Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bobita rabdare mult ca toate se vor rezolva, important este sa vezi ce se intampla cu sotul

Ama, da este aproape negru, ca si cand mananci spanac tot asa se face sau alta mancare de genul


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Ama am raspuns mai sus. Incerca sa papi portocala sau putina lamaie, patrunjel inainte sa iei fier si sa nu mananci lactate cu cateva ore inainte ca sa il asimilezi .
De la fier poti face si caca negru si pipi maro
Bobitzule imi pare rau ca treci prin atatea azi incerca sa te linistesti. Cu fratele cumnatului cel mai priobabil ac se rezolva de la sine daca zici ca e insarcinata prietena lui si nu trebuie sa te stresezi si tu suplimentar.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Diana, mi-ai raspuns inainte sa intreb

Bobitza, imi pare rau sa aud ca te-au napadit toate Tinem pumnii pentru sotul tau! Ca un sfat...daca vrei... Incearca pe cat posibil sa te incarci numai cu problemele tale si ale familiei tale (sot si viitor copil). Stiu ca suna egoist dar iti spun din proprie experienta. Eu m-am incarcat acum vreo 2 luni ingrozitor cu certurile dintre mama si sora mea si am plans ca fraiera pe la colturi, m-am agitat, m-a durut burtica, m-am enervat...fara folos...Si pe urma mi-am dat seama ca nu rezolv nimic...sunt adulte si pot lua decizii. Normal ca ne afecteaza ce se intampla cu cei dragi dar...pe cat posibil incearca sa limitezi, pentru Rebecuta

Doxy, te pupacim!

Delia, ms Dr mi-a recomandat sa iau in timpul unei mese la care nu pap lactate. De obicei il iau cand imi aduc aminte

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Anca, o imbratisare si pentru tine

Fetelor, apropos de scarbosenii, am si eu o intrebare pt care va rog sa ma iertati dar si pe dr mi-e rusine sa-l intreb Cele care luati fier, ati observat un scaun mai inchis la culoare de cand luati? Gata cu scarboseniile!

Happy Ama 26+ si Eva




Happy e normal pe mine ma avertizat medicul meu

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Doxy,draga mea, vezi partea plina a paharului...
stai la casa, ai timp sa te bucuri de soare, aer curat, sa-ti faci treaba in liniste, sa te ocupi de Rares si de bebelusa frumoasa ce va veni

Sunt sigura ca si financiar va veti descurca. Eu eram innebunita sa fac bani, munceam pe rupte sa vand, sa fac cat mai mult, dupa care am aj la concluzia ca linistea sufleteasca e mai importanta...cu cat ai mai multi cu atat vrei mai multi si uita sa ne bucuram de lucrurile simple.
De cand sunt gravi nu am mai vandut asa mult, deci implicit, am castigat mai putin, dar sunt mai libera, mai linistita, mai fericita pot spune.

Te imbratisez cu drag!

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobitule , asa mai vin si zile rele si zile bune...cu vesti te toate categoriile , hai caputul sus....

happy
si eu iau Fe si intradevar scaunul se inchide la culoare dar e normal Fe-ul oxideaza...

diana intradevar depinde mult de relatia dintre soti , oricum stiu ca va veni Ilinca si daca va semana cu mine cand eram mica adica spirt ...am pus-o





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Amalia, Olimp, ms

Deci daca pap lactate inainte/dupa nu se asimileaza, huh?! Eu l-am cam luat intre mese ....

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

mi-a dat sotul mesaj ca au decis sa mai scada salariile la toata lumea, dar sa nu plece nimeni deocamdata. Asta e! E raul cel mai mic, zic eu )

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Acum ma uitam intr un pliant de la lidl... din 15 aprilie or sa aiba " perna sustinere laterala" care e si pentru " postura corecta in timpul sarcinii " la 47 lei. Cred ca imi voi cumpara.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitzule Atat timp cat sunteti sanatosi si va intelegeti, veti gasi o cale

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput