Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

...si mancarea mea nu e sanatoasa, ''de-aia nu slabeste'' sotul. Dar eu chiar gatesc sanatos, numai ca el e plecat cam 10-15 zile pe luna in delegatii, in diverse tari care de care mai exotice si "TREBUIE" sa incerce toate bunatatile de pe acolo. Cum sa slabeasca asa?

20+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Ama, nu am semnat inca. Doar mi-a trimis oferta si ctr. pe e-mail, sa le studies. Metg la semnat saptamana viitoare, dupa morfofetala. Aseara i-am aratat sotului si a zis sa ma ocup eu, ca eu stiu ce trebuie si ce nu. Asa ca voi face si eu ca tine, am sa-i trimit nota de plata

20+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Bobita, stiu ca la Medlife era mai ieftin, in jur de 50 mil. Stiu ca anascut in noiembrie o cunostinta de-a mea.

20+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Stefana, soacrele astea...

Astea sunt preturile actuale, nu stiu , cred ca are legatura cu casa care nu mai deconteza...habar nu am.Stiu ca inainte acceptau plata in rate si acum nu mai vor nici asta.
Asa ca eu nasc clar la stat.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Si dr. mea e la stat, la Filantropia, dar a zis ca pt. cezariana, trebuie acord de la directorul spitalului.


20+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Da, asa e la stat. Trebuie o justificare medicala (mai mult sau mai putin reala) pentru cezariana. Dar se descurca ei cu asta

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Ama, mi-am mai amintit ca mi-a zis reprezentatul de la cmu ca daca semnez pana pe 15, am primul an al bebelusului, la servicii de pediatrie, gratis. Dar I-am zis ca nu pot, ca nu am inca eco facuta, sa stiu ca e in regula, si mi-a zis ca poate imi mai pastreaza oferta. Sa vad ce imi zice saptamana viitoare, ce eu ma cam "tiganesc"

20+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Stefana, cand am semnat eu nu era oferta asta. Eu nu am abonament la ei, am la Medicover. Dar la ei merg dupa dr. si recomandarile a vreo 5 mamici care au nascut acolo

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele nu ti-am vazut nasucul pe aici ?

apropo diana , ele , oanka cum mai stati cu durereile de "pasarica " , eu cred ca m-am obijnuit cu durerea si faptul ca ma intorc ca o rama prin pat , ca nu pot sa-mi cracanez picioarele si ma doare ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

salutare! dupa 2 zile de plimbari in natura, ploaia ne tine in casa desi ne facusem planuri si pt azi sa ajungem in gradina botanica. ieri a fost o zi minunata, mai putin drumul de intoarcere acasa m-a terminat, am ajuns acasa tinandu-ma de burta sa nu vomit si am avut burta tare, pietroi pana tarziu in noapte. f proaste drumurile noastre
oxana capul sus, sigur gasesti ceva pe care sa te mulezi ca abilititati si satisfactii.
bobitza alunga gandurile si vestile negative
ama e perfect norma sa avem scaun inchis la culoare daca luam fier.
eu am mai cumparat azi cate ceva pt piciulina mea, o salopeta cu care am de gand sa o scot din maternitate, cateva scutece de finet, sosetele, botosei.

cat am lucrat 6 ani, desi salarul era infect de mic, mereu m-am agitat pt copii, eram topita dupa ei, sa ii duc sa cunoasca multe locuri noi, in ultimul an de servici am facut 18 excursii cu ei. sa va spun ca octombrie si pana la vacanta de vara, eu eram mereu plecata de acasa in week-enduri in excursii, de cele mai multe ori 3 zile. imi luam o armata de supraveghetrori si nu am avut niic un incident. am participat la multe concursuri cu ei, faceam cercuri de pictura, sau de poezie in scoala. desi am fost in CIC, am mers incontinuare cu cercul de pictura cu ei, in fiecare sambata 2 ore, picatm la biserica icoane pe sticla si organizam expozitii cu vanzare. din banutii obtinuti oferim daruri celor ce o duc greu, in special la copii ce au nevoie de tratament medicamentos. si eu eram zombie, eram in stare sa si dorm la scoala, desi stiam ca nu imi face nimeni statuie, dar scoala a ost viata mea. greu m-am obisnuit cu statul acasa, am plans mult dupa nastere legat de acest aspect, ii ziceam sotului ca mi-a distrus cariera :))))))))))))
abia astept sa revin langa ei, dar si strumfii mei sunt f importanti si am vrut sa fiu mama in totalitate. doar ca, acum, de cand o am pe maria, am inceput sa vad diverse pericole in jurul meu, acum daca m-as intoarce la serivici, parca nu as mai avea curaj sa ma aventuriez in excursii de nici un fel, am vazut atat de multe la stiri incat mi-a pierit elanul

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput