Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Am atipit 20 min si voi ati scris 4 pagini.

Ai mei sefi probabil s-au gandit sa nu se puna cu hormonii mei.
Si ma lasa sa fac cum cred numai sa nu aiba firma de suferit.

Paula tu ai facut analizele de trim 2 sau 3? nu ma pricep deloc la analize, deci tac ma cheama.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Hello fetele!!!

Olimp aici sunt gata fac prezenta . Imi pare bine ca te simti mai bn
Mbk si eu am avut candida si mi-a dat tratament canesten ovule si crema. Eu zic sa intrebi medicu sa nu iei u.
Fetele voi va plangeti ca aveti prea mare pofta de mancare si eu ca nu am . Au revenit greturile si nu prea am pofta de mancare.
Azi am facut curatenie in camera la bebe am lipit pe pereti stickere cu personaje din desene i-am pus patutu iar joi ma duc sa cumpar ce mai am nevoie. Mai ramane in mai sa iau cosuletul , dulapul si masuta de infasat. Apropo voi unde o sa ii faceti baitza??? In cadita lui normal dar cumparati suport pt cadita sau pe pat??? Multumesc si pupici
Edit: Olimp apropo cu spanacul sa nu exagerezi: Spanacul este considerat a fi o sursa buna de fier si calciu. Cu toate aceastea, spanacul contine si substante (printre care si niveluri ridicate de oxalate) care impiedica absorbtia de fier si calciu in corp. Din aceasta cauza spanacul trebuie consumat in cantitati moderate.
Desi in salata nu cred ca e o cantitate asa mare dar ti-am spus sa stii sa nu ma bati

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui MBK

Oy oy ! La Mine e mancarime- ptr Candida ce ati luat? Amaliaro tie ptr Candida iti daduse?

ambele mthfr heterozigote, pai 844 homozigota, Pai 675 heterozigota,PCO,Hashimoto



ti a zis medicul ca e candida?

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana mersi pt info cu spanacul , dar nu intra mult intr-o salata , gandeste-ta ca cumpar 500 gr de spanac si mamac din el 4 zile deci nesenificativ...

si tu sa ai grija caci nu sunt normale greturile la varsta asta a sarcinii....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Nu mi a Spus nimik Medicul- doar sa intrerup utro! Am mai avut Candida si Tot asa ma manca- mai grav chiar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Buna dimineata fetele mele!

Olimp, clujeanca mea iubita, imi pare rau pentru starea mahmura de aseara.

Azi dimineata am vazut rezultatele, mi-a iesit E-coli la urocultura. Simptome n-am, dr. de familie m-a chemat sa-mi prescrie antibiotic, ma gandeam sa merg in dupa masa asta sa recoltez si secretie vaginala ca daca e si acolo ceva sa iau un antibiotic potrivit pt ambele ... Ati avut careva dintre voi probleme de acest gen?


26+

bebitza


Eu am avut la sarcina trecuta ( la 35 de sapt)si am facut anibiograma si am luat antibioticul care mergea pe sarcina nu neaparat cel care mi-a iesit la antibiograma ca ala nu mergea in sarcina si la urmatoarea urocultura a iesit negativ.

Stefania 26+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stefania imi place poza ta din avatar cu fetita




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp pey si atunci sa o intreb pe doc??? Am intrebat pe un alt forum acum cateva zile de greturi si mi-au spus ca sunt normale ca pot aparea la orice varsta a sarcinii nush sa o sun pe doc sa o intreb? Ma gandesc ca a inceput sa imi fie asa rau de la lipsele care mi-au iesit la analize.

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Multumesc Ama, problema mea este ca dupa cum bine ma stiti eu am facut analiza asta asa de rutina fara nici un simptom, fara sa am nimic, daca nu o faceam nu stiam ... parca ma tem de antibiotic, dr. de familie spune ca pot repeta daca vreau dar ea crede ca nu are cum fi eroare de laborator... deci m-am ales acum cu alta dilema daca ca n-am putut sta linistita sa nu ma caut atata ...dr. zice ca nu-i ok sa las asa ca poate urca mai sus infectia si atunci e mai grav trebuie internare.

Oare ce saracia sa fac?

26+

bebitza



Iti spun eu ce sa faci: sa te duci la dr sa iti prescrie antibiotic si apoi repeti analiza, tot asa am facut-o si eu de rutina analiza ca nu aveam nici un simptom, din pacate netratata poate duce printre altele la nastere prematura.

PS. raspund in functie de ce citesc.

Stefania 26+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Fetelor bagati un vot?
Lucas, Sascha, Adrian, Noah, Elias, Daniel.
Numele de familie e Angyalosi



Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput