Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Iriss esti o burticuta superba!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Fluturash felicitari pt sora ta.

Buburuza bravo tie pt ambitie ca poti tine regimul. O sa fiti bine si asta e cel mai important.

Madd ai grija de tine, fa lucrurile mai usor , nu te forta ca mai ai timp destul sa termini cu renovatul.

Elyana iti tin pumnii sa rezolvi la ambasada si scapi de o grija.

Flafi ma bucur tare mult ca esti mai linistita si ca ai parte de dr profesionisti care sa se preocupe intr-adevar sa iti fie bine si fizic si psihic.

Eu azi am fost la eco.Avem aproape 1 kg, restul masuratorilor sunt bine suntem in grafic, IR-urile foarte bune. Contractiile s- au potolit, le tinem sub control cu gynipral si no spa. Imi place tare mult de dr, in primul rand pt ca are rabdare sa imi explice ce se intampla si ce masuri se pot lua si ce implica ele. Cred ca m-a vazut mai panicoasa si atunci are grija sa ma linisteasca. De la 30 de saptamani mi-a indicat repaos total la pat. Sincer mi-a fost frica sa intreb ce inseamna total. Total in sensul ca mai pot iesi la cumparaturi o data pe saptamana, ma mai pot duce la un epilat etc sau total in sensul de consemnata in casa la orizontala. Sper din suflet sa nu fie a doua varianta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Flory, sper sa fie un repaus mai relaxat. Oricum, important e ca bebele sa fie sanatos si sa stea cat mai mult in burtica.
Epilatul cu ceara nu favorizeaza contractiile? Eu n-am mai avut curaj sa testez. Pe picioare folosesc aparatul, caci nu-l simt aproape deloc, cel putin de la genunchi in jos. Iar inghinal.. din pacate a trebuit sa recurg la bic.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Lily, te poti epila fara frica. Eu nu am avut probleme niciodata.

Flory, curaj, o sa fie bine!

Flafi, imi place ce citesc despre doctorul tau :). Ramai in spital pentru injectii?

Eu azi am facut ultimele cumparaturi pt bb : masuta de infasat, un bibe de la tommee tippee (closer to nature), o bomba de apa termala in caz de nastere cu prelungiri. Am umblat toata dupa amiaza, asa ca seara am fost ko.
Ieri am dormit toata ziua. Mi-am dat seama ca nu imi luasem fierul de vre-o 3 zile, si sigur asta era.

Maine merg cu Maya la analize pt alergie. Uff, am emotii. O sa mergem la un laborator specializat in copii. Cum o sa fie cald si bine, facem o plimbare prin centru :).


Vicky, Printzesone and BB (36+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Neatza!
Flory felicitari pt eco sa iasa bine mereu. Repaos total cred ca asta inseamna sa stai in pat si atat. Sper din tot sufletul sa nu fie nevoie, dar pana atunci e bine totusi sa faci efort minim.
Vicky multa bafta cu Maya
Lillyas- felicitari pt achizitii spor la treaba :)


Edit: injectiile le fac in sat cu asistenta medicala de la gradi :) nu enevoie de spital.

36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Buna dimineata!
Vio, Maddie multumesc pentru aprecieri
Flafi, ma bucur mult ca lucrurile sunt bune
Nu-mi vine sa cred cand vad burtici atat de aproape de ... marea intalnire. Asta ma face sa-mi dau seama ca si pentru mine se apropie momentul. Deocamdata am experimentat un pic de panica, fiindca am avut niste dureri in zona operatiei. Sper sa nu fie probleme. Pe de alta parte nu pot sa stau in pat, ca parca nu pot nici sa respir.
Azi e un pic de soare la noi. Sa aveti toate o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

'Neata !
Flafi mersi pt informatiile despre control !
Ce bine ca s-au hotarat sa-ti dea injectii de facut ! Asteptam sa vedem cand incepem incurajarile pentru nastere !
Flory ma bucur ca bebe e bine si castiga in greutate dar cred ca daca ti-a spus medicul repaos ,tu trebuie sa asculti ,lasa celelalte treburi pentru mai tarziu ,poate se inchide colul in urma repaosului si mai faci apoi ce mai e de facut.
lillyas felicitari pentru achizitii si pentru semnarea contractului !
Apropo Hellie si Madd voi ati reusit sa semnati ?


Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Buna dimineata.
Mama, cate-ati mai vorbit de cand n-am mai intrat. Am citit si eu asa, printre randuri sa nu raman in urma cu noutatile.
Fluturash, felicitari pt nepotel/tica.
Lilly, sa va bucurati de noile achizitii.
Flafi, ma bucur ca ne-ai impartasit experienta ta cu anestezistul. Doamne ajuta sa fie totul bine.
Elyana, bebeii tai sunt tare simpatici. Sper sa rezolvi cu ambasada.
Eu am fost anuntata ieri ca am castigat un curs prenatal, in urma unei tombole la care m-am inscris la babyboom. (cred ca am fost singura participanta, de am castigat tocmai eu ), asa ca desi nu vroiam sa fac drumuri seara pana la bucuresti pt cursuri, acum o sa ma duc, ca parca mi-a fost si jena sa refuz, plus ca sper sa-mi prinda bine.
Azi am fost sa ma "analizez". Oooff... m-am cam saturat de analizele astea...
Am gasit ieri o reteta de fursecuri si ma duc sa vad ce-mi iese.
Va pup si sa aveti o zi insorita.

33+ Mihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata fetelor si multumesc

Am avut niste vise azi-noapte nu stiu de ce visez atat de urat legat de bunici (care sunt decedati) si apartamentul lor (in care voi sta). Daca eu sunt ocupata cu munca, mama si matusi-mea se ocupa de curatenia de dupa renovare, ieri au stat toata ziua pe acolo... si am visat ca eram cu mama si era o pereche de pantaloni prin camera pe acolo care incepusera sa se miste, iar eu ma rugam de mama sa plecam mai repede ca ma simteam f amenintata de bunicul meu...

Apoi am visat ca ma jucam cu unul din bebei (ma rog, era un fel de rozatoare, pui de nurca/suricata) iesea, ne jucam, iar in bagam la loc ... pana la un moment cand nu a mai putut si eu sangeram si am pus-o pe un plans, ca era burta mai mica si simteam celalalt bebe cum misca, iar eu sufeream dupa cel pierdut... m-am trezit la 6 dimineata gemand

Asa ca m-am odihnit de nu am mai putut azi noapte

Mama a venit acasa pe la 6:30 i-am zis ca martea nu e zi de club au mutat mobila toata noaptea ca sa faca loc pentru patuturi eu cu tata eram pierduti in spatiu, haine peste tot in casa intinse la uscat, n-aveam nici prosoape la baie

Si cam atat de la mine :D

Eu sunt cu ochii pe voi, acush incep sa se coaca cireselele

Sa aveti o zi frumoasa!



28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Buna dimi, fetelor!

In sfarsit vad o raza de soare in Bucuresti.
Eu sunt proaspat venita de la analize. Sunt cam ametita asa un pic.

Da, am facut aseara prima poza cu burtica..adica sotul mi-a facut. Sa va spun cum face el poze: ia aparatul si imediat si apasa pe buton...nu incadreaza, nu se uita ce naiba "peisaj" ai in jur, daca bate lumina, etc. Asa ca poza mea de aseara are ca si fundal uscatorul de rufe plin cu chiloti si sosete . Plus ca aparatul era total descarcat si pana sa apuc sa descarc poza, s-a inchis. Dar in uichend vine sor'mea pe la mine si ea e pasionata de poze...o sa imi faca ea 2-3 poze sa am si eu amintire din sarcina .

Vio, da, eu am semnat si am si platit deja vreo 2000 ron.

Flafi, suna atat de Dr. Quinn aia cu "fac injectiile in sat, la asistenta de la scoala" .... Dar bine ca le faci. Super tare doctorul tau. Abia astept sa-l cunosc si eu pe 24 (cam la o zi dupa nasterea ta) cand am morfo de T3. Bravo tie ca l-ai gasit! imi place tare mult implicarea lui!

Elyana, daca te ajuta cu ceva sa stii ca si eu visez fff urat si violent. Dar nu de cand sunt gravi, ci dintotdeauna. M-am obisnuit asa...

Vicky, succes cu Maya!

Sa stiti ca eu scot deja o motzata pentru toate fetele care sunt aproape de Ziua cea mai Zi din viata lor.


29+

Mergi la inceput