FIV cu ovocite donate Cap45

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna fete!

Mirivili
, multumesc de info. Nu am luat niciodata tratam pentru tiroida.
O sa vad ce zi si cehii.
Felicitari pentru cele 9 ovocite

Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Miracol sa fie cu lipici
Mirivili mai ai si tu putinBafta
Sandy te astept si pe tine cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Wow! Ce de vesti bune!!!! Doamne ajuta fetele sa fie totul asa cum va doriti!
O saptamana frumoasa va urez la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miri, Needa, Danah, Daniela, O luptataoare, Iri multi si Doamne ajuta!
Multumesc pentru gandurile voastre bune

Eu probabil o sa intru intr-o perioada de pauza de forum asa ca va pup pe toate si va doresc din suflet numai si numai bine.

Sa ne auzim cat mai curand cu multe multe vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Mirivili, felicitari si tie. Sa dea Domnul sa se fertilizeze toti.
Sandy, mult succes si din partea mea. Sa nu stai departe de forum mult timp, te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sandy, Miracol, Mirivili, multa bafta!!! Sa veniti cu vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:


Buna fetelor!
Vesti bune avem : 6 embriobi grasuni sunt pe drumul cel bun!!
Mirivilii hai si tu cu vestile bune!!!
Sandy multa bafta si tie!!sa fie cu mult lipici!!
Suntem f nerabdatori sa vina ziua de sambata!!va pupicesc pe toate si va multumesc pt sustinere!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TRISTA45 spune:

Buna,

Urmaresc acest topic aproape de la inceputurile lui deoarece pe Mami_vreau o cunosc personal.Cu ea si cu inca doua fete foarte dragi sufletului meu ,Samira33 si Adipapazi,am fost colege de FIV la Budapesta.
Pe forumul Despre copii am descoperit niste fete cu suflet mare care poarta o lupta crunta si nedreapta cu infertilitatea.
M-am bucurat odata cu reusitele voastre si m-am intristat pentru cele ce nu au reusit inca.
Scriu acest mesaj in special pentru fetele de varsta mea sau apropiate, pentru ca eu am cautat foarte mult pe forum daca cineva in situatia mea a reusit si din pacate nu am gasit .
Pe scurt povestea mea este urmatoarea:
In urma cu aproape 5 ani mi-am pierdut unicul fiu,in varsta de 22 de ani.Totul s-a naruit in jurul nostru pentru ca esenta existetei noastre a disparut intr-o noapte de mai.Dupa un timp in care refuzam sa credem ce ni s-a intamplat si ne-am razboit cu divinitatea,ne-am dat seama ca independent de vointa noastra va trebui sa ne ridicam si sa mergem mai departe.Singurul tel ,pe care l-am vazut noi,de a merge mai departe era un copil.
Cum nu mai eram la prima tinerete au inceput indelungi si stresante tratamente hormoale care din pacate nu s-au soldat cu rezultatul final astepat.
In urma cu 1 an am hotarat sa incercam cu ovocite donate la Reprofit Brno,gratie lui Mami_vreau care a deschis acest drum si careia vreau sa-i multumesc.Prima incercare a fost in iunie 2012 din pacate nereusita iar cea de-a doua in octombrie 2012 care a fost cea cu reusita.
Astfel incat acum sunt insarcinata in 29 desaptamani si ma rog sa duc sarcina cat mai aproape de termen si sa nasc un copil sanatos pe care sa-l pot calauzi in viata cat mai mult posibil. Deci am ramas insarcinata la 48 de ani si voi naste la aproape 49 de ani.
Motivul pentru care nu am avut prea multe interventii de la crearea userului este ca mi se parea ca sunt o intrusa,nu facem parte din aceasta lume dureroasa ,pentru ca fusesem binecuvantata cu fertilitate iar eu din ignoranta nu am beneficiat de ea.

Imi pare rau daca am postat un mesaj foarte lung.
Va doresc ca toate sa va tineti copilul dorit in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Sandy, iti respect dorinta si am sa ma rog pt tine si celelalte fete sa reusiti! Abia astept sa vad mesajele voastre optimiste!
Trista, nici n-ai idee cat de bine mi-ai facut cu mesajul tau! Iti multumesc din suflet! Imi pare rau ca ai trecut printr-un mare necaz si nu pot sa spun decat ca de acolo de Sus, esti iubita si ocrotita de 2 ori: o data de Dumnezeu si a doua oara de fiul tau! Felicitari pt. ca ai avut curajul sa mergi mai departe. Iti doresc sarcina usoara si Doamne ajuta sa traiti fericiti si sanatosi alaturi de minunea voastra!
Miracol, sa fie cei mai buni si lipiciosi! Sper sa se ia de la Amalia si sa te intorci cu 2! Eu asa iti doresc :-*
Anuntul nr. 2: ofer GRATIS carnete tip || (2 liniute roz) pt. condus berze! Hai, calare pe ele fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Trista nu ai de ce sa te scuzi, fiecare are povestea ei si durerea ei. Nu putem face comparatii. Va felicit ca ati mai avut curajul sa o luati de la capat. Nu stiu cati in locul vostru s-ar mai fi apucat sa faca asta.

Mergi la inceput