DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aloha,

Si eu sunt cu voi la vitamine ... de doua zile fac tantrum pe la Pinguini. Stiu, trebuia sa ma rezerv numai pentru subiectul asta, dar tanttrumul asta e ca lesinul, imi vine brusc si ma dau cu fundul de pamant acolo unde ma apuca ...

Ideea principala a nefericirii mele este ca MI-E FOAME. Cand nu mi-e foame, imi e rau, cand nu mi-e rau, mi-e foame ... stiu, nu spun nimic nou ... am repetat de atat de multe ori asta ca sunt in stare sa scriu MI-E FOAME cu ochii inchisi, fara sa ma uit pe taste..

Azi vitamine ...

Dimineata - 2 banane, o para

Lunch - legume sotate in ulei de la cantina + zacusca de acasa

Acum - jumatate de papaya

Stare: proasta

Pe interior - foame

Pe exterior - umflata ca un borcan

Speranta: minima

Venele: pe masa

Lama: la ascutit

Cantarul: nemiscat

Depresia: in floare

Invidia: pe toate slabele - huo !!!

Eu nu ma mut pe noua platforma decat daca ma impinge cineva cu forta - nu imi place, subiectul asta era pe pagina 3, l-am cautat si eu vreo 20 min.
Deci pana nu se inchide lumina, eu pe aici mor ...de foame - cap-zid-bang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Azi am mancat..tot vitamine....1 banana,1 mar ,o portocala.....
la ora 4 doi ardei copti cu rosii,seara salata de vinete simpla cu ardei.Am trisat cu 10 pufuleti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

....si eu am trisat nitel,am facut pt gasca o nebunie,un fel de strudel urias dar impletit nu rulat inauntru cu bucati de mere ,scortisoara si rom,a iesit o nebunie zic ei si am vrut sa vaz si eu (cica sa ma lamuresc daca mai e ceva de imbunatatit) :))))

Azi am avut o hiperaciditate ceva de groaza,cap,zid,bang.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Dupa ce am stat in umbra si am citit ce ati scris voi pe acilisa, intru si eu sa spun ce prostii am facut: duminica trecuta am inversat zilele si am mancat proteine...cica.Am mancat si proteine si amidonuri, si carbohidrati.(ranjet, zid cap bang...de doua ori).Am fost la cineva in vizita si avea niste prajituurriiii, nu am putut sa ma abtin.Am zis ca imi revin in cursul saptamanii, dar surpriza! Nu mi-am revenit ca am avut niste probleme mai grave in familie si am fost plecata cateva zile .Asa ca am mancat cam ce am apucat sa nu pic din picioare.De 2 zile am inceput din nou sa respect dieta, dar cred da am pierdut tot ce castigasem pana acum , adica m-am ingrasat la loc.Iar tiroida mea cand aude de slabit se da cu fundul de pamant si zice ca nu si nu...si imi da niste stari de dezagregare de imi vine sa ma arunc in fata avionului! (ranjet zid cap bang si alte alea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:


Deci trebuie s-mi strig fericirea.....s-au dus 3.5 cm din talie....si 2.5 din abdomen...sub linia buricului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada


Deci trebuie s-mi strig fericirea.....s-au dus 3.5 cm din talie....si 2.5 din abdomen...sub linia buricului...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Eu o sa dau telefon la aeroport sa imi aleg avionul in fata caruia sa ma arunc, ca imi aleg si eu un avion cu o destinatie mai exotica, Tenerife, Coasta de azur...ceva, ca doar nu o sa ma calce avionul de Poplaca, sunt totusi o doamna! Si tu cu fericirea ta o sa ma aveti pe constiinta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu plange.....ma alearga fiica-mea cate cinci ore ilnic..de pe la 16 pana pe la 21.....
Daca ai sta si tu intr-o fuga continua.....si ai manca disociat.....plus ca eu am tonus...muschii sunt tari,nu-mi atarna nimic....ma duc sa-mi iau blugi cu un numar mai mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu plange.....ma alearga fiica-mea cate cinci ore ilnic..de pe la 16 pana pe la 21.....
Daca ai sta si tu intr-o fuga continua.....si ai manca disociat.....plus ca eu am tonus...muschii sunt tari,nu-mi atarna nimic....ma duc sa-mi iau blugi cu un numar mai mic.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Trimite-mi si mie par avion copila sa ma alerge.Cu tonusul...mamica...de la o varsta se cam lasa (in jos) toate.Incepe sa mai atarne...una...alta, asa ca nu te mai lauda atat cu "neatarnarea"ca o sa inceapa sa iti treaca in cativa ani.Maaare misogin a mai fost Newton ala si astia il prezinta prin carti mare om de (ne)stiinta!Daca stiam ce repercursiuni o sa aiba descoperirea lui asupra fizicului meu, rupeam foaia cu lectia despre el din cartea de fizica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Elyda hai alinierea si tot inainte!Cea fost a fost ,nu mai poti schimba dar poti face totul ca la carte de acum incolo.

Dimineata am descoperit ca sotul ma saboteaza ,pune zahar la cafea,cred ca e ciuda pe mine si se razbuna.Spune ca el se ingrasa din cauza mea ,ca in fiecare zi il ispitesc cu cate ceva ,aseara a mancat ca haplea strudel si s-a vaitat juma' de noapte de burta:"vaca dracului ai mancat ca un porc ".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Pana apare Buflea sa se planga de madam Rina care o chinuieste ca amintirile (ranjet) , o sa ii tin eu locul.Valeu, valeu, ieri am ierbivorit toata ziulica, numai frunza verde loboda.Eu sunt mare amatoare de legume si fructe, le prefer in locul carnii, dar totusi dupa ziua de ieri as hali o friptura de pui cu tot cu gratar!Gratarul in ce zi pot sa il incadrez ?
Nu ma mai cantaresc , nu mai are rost din moment ce nu am respectat dieta.Mi-e frica sa ma urc pe cantar si sa vad cum o ia razna pe aratura si imi face praf stima de mine, asa ca ma duc sa bag niste smotru .
Zumba e pentru doamnele cu manichiura si silueta trasa prin inel care pot sa gateasca bunatati fara sa manance din ele (nu dau nume dar le spun ca ma inerveaza rau si ranjesc la ele) nu pentru femei cu simt de responsabilitate si lipsa de vointa asa ca mine! (multe ranjete,ziduri crapate si capete sparte)

Mergi la inceput