Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Paula am avut noroc chior ca mi-a zis ea ca o doare urechea si am prins-o intr-un stadiu incipient si sper sa treaca fara antibiotic, doar cu picaturi, L vorbeste f mult acum mai ales de cand am dat-o la gradi, ca altfel eu credeam ca-i dau maselele, tot se trezea si se foia noaptea, febra nu avea, nici muci, nmk, a venit otita asta asa din senin si mai are si la ambele urechi
Nici L n-a facut niciodata pana acum, chiar ma laudam ca macar pe partea asta stam bine

Olimp draga de tine ce te mai chinui si tu cu jobul, sper sa rezisti pana la capat cat vrei tu sa mergi, dar vad ca te ajung din urma toate; ai grija si nu te forta prea tare ca nmk nu e mai important decat bebe

Dariana nu te stresa prea tare cu mancatul si eu m-am bucurat ca n-am pus nmk in ultimele 2 saptamani cu spitalizari si alea (desi mi se parea ca da, tot la +10kg am ramas) si am bagat ca purcelusii de toate, KFC, inghetata la 12 noaptea , cioco si muuulti cartofi prajiti sa vedem dezastrul saptamana viitoare!!!



Happy Mom si S27+



Tot vroiam sa iti spun multa sanatate la pitica, sa se faca bine, asa vine cate o repriza de-asta de imbolnaviri repetitive, te inteleg perfect, de 2 ori a facut Teodora gastroenterocolita grava cu internari la Pedi II Cluj (de cate 10 zile)si otita a facut de vreo 3 ori, dar va veni si soarelepe strada voastra. Asa este acum mai ales in colectivitate, prind tot ce apuca.

Stefania 26+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Betty si eu am facut infectie in sapt 36 (a 2-a oara in sarcina cu Clara) fara pic de simptome. Au descoperit la controlul de rutina. Ptr ca luasem deja antibiotic mi-au facut antibiograma si mi-au dat ceva la care sa reactionez dar sa fie permis si in sarcina. Si ptr ca la nastere mi s-a rupt apa si a durat 37 de ore distractia m-au bagat iar pe antibiotic. Rezltatul a fost o alergie de toata frumusetea cu pete mari pe tot corpul dar macar a fost la mine buba si nu la Clara.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicaa

Fetelor bagati un vot?
Lucas, Sascha, Adrian, Noah, Elias, Daniel.
Numele de familie e Angyalosi



Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +



Noah pe primul loc iar pe 2 Sascha

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

monica imi place Noah si Adrian ...

dana intreaba dr de greturi si lipsurile din analize , dar poti si pe cel de familie...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

am ramas in urma la problemele cu sarea, eu folosesc cam multa sare, nu pot manca de exemplu un castravete daca nu pun sare pe el, tb sa am sarea pe masa ... offf ... Este aici un inlocuitor de sare:
LoSalt is a salt substitute, made from 66% potassium chloride and 33% ordinary table salt (sodium chloride). oare ar fi mai bine sa folosesc de asta ? Cine le are cu chimia ca mie potasiu si sodiu nu imi zic mare lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui MBK

Nu mi a Spus nimik Medicul- doar sa intrerup utro! Am mai avut Candida si Tot asa ma manca- mai grav chiar

ambele mthfr heterozigote, pai 844 homozigota, Pai 675 heterozigota,PCO,Hashimoto


Permite mi sa iti dau un : mergi fati analize si nu mai cere sfaturi dupa urechie ai o sarcina PRETIOASA SI OBTINUTA FOARTE GREU nu aici si asa vei gasi soluti pt problema ta nu se merita sa risti

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Mie mi-a zis dr de familie ca dupa ce implinesc 7 luni sa iau Fe care oricum este mai mic in sarcina sa se poata asimila mai bine, Fe se asimileaza mai bine cu vitamina C iar de Calciu mi-a zis sa iau doar dupa 8 luni si mi-a recomandat sa iau vitamina D3 in ultimele 2 saptamani de sarcina, ma rog nu am intrebat de ce si nici nu am dat un search.

Multumesc Olimp, sanatate multa iti doresc, mi-a facut sotul cadou tricoul acela si mi-a facut cateva poze.

Stefania 26+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:



Amalia, vroiam sa iti zic cum a fost la mine cu simptomele inainte de nastere dar in special cand am avut iminenta de nastere prematura, dar bine ca a trecut asa ca nu isi mai are rost raspunsul.

Stefania 27+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stefania asa am primit si eu recomandarile , acum iau Fe , dar Ca nu cred ca voi putea lua sa nu imi provoace contractii , vit D ajuta la fixarea Ca-ului...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Cum iti dai seama ca ai lipsa de fier???

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput