FIV cu ovocite donate Cap45

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Daniela big kiss si eu da am avut seif la hotel, cam peste tot pe unde am mers de la 3*+ in sus.
Asa va vreau linistite, happy si ZEN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Am vazut ca sunteti stresate de grosimea endometrului.La mine povestea a fost cam aiurea caci cu 8-9 zile inainte de punctia donatoarei am avut un ciclu in toata regula,iar cu 6 zile inainte de punctie aveam abia 4,5 mm endometrul.Si totusi am ramas pe 3 E strimax.In ziua punctiei aveam undeva la 7-7,5mm endometrul si in ziua transferului,dupa ce mi-au crescut estrimaxul la 4 pe zi caci incepusem iar sa sangerez,am reusit un endo de aproape 10mm ,grosime suficienta au zis ei pentru reusita cu gemeni.Au fost foarte siguri pe ei si au reusit sa-mi induca si mie sentimentul ca voi reusi.Sunt adevarati profesionisti.Mergeti linistite pe mana lor si nu va mai sttresati atata sa aveti endo in tara de o anumita grosime ca o vor regla ei daca e ceva in neregula. Eu sunt cel mai bun exemplu.
Miracol,Mirivili bafta
Wish ma bucur inca odata ca esti bine.
Sanddy mai ai putin si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

danah si eu ma bucur din suflet vca sunteti bine.
Estrimaxul l-ai eliminat incepand cu saptamana 12 de sarcina integral si progesteronul doar partial?


11+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Neata fetele!
Tin pumnii fetelor care sunt in focuri zilele urmatoare si nu numai!
Sunt pe fuga si nu am timp sa va scriu la fiecare in parte.
Ma bucur ca proaspetele mamici au intrat sa ne salute si sa ne anunte ca sunt bine si ele si bebeii lor.
Presimt ca vor urma numai vesti frumoase!
Eu sunt vesela si optimista si va pup din zbor! Sunt calare pe barza!!! Muah! Week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Salutare si pupici pe ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna dragele mele...
Mai am cateva ore si intru oficial in concediu...e cel mai asteptat concediu din ultima perioada!!doamne ajuta!

Ivisor,felicitari draga mamica!!sa iti creasca printesa mare si cuminte si sa va bucurati de ea!!
Multumesc tuturor pt sustinere...sunt f ZEN...linistita si increzatoare ca totul va fi
bine!!
Eu la ambele transferuri am avut endo frumos de 11,4. si de 11 la Fet!deci nu imi.fac probleme pt el deloc...ma rog la Dumnezeu doar sa avem puoti puternici si sambata viitoare sa ducem acasa cu noi doi grasunei!
Mirivilii,cum.esti?
Eu maine imi.incep bagajul...duminica dupa masa zburam.spre Grecia!!!o sa va dau de veste cum ajungem si luni dupa consultatia cu Dr Mamas!!
Va pup pe toaye si va doresc un.sf de saptamana reusit!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miracol Doamne ajuta sa te intorci mamica si Miri la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

miracol acum cred ca ti-au mai ramas si mai putine ore de serviciu si uite ca se apropie cu pasi repezi si ziua mult asteptata.
Sunt sigura ca totul va fi bine si eu abia astept sa vii cu vesti bune, asa ca iti urez din suflet drum bun si sunt cu pumnii stransi alaturi de tine.
Doamne Ajuta !!!

12+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amaliaro ce faci mamicutzo, cum esti , cum sunt printesele?


12+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Salutare pe ziua de azi!

Eu am avut treaba, m-am ecografiat sa vaz ce mai e pe la dansa.
Si pe partea dreapta e o formatiune cu suspiciune hidrosalpinx/aderenta...eu am avut chist endo pe ovarul drept, operat laparoscopic.

Mi s-a recomandat HSG..iar daca e intr-adevar hidrosalpinx sa fac laparo cu clipsare trompa( eu as vrea sa scap cu totul de trompetzica, cred ca e mai sigur asa).

Ce clinica privata/medic imi recomandati pentru HSG/laparo?
Orice sfat/parrere e mai mult decat binevenit

Eu am facut laparo la un spital de stat, dar dr mea e plecata pana in oct, si nu vreau sa ratez
barza de august


Ma gandesc ca si daca fac in iunie laparo, daca e cazul, pot merge in august, nu?

Miracol, Miri
, pumnii stransi pentru voi.

Mergi la inceput