Aptamil

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

deci asa se explica lipsa laptelui de pe rafturi ......in Germania nu ma mut , dar la Aptamil voi renunta cat de curand......mai am putin , la un colt sper sa nu fie probleme in continuare , dupa i an mai eact la 1 an si o zi o bag pe PRIMA CRESCITA de la Parmalat , este senzational acel lapte , nu are cum sa refuze , are gust de vanilie , fetita mare si acum bea ,toata treaba este ca daca desfaci cutia trebuie sa o bea in aceasi zi , dar este mica are 500 ml , se gaseste peste tot , marefer la magazinele marei , are si la Mega , .
oricum ideea este ca am ales Aptamil pe principiu neamtu-i-neamnt , nu se compara , dar se pare ca trebuie sa zic chinezu-i-chinez , nu ca este ceva rau

------------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Buna,

eu am o dilema legata de aptamil:
aptamil2, in romania este de la 6 la 9 luni, in italia de la 6 la 12 luni iar in germania de la 6 la 10 luni. am confruntat compozitia de pe cutiile de aptamil2 din romania vs italia si par identice (ma rog, schimbata un pic ordinea ingredientelor). copiii mei au 9 luni si inca nu i-am trecut pe apatamil3. nu stiu ce sa fac....e oare vreo problema daca ii mai tin macar o luna pe aptamil2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Nu este nicio problema, doar ca de la etapa la etapa , compozitia laptelui este conforma nevoilor copilului...Eu zic sa schimbi atunci cand poti, nu e o problema o luna sau 2...eu ii treceam si mai repede peste etape, la indicatia medicului si nu au patit nimic.

Mergi la inceput