FIV cu ovocite donate Cap45

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa iti trimt PM. E fb daca te-ai gandit sa iti scoti de tot trompa ca daca are hidrosalpings chiar si cu clipsare risti sa ajunga lichid toxic la bebe si sa omoare embrionul.

Eu ma facut histeroscopie la promed, la dr bolinitineanu dar fac si laparoscopie.
O alta varianta pe care pot sa ti-o spun e la regina maria.
In loc sa faci HSG care te expune la radiatii, mai bine fa direct laparo (ca se poate si interveni in aceeasi procedura si nu te anestezieizi de 2 ori)sau intai histersonografie cu substanta de contrast si eco (nu e cu expunere la radiatii, dar nu se poate face si eliminarea trompei in cadrul procedurii)
Se vede doar daca sunt infundate si daca sunt inflamate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Miracol Drum bun spre gravideala! Astept vestile de la tine cu sufletul la gura. de la mine pentru dr.Mamas, pana ma vad cu el. Si pentru Amalia si printese.
Sa profitati de concediu pentru ca e ultimul pe care il faceti fara . Sa ne intalnim cu bine acolo! O sa fie inghesuiala in avion la intoarcere de la atatia grasunei si lipiciosi

Amalia Iti trimit cu Fii pe faza cand aterizeaza.

needa Si eu sunt de aceeasi parere cu Sandy ca n-are rost sa mai faci HSG ci direct laparoscopia. Si mai cred ca iunie e OK dar dr. de la Reprofit l-ai intrebat? Recomandari de clinici nu am sa-ti dau. Am facut la spitale de stat. Bafta sa iei cea mai buna decizie care sa-ti implineasca visul.

O_luptatoare pe unde tot alergi?

cezara Cum esti?

danah Interesanta treaba cu endometrul. Despre endometrul meu dr. Mamas crede ca va creste ca un cozonac ca sa fie culcus 9 luni pentru BBi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Am mai povestit despre hidrosalpinx in capitolele anterioare,dar mai spun odata pentru ca nu as vrea sa mai treaca cineva prin ce am trecut eu.Clipsarea o faci degeaba,e o prostie pe care eu am inghitit-o.Daca vrei sa faci ceva bun scote de tot trompa,oricum daca e bolnava nu te ajuta cu nimic.Si o optiune buna sa te operezi e la cehi,pretul nu e mare,sa-ti faca si histero si sa stie si care e treaba cu tine.Eu asa am facut si nu regret nici o clipa,nu se compara cu nimic din Romania.Am facut laparo la ei in octombrie si pe 14 ianuarie am facut transferul.Nu au vrut sa-mi faca transferul pana nu scap de trompe,asa ca e mai bine sa le spui toate problemele si vin ei cu solutia.
Wish am terminat Estrimax in sapt 13.Utro iau si acum dar 4 pe zi si cred ca asa o sa raman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:


Danah ce bine ca ai facut asa si uite acum ce comori ai in burticuta
Si eu am facut anul trecut histeroscopie la cehi si anul asta aici la promed. Nu pot sa spun ca a fost vreo diferenta de tratament sau conditii. In ambele situatii am vazut dupa aceea filmuletul cu rezultatul.
Singurl avantaj la cehi e ca vad ei direct ce ai acolo, iar aici daca faci avantaj e ca te costa la fel in jur de 300Euro (pe mine atat m-a costat cu tot cu endo injury) mai putin drum si cazare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Mirivili, v-as spune pe unde alerg, dar imi dezvalui prea usor identitatea :). Cert e ca stau cu gandul la voi si abia astept bebeii!
Needa, si eu consider la fel sa faci laparo, lasa-l naibii de HSG ca si-asa e dureros (eu deja am 3 la activ). Ai putea face histero+laparo in aceeasi interventie, sper ca la asta te gandesti si tu, daca tot treci printr-o anestezie+ spitalizare si altele.
Grecoaicele mele dragi, cand auziti "cioc-cioc" de la gemenele Amaliei sa le dati cate un pupic si din partea mea :)
Sandy, cat mai e pana la ziua cea mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

O luptatoare nu stiu inca. depinde de ziua ovulatiei, de asta acu' stau, astept, ma analizez si ma relax sa imi mentin Zenuiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

fetele va pup din nameti ,da,da.. ninge,azi si maine zapada,gheata si tot tacamul
Danah intr-adevar stiu ei ce fac
Sandy ai grija sa nu vii cu tripleti
Amalia sper ca te simti bine si ne urmaresti din umbra
Miracol,Mirivili drum bun fetelor,bafta multa si sa va intoarceti cu burticile pline de bebei,Doamne Ajuta.

ma duc sa ma dau cu sania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Salutare
Eu noaptea nu dorm nu am somn eu si ConecteR
Daniela sunt bine sunt doar in pregatiri ca imi vin mosafiri din tara

ia uitati ce medic destept am :http://www.iutpi.eu/

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Multumesc fetelor pentru info!

Va invit la o

Sa aveti o zi minunata, cu mult soare, va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetele va salut si va pup cu drag pe ziua de azi

Daniela tu si Lara ce ma luati cu tripletii, dar nu am nici o sansa de asa ceva ca nu cred ca rezista toti la dezghet Ar fi chiar de necrezut asa ceva mai ales in cazul meu
Dar ce-o da DD aia o fi bun si pentru noi

Tare cu zapada; eu insfarsit sunt incantata ca e cu adevarat primavara, totul inverzeste si infloreste

Amalia pupici pentru tine si buburuzele tale care te tin treaza in noapte

fete va pupic pe toate

Mergi la inceput