FIV cu ovocite donate Cap45

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cezara68 spune:

Va multumesc pentru incurajari. Tratamentul l-am urmat corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Sandy la concluzia asta am ajuns si eu,e logic,dar tot o sa-i trimit maine o scrisorica dr.sa-mi confirme si sa pot sa ma apuc de bagaje
Cezara eu o sa incep pe 18 estrogenii,deci o sa fiu ziua 15 la punctie.Iti zic si tie sa te linistesti,e bun tratamentul,din moment ce ai facut injectia sistemul este la repaus total,se va trezi o data cu estrogenii.Uite ca mie nu mi-a zis sa fac ecograful,alta belea
Mirivili,mai e putin Iti dai seama cum o sa stam cu ochii pe voi.
va pup dragelor,o zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Neata fete vesele!


Mirivili, multumesc mult, am notat schema
De la ce farmacie se pot cumpara granulele?
Sunt cu ochii pe tine si pe Miracol

Sandy, am tras cu ochiul la babute si am vazut ca esti blonda aluna

Daniela , Cezara , mult curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

Daniela, Cezara, ce putin mai aveti! Eu nu stiu ce sfat sa va dau decat acela de a urma trtamentul dat de ei, ca stiu mai bine. Eu de abia l-am inteles pe al meu, asa ca...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Buna dimineata fete dragi!
sandy,eu inainte de ET nu am facut masaj insa am facut dus timp de 15 minute inainte cu vreo jumatate de ora de a merge la clinica tot in ideea de a asigura o mai buna vascularizare a uterului.Ca a functionat sau nu , nu stiu sa-ti spun.
Sunt cu pumnii stransi si cu sufletul alaturi de tine.Doamne Ajuta !!
danah uffff , e asa de bineeee,sunt usoara ca un fulg.
tusferi , sa-ti traiasca mamarutzele si sa va aduca numai bucurii.
irilac , bine draga mea , asa am sa fac desi nici eu nu prea vreauuuu .....
miracol,miriviliDoamne Ajuta !!!
mirivili , eu am platit cu cardul.Am schimbat in tara in contul de card suma in euro de care aveam nevoie si in Brno am platit cu cardul.
Am avut la mine 2 carduri,unul pe care aveam suma de 3500 euro pe care trebuia sa o platesc la clinica si unul pentru cheltuielile curente (benzina,mancare etc).
Many bani
ivisor ,yupiiiii … ce tare ma bucur ca ne-ai scris.
FELICITARI !!!

Sa va traiasca micuta Maria, sa fie sanatoasa si mancacioasa si sa va aduca numai bucurii.
daniela,cezara si eu zic sa incercati sa va linistiti ca totul o sa fie bine.Aveti incredere in cehi,au mare experienta si sunt convinsa ca tratamentul este personalizat si exista o rezolvare pentru orice situatie aparte care apare.

11+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Neata la fetele vesele si dinamice

Daniela si Cezara faceti-va linistite bagajele; intrebati-i pe cehi daca aveti nelamuriri ca e rolul lor sa va ajute.

Cezara si la tine e valabil ce i-am zis Danielei; ovarele si uterul tau sunt in reapus acum dupa depot si cand iti incep ei alt tratament probabil edstrogenic endometrul tau se va comporta in consecinta si va pregati cuclcus pt 9 luni pt bebe

Eu nu am facut nici un eco de verificare ci direct in ziua punctiei donatoarei, dara daca sunteti nelinistite va puteti face eco la aprox 7-8 zile de la inceprea esttrimax/estrofem...in functie de asta vi se poate ajusta doza pt un endometru numai bun.

Faceti activitati relaxante sa va treaca incordarea si sa deveniti ultraZEN

Miri
sa vezi ce garsuni o sa ai de pus la culcus
Miracol va veni la fel cu vesti minunate

Needa da sunt aluna acum, ca acum eram un blond saten, da am combinat 2 vopsele si mi-a iesit exact ce mi-am dorit...v-am zis ca sunt in perioada in care toate se aseaza sa-mi mentin ZEN-ul

Wish, Amalia, Danah
pup gravidutele noastre sustinatoare si mereu langa noi si Doamne ajuta sa fie cum ziceti voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara68 spune:

Pe schema de tratament pe care am primit-o,apare :ultrasound control in data de 26 Aprilie si dimensiune endometru. Dupa control le trimit rezultatul. Daca dimensiunea e sub 9 mm atunci trebuie modificata cantitatea de estrofem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

hellou,hellou,
fete nu ne certati ca suntem linistite si Zen

Oare in camerele de hotel au seif ? Voi ati avut?

Cezara incearca sa iti activezi pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Ivisor, felicitari!
Am nascut in aceeasi zi! Si pe fetita mea o cheama Maria...
Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui needa

Mirivili, multumesc mult, am notat schema
De la ce farmacie se pot cumpara granulele?

La mine in oras nu sunt decat putine farmacii bine aprovizionate cu remedii homeopate. Nu ramane decat sa incerci la o farmacie mai mare, poate te indruma de acolo. Am vazut ca la unele farmacii Ecofarmacia sau Helpnet e posibil sa gasesti. Depinde de localitate si cerinta.

toate fetele.

Mergi la inceput