Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Si tu :)

Ete ca am descoperit si eu raspunsul rapid:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

pe unde ati citit ca nu se dau urzici la bebe sub un an? si pe ce baza?
eu ptr lactatie beau ceai anticolici (Baby Calm) si ceai de urzica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Fii mea a plans acum dupa baie, era obosita, i-am dat sa suga si of course, a adormit asa despuiata:)
Am dat sa o imbrac jale mare fara tzatza
Acum s-a trezit de-a binelea dupa ce am imbracat-o urland si se joaca , se ridica in picioare de tablia patului si se arunca in fund - rade de se prapadeste

Vineri a venit pediatra la ctr -8 kg si 73 cm
A inceput sa manance mai bine
Sambata a mancat 250 g banana la conserva, adik borcanel, apoi 120 de ciorba de stevie

Azi dim a mancat 100 g piure de mar cu branza, o cam forfote burtica seara si am zis sa ii dau dumineata

La pranz tot ciorba de stevie, a baut jumatate cu paharul, apoi 50 ml suc porto, o juma de rondea de orez, un biscu de secara
Ma declar multumita

Lore aerul curat face minuni!! Ca si la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ada da,ne-am hotarat....amandoi.Nu mai plecam,pt ca e muult prea departe si al meu nu e invatat cu drumurile lungi si cu schimbarea mediului.Singurul loc care ii place in afara casei noastre e la mama,unde vede alta miti-pisi si deja e totul familiar.E innebunit dupa pisici,dar are obiceiul sa le traga de par ca nu stie sa magaie si e pericol mare.
Balanta,o sa ne lipsesti.
Iuli sa ne tii la curent cu starea lui MIhaita.Sanatate multa va dorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu ii voi da urzici

Maine am in plan pilaf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ile unde ai gasit bananne la borcanel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

DELIA ce shake uri bei??? tb sa mi spui si mie neaparat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La DM
Dar au un gust... In fine apelez la ele in caz de extrema urgenta


Ma oftic ca aveam carne la borcanel si am uitat sa il iau pt ca nu am pui de curte la mama .In fine maine ma duc sa iau de la cineva ca mama are doar cateva gaini si le tine de oua!

In schimb mar cu mango de la alnatura e super, mancam toti din el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Hello! Nu ne dati disparute, am avut un w-e okupat :)
ieri am fost la tara la socrii, am stat tt ziua in curte la.soare, ne-am dat in leagan :) azi am avut musafiri p. Verisoara mea si nepoata, distractie maxima pe Chitz, rasfatz total, cadouri etc
Suntem in plin salt, ne trezim noaptea sa exersam mersul in 4 labe si ridicatul in picioare, uneori mai si papam cate un bibi k deh ni se face sete de la atata efort :) pe mine ma cam termina dormitul asta fractionat, sunt cam obosita dar sper sa t4eaca si saltul...
De vreo 2 zile am pus in functiune si antemergatorul si exersam Si.cu el, deja se ridica singura tinandu-se de maner, imi place k e f stabil, face cativa pasi zfraveni :) a invatat sa zica vai-vai-vai si sa dea din cap in tp ce zice :) face k masina brum brum, cand vede ca scot hainutze din dulap zice paaaa paaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Iuli - sanatate multa baietilor tai!
Balanta - unde plecati? Drum bun!
Carmen - cf? Bb Tei se deschide luna asta, am trecut joi pe akolo, incepe sa prinda contur :) te tin la curent.

Mergi la inceput