic colul,inseamna ca s-a sters,adica doar orificiul extern il mai tine inchis(pe interior s-a deschis tot).Toate astea inseamna ca se apropie sorocul :))
Noi suntem bine,cand credeam ca voi avea nopti linistite,am luat-o iar de la capat cu statul treze noaptea.Cred ca ea doarme prea mult pe zi si noaptea nu are somn,tb sa modific asta cumva ca nu mai pot.
La voi cat dorm bebeii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Ariana, cred ca noaptea am putea sta la un pahar de vorba amandoua. :) intre mese maimult de o ora jum nu doarme, ziua, insa, prind si 3 ore. Ce sa facem sa le schimbam programul?

36+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arianna, Violeta, si eu am avut problema asta cu Mara si am incercat sa o tin dupaamiaza mai mult treaza si nu am facut bine pentru ca a adormit mai greu si i-am dat programul peste cap vre-o 2 zile.Asa ca a reglat singurica cu somnicul, mai avem si nopti mai rebele dar in general doarme de la 10 la 1-1.30 si se mai trezeste sa pape pe la 4,pana pe la 6.Eu asa sunt destul de multumita ca bag somnic destul
Problema mea fetelor este ca peste zi cand nu doarme, plange, se agita nu reusesc sa o calmez prea tare si de multe ori o simt ca nu este de la colici ,pur si simplu e agitata
Imi aduc aminte cu nostalgie ce bb necolicos, neplangacios si somnoros a fost RobertProbabil Mara s-a gandit ca unul mai cumintel mi-a fost destul!

Pup fetele sa aveti o zi linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

neatza fetelor.
Emilia multumesc de raspuns...deci ii dai si Infacol si Bonnisan la aceasi masa sa inteleg...si inca ceva Debridad ii dai dupa prospect sau ti-a zis doctorul? Ii dai pentru colici nu?
Al meu aseara l-a vizitat asistenta...si i-am intarziat un pic masa apoi a urlat pana i-am facut noi biberoanele...laptele praf si incalzirea laptelui de san...si a ramas asa de agitat ca a plans pana la 12 noaptea..cred ca a facut si o repriza severa de colici..
Va pup si va doresc zile si nopti linistite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Iulia,eu in ultimele 4 saptamani am avut colul deschis si pe interior si exterior si am mai dus-o asa.La tine poate insemna ca se apropie nasterea, organismul se pregateste.
Scot motate de incurajare , poate bb Sarah se hotaraste sa vina sa scapi si tu de stres si de ture pe la camera de garda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Anka eu iy dau sab simplex la fiecare masa si bonisan de 3 ori pe zi.Bonisan nu trebuie dat mai des de atat.Din fiecare iy dau 15 picaturele dupa cum mi-a spus dr si colici severe nu avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Piscotel LA MULTI ANI! cu intarziere! Ieri nu prea am avut timp. Pune varza cum a zis Xtraordinary, varza face minuni si mai sunt doua remedii homeopate phytolacca si bryonia, mi-a dat homeopata ca sa nu mai fac mastita, ca la Miriam. Multi pupici si ai grija ca e foarte urata mastita, mai rau ca nasterea.

Xraordinary bine ai venit mami(cu experienta)! Am folosit Dianatal pana la urma, foarte bun a fost, foarte eficient si rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata mamici!

Fii binevenita Xraordinary!

Noi avem zile mai bune si mai putin bune. Am avut vreo trei zile la rand colicoase intre 4:30 dim si 12 ziua insa macar doarme relativ ok noaptea ( sa nu-i fie de deochi ).
Am emotii pt ca azi vine pt prima data kinetoterapeutul acasa pt masaj si sunt curioasa cum se va comporta teroristul meu mic. In sfarsit ne-am gasit si noi o super pediatra ( la a treia incercare) si macar stau linistita ca in caz de nevoie am la cine sa apelez cu incredere.

Feli, ai fost la doctor? Cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Fetelor, voi aveti ceva de genul wrap, sling sau alte chestii pt bebe? Daca da de care si cum va descurcati cu dispozitivele? Eu doar ce mi-am comandat un sling cu inele si sunt cam curioasa cum o sa ma descurc cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Mamicilor cu experienta, voi dati ceai bebelusilor? Daca da, din ce saptamana si de care ceai? Si mai am o intrebare :)Bebelusei mele ii curg ochisorii, dimibeata aproape ca sunt lipiti. Mai trece cineva prin "experiebta"asta?

Mergi la inceput