Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~49~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Ce m-as face eu fara voi fetelor?!
Multumesc de pareri. Chiar ma simt mai vioaie acum.

Am vazut si eu Elyana ca cica consumul scazut de carbo determina aparitia nemernicilor cetonici. Eu zic ca nu ma privez de carbo (mai ales ca halesc cartofi destui...e adevarat ca nu prea mananc paine...).

Simcri, da, eram chiar nemancata cand am facut sumarul de urina! Ca dupa ce am lasat proba la laborator (si dupa ce mi-a luat vreo 3 seringi de sange) m-am dus sa imi iau ceva de mancare ca simteam ca ma prabusesc.
O astept pe doctora sa vad ce mai zice si ea. Pana vine ea o sa imi iasa si urocultura...poate o fi si vreo infectie (ma gandesc la proteinele alea din urina), vorba Elyanei.
O sa beau si mai multa apa, sa fiu sigura ca nu e vreo deshidratare de apar cetonicii astia.
Ca fapt divers, am vazut ca cetonicii apar si in caz de alcoolism. O sa raresc paharele de tzuica...glumesc desigur!


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Hellie se pare ca totul e normal in sarcina...
Hai nu iti fa griji, ca sigur e o chestie din aia normala, daca zici ca nu se oreleaza cu altceva. Nu uita sa papi, sa bei apa :)
Elyana si eu vreau sa iesim pume

Hai ca mi-am amintit de faza aia , scuze ca nu mai stiu cine a postat-o, cu datul hainelor inapoi in regula... Tare! M-a incantat , ma gndesc cum o fi posibil, haha , il tii pe copil de bibelou in vitrina ... Senzatie.

36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Vicky, sa stii ca si eu am candida (colonii frecvente) inca de cand am ramas gravi.Imi ies la fiecare recoltare de secretie, dar dr-ita mea mi-a spus ca imi da creme/ovule doar daca ma deranjeaza (scarpinat, usturat etc.). Si cum nu ma deranjeaza nu iau nimic. E doar secretia mai "generoasa" dar asta nu e un deranj...protejsleepul sa traiasca!!!

Flafi, Maddie.

Si daaa...si eu vreau sa fiu puma...mai ales pe la 40 de ani incolo. Ca parca era aia cu "cougar woman"...un fel de femme fatale, nu?! .
Am si eu desigur niste vargi...dar nu de la sarcina ci de la variatiile de kile din tineretea zbuciumata. Altele "noi" vad ca nu au aparut si le doresc nici sa nu apara

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Asa si cand va apuca grijile de vargate, dungate, dureri, probleme cititi lista asta http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_with_the_most_children
Cu femei care au facut armate de copii, recordul este de 69 copii nascuti de o rusoaica , da?




36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Hellie, chiar tare asta cu tzuica

Apropo de hidratare, ca sa iti dai seama daca bei destule lichide, urina trebuie sa fie mai decolorata (adica nu galben-galben)

Duamne, 69 de copchii... ar inseamna de craciun sa le iau cate o bomboana o cana de ceai si la culcare

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Mamicaa......

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Asa si cand va apuca grijile de vargate, dungate, dureri, probleme cititi lista asta http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_with_the_most_children
Cu femei care au facut armate de copii, recordul este de 69 copii nascuti de o rusoaica , da?




36+ cu Vlad Alexandru



29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Pana si astea sunt scumpe la 69 de copii

Citat:
citat din mesajul lui Elyana

Hellie, chiar tare asta cu tzuica

Apropo de hidratare, ca sa iti dai seama daca bei destule lichide, urina trebuie sa fie mai decolorata (adica nu galben-galben)

Duamne, 69 de copchii... ar inseamna de craciun sa le iau cate o bomboana o cana de ceai si la culcare

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Asa si cand va apuca grijile de vargate, dungate, dureri, probleme cititi lista asta http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_with_the_most_children
Cu femei care au facut armate de copii, recordul este de 69 copii nascuti de o rusoaica , da?




36+ cu Vlad Alexandru




Vazusem un videoclip, tot rusoaica, a nascut 10 copii la o nastere.
Phuaaaa, nu-mi imaginez cum poate sa fie asta


Dap' sa ai 69...


Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

33+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Asa si cand va apuca grijile de vargate, dungate, dureri, probleme cititi lista asta http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_with_the_most_children
Cu femei care au facut armate de copii, recordul este de 69 copii nascuti de o rusoaica , da?




36+ cu Vlad Alexandru



Neam de iepuroaice, rusoaicele astea! .
Si ca sa faci 69, inseamna ca a facut si cate 2-3 odata...ca altfel n-avea timp intr-o viata de om

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Bomboana hai treaca, dar cum ii tii minte? " bai tu ala din batatura, cum ziceai ca ti-am pus numele?"
Fetelor multa sanatate si voie buna

36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput