Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobita, ama are perfecte dreptate , hai sa va zic ca si eu am trait prin aceasta experienta , lucram pe un alt post evident aproape dublu platit dar mergeam acasa ca un zombi , nu mai aveam chef de nimic , nici viata sociala nici sexuala , eram inerta , a mers pana cat a mers situatia asa pana intr-o zi cand am clacat , am picat jos si direct in perfuzii am fost pusa ...atunci a zis sotul meu GATA ! ...si am schimbat foaia , intradevar nu mai am banii de atunci , dar muritoare de foame nu sunt , am omul care ma iubeste langa mine si am chef de viata ....asta e mai important ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama, tot din acest punct de vedere imi pare si mie rau dupa acest loc de munca. Ca eu nu mi fac probleme ca nu o sa gasesc un altul... Acest job a fost de vis pentru o mamica cu copil mic. Functie prestigioasa, program flexibil ( puteam sa vin/plec la 9 sau la 2), masina la dispozitie, nu aveam sefi in Iasi etc. etc. etc. Plus ca imi placea ceea ce faceam. Cica nu vor sa angajeze oameni noi, e un domeniu mai dificil asa ca prefera sa inchida...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fetelor, eu m-am indragostit de apio.
Ati mancat? Sunt niste tije verzi, cu gust de telina si le pap cu maioneza cumparata. Sunt delicioase! Am mancat prima data la nasii mei in weekend si mi-am luat si eu de la Mega.
Sa incercati! Sunt pline de vitamine si gustoase!
Asa arata
https://www.google.ro/search?q=apio&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=O51mUaa8EsqC4gS4uIGwCg&ved=0CEEQsAQ&biw=1366&bih=611


Bobitza 21+ http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Bobitza&year=2013&month=8&day=18&babycount=1" target="_blank">Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Si eu am trecut prin experienta: multa munca pt mai multi bani. Munceam si de acasa si intr0un alt loc, pana pe la 9-10-11 noaptea, cum terminam. Nu aveam timp sa cheltui banii facuti, nu aveam cand. La un moment dat am cedat nervos. eram intr-o alta relatie, fostul intre timp a avut timp de junioare, avea si bani, avand in vedere ca el e profesor, ca proasta muncea. Deci am zis ca atat si atat a fost.
M-am angajat normal cu 8 ore, salariul este mic, chiar mic, dar eu am liniste, mi-am refacut viata personala, am un barbat care ma iubeste. strang cureaua si e muuult mai bine, prefer o viata cu dorinte neimplinite decat una plina de griji, oboseala si stres.
Bobita toate se vor rezolva, voi doi va iubiti si asta e important, ca va aveti unul pe altul


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Bobita, se mananca crude?

20+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobita am vazut si in supermarcheturile din cluj dar sincer nu am cumparat niciodata..ok facem experimente ..poate ma molipsesc ca si cu spanacul..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna fetele,
Ama, mi-am dat seama azi dimineata cum e facuta oferta, cred ca aseara nu mi se mai invarteau rotitele deloc.

20+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy, din pacate legislatia noastra nu sustine investitorii... Ma rog, referitor la situatia ta...cine stie ce oportunitate se iveste in 2 ani de zile?! Inteleg beneficiile...chiar pare super ce spui...dar nu te gandi ca o sa ai ghinionul meu sau al lui Olimp cu un nou loc de munca

Bobitza, cu prima ocazie imi iau si eu o tufa de-asta I-am mai dat eu tarcoale pe la mega dar tantalaul daca nu stie...nu cunoaste

Stefana, sa inteleg ca si tu ai luat aceleasi pachete? Nasti natural sau ceza?

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Da, se mananca crude.
Nasii mei le taiasera cam de 20 de cm si le pusesera in pahar.
In alt pagar morcov taiat fasii subtiri si intr-un castronel maioneza de la HEINZ( asta ca e bine sa evitam maioneza din ou crud facuta in casa)
Si seara, cand stam la tv rontaim asa ceva in loc de cipsuri si alte tampenii care ingrasa.
Sunt f bune, merita incercate!

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Am sa incerc si eu. Chiar ieri am fost la Mega, am luat pasta de susan si am facut hummus. Mi s-a parut foarte satios, chiar aseara nu am mai avut chef sa mananc nimic dulce.

20+ "Bubu"

Mergi la inceput