Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

amalia draga de tine , imi imaginez prin ce calvar treci , stiu cum te simti eu azi noapte am fost la fel pana pe la 3 dar eu am o bebelina nu doua , si te imbtatisez...

bobita bobita tu tot sorbi din cafeluta ...si faci pofta , glumesc ... , nu am incercat inghetata aia , dar la mine acum oricare e buna doar inghetata sa fie




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobita la cum te stiu pe tine nici in prenatal nu vei sta cumintica




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ama eu ma intreb daca e normal sa "salte " asa??
Betty se plange ca misca putin, noi de contrariul.Eu ma intreb cand dooarme oare??? cu toate ca dr mi-a zis ca ei dorm 20 min la 2h. Probabil nici nu imi dau seama cand mi se linisteste burta.
Bobitza asa fac si eu cand sunt singura , iar daca e si soare afara e jale....sunt si calare pe geamuri.
Amalia cand imi zici ca nu mai poti dormi, mi-am amintit de colega de salon , cand am nascut-o pe Denisa. A adormit in fund toata noaptea dinaintea operatiei.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Fetele asa mi-a spus o prietena si mai trag cu ochiul la odiseea de mai -iunie si am vazut si acolo chestia asta. Cand mi-a spus prietena am zis ca dar acum ca am vazut si la fetele de acolo nush ce sa cred. Prietena mi-a spus ca si explicatie ca bebe trebuie sa se obisnuiasca cu mirosul tau si din acest motiv pt ca il induci in eroare acum nush daca e asa.

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Dana la cat o sa mirosi a lapte si a branza , nu cred ca mai simte bebe parfumul.
Vorbea Milka acum.. :))

Acum poate ma credeti o nespalata..deci detaliez: Denisa sugea la un san si la celalalt stateam cu un prosop pt ca imi curgea ; noaptea daca sarea o masa, ma trezeam plina de lapte.
Stiu ca e recomandat sa te speli inainte de fiecare alaptare , dar nu am auzit nimik de parfumuri +deo.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Eu intru azi sa ma plang:

Doamne, ce ti-e lumea asta cateodata ... Eu nu am zis inca la multa lume, tot asteptam si rezultatele la teste, si oricum is departe de multi cunoscuti ... dar ieri am sunat o prietena (buna, zic eu) si i-am dat vestea, i-am zis bucuroasa ca am fost la eco si mi-au zis ca pare sa fie fata (ce mi-am dorit) ... La care ea: " ee... mai bine nu te bucuri asa, ca baiat era mai bine, fetele il iubesc pe tat-su mai mult, stii cum eram si noi, etc ... "
Am stat toata seara ieri bosumflata, la un moment dat ma intreaba omu ce am si eu "o sa te iubeasca bebelina mai mult pe tineeeeeee
Precizez ca tipa are si baiat si fata, poate are dreptate, poate nu, dar nu se zice asta cand vezi omul bucuros: ii zici felicitari, ce bine si atat ... Offfff . Cer asa mult la lume norme elemenatre de bun simt: vezi omul bucuros nu ii darami bucuria, il vezi suparat il consolezi. Punct.
Gata mi-am zis of-ul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Ele . Oricum nu cred ca voi renunta la spray pt ca nu pot. mai ales fiind vara totusi

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

azi sunt in forma...se vede ..nu? :D

Mess cu prietenele "bune" am patit-o si eu. Ma suna si ma intreaba daca am fost la eco,consult , etc, dupa care sa zica: "Dar ce te tot cheama atat la medic?? ca nu am auzit pe nimeni sa mearga asa des ca tine..." sau " poate iti da DD unul care sa urle si sa te tina treaza noaptea cum a fost al meu"

In afara de sot, mama si voi..nu mai zic nimanui nimic. Ca uite asa ne stricam zilele.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Eu am doar 19 sapt inca nu o simt decat vag tare... Aseara am cracanat castile (am citit la cineva aici) si i-am bagat muzica clasica. Si mi-a tras cateva picioare bune sa nu ma mai plang ca nu o simt: acuma asta nu stiu ce inseamna: ca i-a placut sau ca am enervat-o cu muzica clasica ?
Oricum macar stiu ca e ok si aude

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am ajuns si eu acasa si ma ia Raul de noua, si azi vine si Cosmin tarziu tare de la munca, asa ca o sa fiu in priza toata ziua...

Eu cu deodorant m-am dat intotdeauna, dar e adevarat ca la parfum am renuntat 6 luni dupa nastere. Fara sa-mi atraga cineva atentia in mod deosebit, dar asa am simtit. Dar deo roll, am folosit. E folosesc Nivea. Dar stiu ca sunt si roll-uri, fara miros, fara parabeni, etc.

Carmen, sarcina usoara in continuare!!

Elena, e normal sa ii simti si mai tare si mai finuti, eu cred ca depinde de pozitionarea uterului. Pe mine amandoi ma omoara cu miscarile, zi, noapte.
Si mai citisem ca daca sunt miscaciosi, asa tb sa fie pana la final si invers. Adica daca esti obisnuita sa miste mult, asa tb sa faca in fiecare zi. Dar daca sunt finuti nu tb sa te sperii ca nu sunt miscaciosi ca altii...

Amalia, incearca sa te ridici, poate se indura ale tale si se muta mai jos.
Eu acum teoretic mananc si Raul are 10 minute de desene si apoi il imbrac si mergem afara.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput