Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, si eu destul de repede am trecut la balerini. Cica nici astia nu ar fi mama sanatatii dar ...asta e...Eu am observat ca mi se intareste burta daca stau pe tocuri. chiar ma gandeam ca pe la sfarsitul lui mai am o nunta si voi vrea sa pun si eu un toculet. sper sa mai stiu sa merg

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

joy imi pare bine ca esti impacata cu hotararea pe care ai luat-o si sunt convinsa ca nu fost una usoara ...oricum te imbratisez si te admir deopotriva..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Te pupam si noi, Jo. Oricum nu pentru intrebari de genul asta trebuie sa iti faci griji. Fa-ti griji sa iti pui la punct viata pentru ca un parinte multumit cu propria viata si propriile alegeri va sti ce sa zica si cand sa zica ceea ce trebuie si va conta mai mult pentru copiii sai decat 2 parinti nemultumiti care vor in fiecare minut al fiecarei zi sa faca din r***t bici care sa mai si pocneasca.

Alina 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Joy , te pup si-ti doresc multa forta pe mai departe, fiecare stie ce in casa lui. Eu am fost pusa la zid fara sa fiu insarcinata, dupa 7 ani de relatie. Un om nu-l cunosti niciodata perfect


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Delia, merci de complimente. Ideea cu balonul a fost a mea, tre sa recunosc. El se juca cu el si eu vroiam o poza... asa mama asa fiu.

Rodica eu cand am musafiri si mi-e lene sa gatesc, fac cartofi cu pulpe la cuptor. Curat cartofii, ii tai in 4 pe lungime, condimentez si ai asez in strat pe tava cu ulei, iar peste ei, pin rondele de ceapa, apoi pulpele de pui condimentate si unse cu maioneza. Poti sa ungi si cartofii cu maioneza. Se face usor si e fff consistent, nu ramane nimeni flamand . Si am platouri cu aperitive gen mezeluri si cascaval. Si platouri cu legume.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oanka ai scapat si de piticul care iti dadea apa sa bei ...

happy
si eu am sambata botez la fetita varului meu si sincer pe langa faptul ca nu stiu cu ce am sa ma imbrac dilema este cu ce ma incalt , au inceput sa mi-i se unfle picioarele si sunt convinsa ca nu as rezista in pantofi oricat de buna piele ar fi in ei ..fara sa nu ma stranga la un moment dat..sunt in dificultate , sa nu mai spun ca am fost la un magazin de gravide si am probat cea mai mare marime de rochite disponibile de pe stoc si aratam ca un cartabos numai bun de pus la fiert , m-a si pufnit rasul...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

uitasem sa scriu ca a revenit si raceala, sper sa scap mai usor data asta, eu am fost cea ce se dadea de ceasul mortii acum 3 saptamani, cand tuseam pana ma scapam pe mine. nu stiu cum am reusit sa ii deschid bratele pt a doua oara, trecem si peste asta

ceva reduceri au la fox la body-ri NB, am luat 2 asa frumusele, incep si eu sa nu mai rezist tentatiei de a nu cumpara hainute. am pus ochii si pe o rochita pt scos bebeluna din maternitate

eu sunt f nerabdatoare sa nasc mai repede, sa imi tin puiul in brate. aseara imi puneam singura intrebari de genul daca imi voi reveni repede dupa nastere, la prima sarcina am fost ca o gazela 9 luni, si repede m-am pus pe picioare dupa nastere. acum am fost pinguin greoi si ma gandesc cu groaza daca si recuperarea va fi mai lenta, caci ma urc pe pereti fiind si singura, fara ajutor

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
24+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Happy, descrierea facuta de tine corespuunde perfect cu ceea ce simt.
Nu cred ca este ceva iesit din comun, de aceea nici nu am dat fuguta la spital...
Ma gandesc ca atat timp cat si voi , cele cu sarcina mai avansata, ati trecut prin asta,nu e cazul sa ma panichez.
Cred ca asa cum ziceati, am cam exagerat cu alergatul in toate mallurile si la toate targurile , iar acum ma resimt. Lasa ca ma refac sapt asta cat stau acasa cumintica

Olimp, ma bucur ca-ti place salata de spanac! Papa cata poftesti ca nu ingrasa si a ff hranitoare!

Oana, ma bucur ca ai intrat sa ne dai vesti.

Rodica, eu cand am musafiri si sunt pe fuga, bag repede la cuptor o tava cu friptura de porc, cu vin si muuuulte mirodenii, la foc mic,sa se topeasca in gura,
alta tava cu cartofi cu curry si rozmarin si fac un caston mare cu salata si gata! Nu au fost plangeri niciodata, e satios si rapid de facut

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Joy, lumea comenteaza oricum. Si daca stai si suporti, si daca divortezi, si daca iti merge bine, si daca iti merge rau. Gura lumii nu se opreste niciodata. E foarte bine ca ai familia care te sustine iar copiii reprezinta cel mai important motiv pentru a lupta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

bobitza am fost prin zona, v-am tot citit, dar incerc sa termin de pictat o icoana, sunt de 2 saptamani in lucru cu ea si tot parca mai gasesc cate ceva de retusat.
ti-am zis pana acum cat de mult iti admir starea de spirit? mereu happy, plimbareata, optimista. ai adus zambetul pe buze de multe ori pt mine si iti multumesc public pt asta.
si cand vreau sa ma plang de cate ceva, gandul imi zboara instant la amalia care toate la rabda si indura cu stoicism pt buburuzele ei, si imi vad de treaba :))). cand stiu cat am luptat sa am pt a doua oara burtica, parca e strigator la cer sa ma cain, dar compar des cu ce am trait la prima sarcina. sunt nevorbita, asa ca puteti arunca cu rosii

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput