Stelute de iulie-august 2013(73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Amalia , multumim de capitol.
Teo, bine ai venit si sarcina usoara in continuare!!
Delia, chiar nu stiu ce carucior ieftin si bun vei gasi.
Edit : si chiar stiam despre cele de la DHS ca sunt niste carucioare solide.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 25+ , bb2



Eu nu cred ca la 1000 lei e ieftin....serios acum. Altii nu au salariu de 1000 de lei.


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

fetele voi vorbiti de bani vechi sau noi?

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Am gasit pe net modele de care vreau pana in 1000 lei...dar dupa teapa de la DHS (noroc ca am putut sa-l vad) parca nu-mi mai vine chiar deloc sa comand. Pe piata nu le gasesc pe toate sa le testez.

Si la astia de la DHS am iesit foarte dezamagita si de personal. Caruciorul include landou si scoica. Baietii din magazin m-au facut si nebuna, ca nu e asa. Cand le-am zis ca ieri am si sunat, ca sa nu strabat orasul degeaba si mi s-a confirmat si ca pt acelasi model am sunat si la Bucuresti, care mi-au confirmat pt cele 2 accesorii, mi-au zis toti 3 baietii ca ei nu au vb cu nimeni. Cand le-am arata numere de tel din tel meu pe care am sunat, atunci a recunoscut unul....
Cand am zis ca e subred caruciorul si ca nu ma asteptam (si eu eram increzatoare, stioam ca au lucruri de calitate) mi-a zis unul din ei ca toate carucioarele sunt asa ...niste gunoaie fara caracter.


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Nu mai stiam ce suma vrei sa aloci pe carucior.
Nu e putin 1000 de lei.
Eu m-am gandit doar la cele 3 in 1, eu doar piata aceor carucioare am studiat-o. E posibil ca celelalte sa nu fie atat de scumpe

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 25+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Fetele din Buk , cele fara dureri, contractii etc-nu mergeti la targ sa Cercetati piata si me spuneti si noua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mbk habar nu am cu pofta de mancare. Bine eu si inainte sa raman gravi mancam o data pe zii daca imi aduceam aminte in rest tigari si cola
Delia sincer eu una ti-as recomanda Dragonu rosu acolo sigurrr vei gasi dar daca esti din TM Parca auzisem ca si la voi e un complex gen Dragon???

25+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Mbk habar nu am cu pofta de mancare. Bine eu si inainte sa raman gravi mancam o data pe zii daca imi aduceam aminte in rest tigari si cola
Delia sincer eu una ti-as recomanda Dragonu rosu acolo sigurrr vei gasi dar daca esti din TM Parca auzisem ca si la voi e un complex gen Dragon???

25+ David sau Patrick
Dana


Adica magazinele gen bazar? Ca acolo ma chinui sa ajung de 3 sambete, peste saptamana nu pot. Nu am voie sa conduc, plus ca e aglomerat in magazine si mie mi-a zis dr-ul sa am mare grija la burta, sa nu o lovesc deloc Asa ca acolo merg cu iubi, el in fata eu in spatele lui, ca sa ma protejeze. Zicea azi ca poate sambata e liber sa mergem.

Macar am studiat piata, sper sa ajung in mai la unguri si poate gasesc acolo...M-am mai calmat intre timp, mi-am zis ca mai am timp de cautari


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia mai ai timp cu siguranta. Si eu mai am de cumparat destul de multe. Cumnata mea saraca toata lumea a sacait-o (mai ales soacramea) sa nu cumpere multeee si acum daca vrea sa iasa cu bebe afara nu are cu ce sa il imbrace . Eu nu vreau sa patesc asa. Prefer sa am mai multe decat sa ma enervez atunci. Plus de asta iunie iulie deja cred ca va fii caldura mult prea mare si noi cu burtile sa mai umblam prin magazine. In iunie vreau sa ii spal toate hainutele sa i le calc si sa fac ultimele pregatiri.

25+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Multumim de capitol! Sa auzim de bine!

Teo, bine ai venit! Sarcina usoara in continuare!

Delia, incearca sa cauti ceva accesibil pe amazon.de . Si poate ar fi ok sa iei un landou separat de un sport. Pe amazon ai ratinguri de la consumatori. Ca sa te descurci cu limba, poti deschide din google translate.

Amalia, cum te mai descurci tu cu burticuta aia gogoneata!!

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor care sunteti experimentate, cate biberoane si de cate feluri aunt necesare in primele luni?

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput