Aptamil

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Macaria, nu e vraja asta cu Germania, la noi sunt rafturile goale peste tot la Aptamil, in mai toate regiunile, am incercat in citeva orase diferite, la toate magazinele. E de necrezut, dar adevarat. Acum am trecut brusc pe nr. 3 fiindca nu mai gaseamn 2 nicaieri. Si pe 3 numai la Metro l-am gasit, trebuie sa ma duc repede sa mai cumpar ce mai au acolo pe raft ca inca nu se vede nimic nou.

Insa eu am trecut la nr 2 dintr-o data, nu stiam ca se face treptat, deci am trecut brusc si nimic. Nu ar trebui sa aiba reactie de la asta asa nasol, poate are un virus stomacal si coincide fix cu schimbarea asta. Cu vomitatul si cu diareea sa stii ca asa suna, a enterocolita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

J.D., din pacate cand am cautat eu lapte acum cateva zile nu am gasit online, sau nu am dat fix de siteul acela , oricum acum sa terminat cu bine sa zicem dar Cristoiu, sper sa nu am aceasi problema si cu nr 2 , ca un facut ieri seara m-am dus la un supermarchet si pe raftul de jos ultimul era Aptamil 1 , un raft intreg
abia astept sa faca 1 an sa o bag pe laptele pe care ii l-am dat surioarei ei , foarte bun si care se gaseste peste tot , Acum are scaune normale, doar in acea zi au fost atat de rele , deci sunt convinsa ca a fost de la schimbatul laptelui atat de brusc ,

------------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

la noi la farmacie exista o lista cu formule de lapte care se potrivesc intre ele au acceiasi compozitie dar firme diferite ..tocmai pt cazuri de genul asta banuiesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Probleme cu Aptamilul tot o sa fie, l-au descoperit chinezii si sunt cereri uriase la export, de-asta nu mai fac fata producatorii.
Macarie pe ce lapte intentionezi sa o treci dupa un an, baietelul meu inca nu a descoperit formula minunata si totul e cah...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Macarie, am 2 cutii de Aptamil 1 daca mai ai nevoie. Cu greu le-a gasit socrul meu in Caracal si mi le-a adus dar intre timp s-a instalat lactatia si acum fetita mea mananca doar san deci nu mai am nevoie de ele. Iti dau PM cu nr meu de telefon.

mamica fericita de Anna Patricia 3.4.2013

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Macarie crede-i ca si aici (Germania) am vazut rafturile goale si mai mult la unele magazine scria ca din probleme de aprovizionare nu pot vinde decat cate un produs Aptamil de persoana. Mi-a amintit de perioadele comuniste de la noi
Aici sunt insa din nou ratturile pline, sper sa se rezolve problema repede si la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui angiuta

Macarie crede-i ca si aici (Germania) am vazut rafturile goale si mai mult la unele magazine scria ca din probleme de aprovizionare nu pot vinde decat cate un produs Aptamil de persoana. Mi-a amintit de perioadele comuniste de la noi
Aici sunt insa din nou ratturile pline, sper sa se rezolve problema repede si la voi.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si Nadia (16 decembrie 2012)


E clar, deci in Berlin e totusi mai bine. Am si gasit citeva case, sunt gata de mutare ;)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Te astept :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

mi-a zis o prietena ca Aptamil si Milupa Milumil (cutie galbena) au acelasi gust si aproximativ aceeasi compozitie.

mamica fericita de Anna-Patricia

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Fetita mea are 18 luni si bea Aptamil de la 6 luni . N-a avut nicio reactie urata pana acum cand o treceam la alt numar .
De 2-3 saptamani nu mai gasesc Aptamil absolut deloc pe rafturi ,o amica mi-a zis ca China a cumparat firma si s-au mutat in Asia .
Am trecut pe lapte praf Hipp Bio si cea mica se satura si papa mai bine .
Trecerea am facut-o brusca si n-a avut nici o reactie. Dimineata bause ultima sticla de Aptamil si seara Hipp . A fost ok !

Mergi la inceput